benim bilgim buraya kadar gerisi size kaldı

katibzabit

New member
arkadaşlar Amd Athlon 64 3000+ işlemci GA-K8NF9 anakart ve Asus X1550 ekran kartım vardı, Ram 512

bilgisayara Ram takdırdık 512 olana rRAM oldu 1,5 GB, Bilgisayarcı ayrıca biraz da bakım yapacaktı velhasılı kelam ghostlayıp yedek aldığını söyledi sonra o arada sistem uçmuş, sen yedekten geri yüklersin dedi, bende makinayı eve getirdim ne gereği var format atar yenisini kurarım dedim ve ilginç olaylarla karşılaştım
1- bilgisayara XP kurarken ilk mavi ekranda dosyaları kopyalıyor sonrasında siyah bir ekran ve kursor de en üstte solda yanıp sönüyor başka bir şey yok, çok sık format atan biri olarak en fazla 5 dakika bekliyorum bu ekranda sonra tekrar aynı olay
2- Vista kuruyorum (işin ilginç tarafı XP kurulmuyor Vista kuruluyor) vista kurduktan sonra da anakartın ve ekran kartının driverlerini vistaya tanıtamıyorum neden ?
anakartın cdsini takıyorum bir uyarı geliyor

GBK MFC Application çalışmayı durdurdu, setup.exe leri bu şekilde çalıştıramıyorum haliyle anakartın driverlarını yükleyemedim,

3- ekran kartım neden Ati Radeon 1300 PRO oldu anlamadım

benim yaptıklarımda şöyle
1- BİOS pilini çıkardım, güncelledim, kablolara baktım bir kaç kere tekrar tekrar format attım XP ye geçemiyorum, bir kaç farklı XP cdsinden denedim hep aynı

ya arkadaşlar yok mu bir yardım edecek iki gündür sıkıntıdayım xp kuramıyorum, vista kuruluyor bu seferde ana kartın driverlarını tanıtamıyorum, windows 7 yi bile kurdum şuan windows 7 den yazıyorum bir yardım etsenizde bize bayram hediyesi olurdu yani

arkadaşlar yardım edin lütfen xp kuramıyorum vista kuruluyor, hatta Windows 7 yi bile kurdum şu an ondan yazıyorum, anakartı tanıtamıyorum, driverini bilen varsa bir adres versin

katibzabit

New member
iyi bayramlar arkadaşlar, umarım Allah herkese tekrarını nasip eder, dışarda bayram içinizde hicran olmasın!! o coşku içinizde de sürsün, siz isteyin neler neler oluyor!!!

bu arada eminim şimdi işi gücü bıraktı herkes benim soruna çözüm arıyor :) vista home premium kurulu aktivasyon, güncelleme hepsi tamam, ancak şimdi format atayım desem yine takılıp kalacak, Windows XP yi hiç bu kadar istememiştim Allah var

suntrax

New member
arkadasim bir keresinde bir arkadasin laptopuna format atmistim ve ayni sorunu yasamistim..sorunu biosa girip bir ayar degistirdikten sonra klakti ancak tam olarak nasil oldu bu is malesef hatirlamicam.aradan uzun zaman gecti.sende biosu biraz kurcala muhtemelen ordan cikar bence sorun.sana ancak bukadar yardimim dokunabilir.umarim halledersin

M3T3HAN

New member
hdd yi kaç bölüm olursa olsun biçimlendirin ve basın formatı o zaman xp de yüklenebiliyor..
hadii kolay gelsin
bayram formatı....

katibzabit

New member
denicem arkadaşlar ancak formatı atabilmem için xp kurulum ekranında ilk olarak dosyalar kopyalanıyor diyor ondan sonra klasik bölüm sil oluştur vs. böyle format atıcam ANCAK ilk aşamayı geçemiyorum ki
BİOS ayarlarını da mesela hangilerini kurcalayım malum BİOS derken

Basic Input/Output System diyoruz detaylı bir şey hangi bölümünü kurcalayım ?

RAM i çıkartıp denedim, BİOS güncelledim, benim anakarttan olan bir resimde kablolara baksam acaba ondan mı? BİOS pili çıkardım ne yaptımsa olmuyor, neden bu aşamayı geçmez acaba çakıldım kaldım valla

sorunun ne olduğunu bilen birinin de yardımı bana yön verebilir, en azından derdim ne onu ararım

hayal_et43

New member
Ben pek fazla anlamam ama galiba xp kurulum cd'de arıza olabilir en ufak bir dosya eksikliği işini zorlaştırabilir bide vista kurunca tabiki donanımlarını tanıtamazsın çünkü onların tanıtım cd leri xp den yukarısını desteklemiyordur vista kurarsan artık parçalarının markasına göre onların sitesinden yenilerini indirmelisin ben mesela öyle yaptım vista kullanıyrum XP deyince bende de xp sorun çok yaşatıyor bana bende xp kurmuyom ondan en son iki hafta geçmeyi düşündüm 3 günde çöktü bir gün akşam kapattım sabahleyin açamadım

katibzabit

New member
üstadım driverleri ben yükleyeyim dediğim zaman

GBK MFC Application çalışmayı durdurdu

uyarısı alıyorum diye yazmıştım yukarıya

cz5

New member
senin pcde ilk olarak ne vardı tam olarak sen bi söyle bakim xp mi vistamı

Boschwer

M€SHGUL
sanirim 32x bit driver 64x bit driver ARASINDA yanlis tercih yapiyorsun donanimlarina uygun olmadigina isaret ediliyor.önce kullandigin isletim sistemine ait aktuel sürücülerin tespiti yapilmali daha sonra manuell asagidaki program sayesinde yönlendirilerek sayfasindan sürücü indirip yüklemeli.. daha sonra DIGER SORUNLARI CÖZMEYE CALISALIM SIRASIYLA KARISIKLIK olmasin DIYE. daha sade ve detayli anlatirsaniz tam olarak yapmak istediklerinizi siralarsaniz yardim muhakkak gelecekdir.bu forumda. simdilik asagidakileri yapalim,,
EVEREST Ultimate Edition 4.60.1500 Final + serials
http://rapidshare.com/files/152215258/EVEREST.Ultimate.Edition_v4.60.1500_Final_Full.rar
Portable EVEREST Ultimate Edition 4.60.1500 Final registered
http://rapidshare.com/files/152215724/Portable.Everest.Ultimate.Edition_4.60.1500.exe
Portable EVEREST Ultimate Edition 4.60.1527 Beta registered
http://rapidshare.com/files/152216087/EVEREST.Ultimate.Edition_v4.60.1527.rar
Donanımsal ve yazılımsal olarak bilgisayarınız hakkında detaylı bilgi veren güzel bir program.
Bilgisayarınız hakkında ayrıntılı bilgi toplayabilirsiniz,
Sistem testleri yapabilirsiniz
Bu program yardımıyla sorunlu donanımın marka ve modelini öğrenerek driverını rahatlıkla bulabilirsiniz
simdilik BU KADAR .. UMARIM cözmeye calisiyoruz..

katibzabit

New member
ilginiz için teşekkür ediyorum arkadaşlar, ben her zaman diyorum, ne öğrendiysem buralardan öğrendim emeğinize sağlık, şu ilgiyi görünce yani size karşı mahcup olmuyorsam neyim!!!!
bilgisayar ilk açılırken şu yazıyor

0........ (hd marka-model bilgisini yazıyor sanırım)
1........ (yine aynı şekilde yazıyor)

altında da F 10 RAİD vs.... yazıyor, eğer bu yazdıklarımdan anlamazsanız tam not alıp detaylı yazarım

şimdi bir gelişme var arkadaşlar, XP cd si takıp ilk ekranda dosya kopyaladıktan sonra klasik kurmak için ENTER a bastığımda bu sefer

SİSTEMİNİZDE SABİT DİSK yoktur gibisinden uzun bir uyarı alıyorum.
(Bu uyarıyı da muhtemelen BİOS ta SATA ile ilgili kısmı kurcaladıktan sonra aldım)

şimdi ne yapmam gerekir acaba?

katibzabit

New member
pirate'den :)
bu arada arkadaşlar BİOS, format, BİOS pili vs. derken sorun çözüldü, hemen XP kurdum, ilgilenen herkese saygılar

HTML