ben ekmekçiyim diyorsanız buyrun

importance

New member
zeytinli ekmek
malzemeler:*1 ekmek hamuru *1 su b. çekirdekleri çıkartılmış zeytin *2 yumurta *1 çayb. yoğurt * 1çayb. sıvıyağ *aldığı kadar un *1sub. su
yapılışı: hamur yoğurma kabına ekmek hamurunu,yoğurdu,sıvıyağı,yumurtayı,un ve zytinleri alın ele yapışmayacak kıvamda bir hamur yapın. yağlanmış tepsiye eşit kalınlıkta olacak şekilde yayın. üzerine su sürüp 180d. ısıtılmış fırında kızarana kadar pişirin. piştikten sonra üstüne çay süzgeci ile un eleyip servis yapın.

cevizli portakallı ekmek
malzemeler: *1çorbakaşığı yaşmaya *1subardağı su süt karışık *1çorbakaşığı tozşeker *aldığı kadar un *1portakal kabuğu rendesi ve suyu *1subardağı iri dövülmüş ceviz *1 kahvefincanı zeytinyağı
yapılışı: mayayı su süt karışımı ile eritin. şeker ilave edip 10dk bekletin. yoğurma kabına dökün. sıvıyağ, portakal suyu ve kabuğunu ceviz ve aldığı kadar unla yumuşak bir hamur yapın. hamurun üstünü örtün. hamur ikimisli olana kadar mayalandırın. istediğiniz şekilde ekmekler yapıp tepsiye dizin. üzerine su sürün. 180d. fırında kızarana kadar pişirin

ben ikisinide yaptım ikiside çok güzel ama zeytinli olan bi harika şimdiden afiyet olsun

sonsuzluğa

Moderatör
Moderatör
deneyelim bakalım nasıl olacak.

eminim güzel olur. :D

innuendo

HANZALA
Moderatör
teşekkürler işe yarıyacak gibi :D

HTML