"Ben senin yaşındayken" >>gülme garantilidir

forza_burak

New member
Ali babasını herzaman sınavdan düşük not almasına rağmen 5 aldım diye kandırımış..
Bir gün alinin öğretmeni babasını okula çağırarak durumu anlatmış;
- "oğlunuzun durumu çok kötü, notları hep zayıf" der
babası;
- "nasıl olur ali hep sınavlardan 5 aldığını, okuldada gayet başarılı olduğunu anlatır bana" der ve alinin kendisini kandırdığını anlar..
Alinin durumunu düşüne düşüne eve dönerken bir antikacının vitrininde yazan yazı dikkatini çeker, vitrinde "yalan makinası gibi dolap" yazar.. Ve içeri girip bu dolabın özelliğini sorar.
Antikacıda;
- "yanında yalan söylendiği taktirde, yalanın şiddetine göre sallanır bu dolap" der ve alinin babası hemen bu dolabı alıp evinde odasına koyar.
Alinin o gün sınavı sonuçları açıklanacaktır ve eve geldiğinde babasına gider baba ben matematik sınavından 5 aldım der ama babası bunu birde dolabın yanında söylemesini ister..
- şimdi söyle bakalım ali kaç aldın sınavdan
- beş aldım baba
dolap şiddetli şekilde sallanır
- oğlum doğru söyle kaç aldın
- dört aldım baba
dolap şiddetini biraz azaltmış şekilde yine sallanır
- doğru söle lan eşşolueşşek der :D
- ali üç aldım baba
dolap yine sallanır ve en sonunda sıfır aldım baba deyince dolap sallanmayı keser..
babasıda hafif bi sırıtma tebessümü ile...
- eygidi oğlum ben senin zamanındayken derslerime köpek gibi çalışıp sınavlarımdan hep beş alırım deyince dolap adamın kafasına düşer....

crabbybaby

New member
çok salakça bi fıkra ama emeğene sağlık yine de.biraz seviyeli fıkjralar espriler paylaşalım ama.

HTML