Bi bakarmısınız...

CaNCaNa287

New member
beyler oyun oynuyorken birden oyun takılmaya başlıyor. bi 10-15 dakka sonra düzeliyor.
ctrl-alt-delete yapıp işlemler sekmesine geçiyorum.orda;

yansıma adı işlemler CPU Bellek kul...
svchost.exe SYSTEM 99 80,988k

beyler umarım alatabilmişimdir. birden blgisayar kendini %100 oranda kasıyor.
ne yapabilirim lütfen yardım

HiJaCKerr

New member
arkadaşım arka planda çalışan program varsa mesela virüs proğramları gibi bnde kaspersky var oyuna girerken korumayı duraklatıyom yoksa oyunda kasar veya bi uyarı gelir kas. ten oyun iyice dağılır sonra alt + ctrl + del yaparsın ordan sonra da kasar ilk başta girerken korumaları durdur sonra gir ama tabikide oyundan sonra etkinleştir .

yazanomer

New member
kardes sistemine gore oyun bilgisayarini zorladigi zaman takilmalar, oyundan atma, resetleme olaylari gerceklesir,

ya da bilgisayara sistem kaynaklarini max kullanan bir virus,trojen,spy... tarzi bir kotu amacli yazilim girmis olabilir,

eger oyunu kapattiktan sonra budurum devam ediyorsa, buyuk ihtimalle virustur, bilgisayarina virus taramasi yaptirt,

eger oyun kapatildiktan sonra devametmiyorsa, sorunun kaynagi makinedendir,
bunun sebepleri ise;

crack, isi, yazilimsal veya donanimsal yetersizliktir,

cozumler:
virus taramasi yaptirt
yeni bir crack dene
driverlerini guncelle
bilgisayari temizle
bunlari yaptiktan sonra devam ediyorsa donanimsaldir tekrar yazarsin bakariz

kolay gelsin

CaNCaNa287

New member
öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler.

bilgisayarı kasacak oyunlar oyanrkende kasmayacak oyunlar oynarkende yani tüm oyunlarda bu problem oluyor. mesela nfs mw ı açıyorum ilk 20 dakka falan çok güzel takılmadan oynuyorum fakat birden takılma başlıyo. bunun sistemin yetersizliğinden kaynaklandığını sanmıyorum ki ayrıca makina reset de atmıyo. kasper le arattırdım ad-awere ile arattırdım bir şey bulmadı.

ekran kartının driver ını yeniden indirdim ve kurdum (kendi sitesinden) oda olmadı.

ayrıca oyunu kapattıktan sonra yine kasılmalar devam ediyo.

bence crack dende değil çünki crack lenmeden oyanan oyunlardada aynı problem var.

kasılma başlayınca bilgisayarıma çift tıklıyorum onu bile açarken yavaş açıyo.

heralde sorun donanımsal :(

yazanomer

New member
kardesim "svchost.exe" %98-99 civerinda kullaniyor demistin, svchost oldugundan emin misin?
sistem kaynaklarini maksimum kullanmasi bir servis,n ,slem yapmaya calisip o islemi gerceklestirememesiyle kaynaklanabilir, bu asiri kullanim isiya neden labilir ve sistem zorlanir msconfig veya services(hizmetler) den her hangi bir ayar degisikligi yaptin mi?

sorunun yetersiz sogutmadan da kaynaklanabilir,
onerilerimin arasinda "bilgisayarini temizle" diye bahsetmistim, buna ek olarak islemci, e.k.'daki isi iletici silikonu(macun) yenileyebilirsin

hiiimmmm,

ya da yeni bir donanim eklediysen power supply yetmiyor olabilir,

ya da hdd boluk ve tek bir bolume format atiyor (or: "C", )yani sadece isletim sisteminin bulundugu bolume format atiyorsan bundanda kaynaklanabilir,

veya hdd' de uzunca bir sureden beri veriler olusturulup yerleri degisiyor ise hdd'leri defrag yapabilirsin

soyle birseyde olabilr, bu sorun bilgisayari aldigindan beri var ise uyumsuzluktan kaynaklanabilir

birde son zamanlrda bilgisayarina ne yaptin (program ekleme kaldirma vs), birde ne zaman format attin?

kolay gelsin

sinansec

New member
svchost bazı durumlarda birden bu şekilde kasmaya başlıyo bilgisayarı bana da oldu. virüs olduğunu sanmıyorum ama belli olmaz tabi. çok sık oluyo mu? bana ayda bir gibi bi sıklıkla oluyo.

CaNCaNa287

New member
sinansec evet çok sık oluyor .oyunu her açışımda kesin oluyor. yazanomer verdiğin bilgiler çok teşekkür ederim. anladığım kadarıyla bi servise götürmem en iyisi. zamanınızı ayırdğınız için tşkler

HTML