Bi Bakarsanız Sevinirim.

marduq

New member
Arkadaşlar Öncelikle Hepinize Kucaklar Dolusu sevgiler saygılar. Ben Çok eski bir windows kullanıcısıyım. Ve artık windows dan çok sıkıldım. Linux & Unix hakkında herhangi bir bilgimde yok. Ayrıca Cd leri de yok. Acaba bana buradan birisi hem linux yada unix hakkında bilgi verip acaba Cdlerinden bana bir tane upload edip link gönderebilir mi diye düşünüyorum. Eğer yardımcı olursanız hepinizden duacı olurum. Şimdiden teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım...

iammcsd

New member
unix başlangıç için sen çok yorar, ama illa unix tarzı takılmak istersen freeBSD yada openBSD yi deneyebilirsin.

Benim fikrimi sorarsan ise linux ile basla ozelliklede Fedora yada Ubuntu.

Tüm bu dagıtımlar hakkinda bilgiyi distrowatch.com adresinden alabilirsin, ve download edebilirsin.

kolay gelsin.

azuredrake

New member
Arkadaşım Fedora core Serisi başlangıc için iyi bir linux dağıtımı bence FC 6 yı denee google dan aratırsann Fedoranın sitesi çıkar ve orada FTP üzerinden ISO dosyalarını bedava indirme imkanı vermektedir..Sen bunu CD ye yazzdır bi sorun olursa kurulumda ilgiliii PM atarsın banaa yardımcı olurumm..
Ama emin ol internette linux hakkında cok bilgi varr bence bi ara hem daha iyi böylesi akılda kalıcı olurr bir şeyi kendin yaptığın zaman..
Hadi kolay gelsin

bailamo

New member
pardus caracal 2007.2 sürümü gayet güzel bence. bende yeni bi linux kullanıcısıyım ve bana göre güzel. denemeni tavsiye ederim.

HTML