Belgeye Karşı ''Gazlı'' Fıkra !

holy_wood

New member
Belgeye karşı ’gazlı’ fıkra

Gazeteci Uğur Dündar’ın moderatörlüğünde TBMM çatısı altında karşı karşıya gelen CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat 1 saat 35 dakika nazik bir üslupla tartıştı. Kılıçdaroğlu, çıkardığı belgelerle Fırat’ı şaşırttı ve güç durumda bıraktı.

Kılıçdaroğlu, Fırat’ın önüne Menas’ın gümrükte ’kırmızı hattan’ çıkarılması amacıyla, adının yer aldığı ’nüfuz belgesini’ koydu. Menas’ın ortaklığından ayrıldığına dair kararın 8 ay sonra ve uyuşturucu operasyonunun basına yansıdığı gün notere götürüldüğünü belgeledi. Fırat bunlara karşılık fıkra anlattı.

KAYNAK ve devamı..

izlediniz mi bilmiyorum ama kimsenin bu tarihi olayı konuştuğunu görmedim. o yüzden bu konuyu açma ihtiyacı duydum. sizin de görüşlerinizi almak isterim..
bana göre kılıçdaroğlunun iddialarını fırat çürütemedi. "ıspatla ıspatla" dedi. ıspatlayınca da "belgeyle gel"(!) dedi. (kendisinin kılıçdaroğlundan isteyip fotokopi çektirdikleri belge deyildiyse neydi acaba.. :S)

bu kadar yüzsüz bir şekilde konuşmaya, o koltukta oturmaya devam eden insanları başımıza çıkardıkları için yüce türk halkına teşekkürü borç bilirim...

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
Fırat çok başarısızdı zaten tartışmaya çıkacak cesareti bulmasına bile şaşırdım
Belgelere karşılık şov yapmaya çalıştı ve bence rezil oldu, olay bu kadar açık ve nettir
Kılıçdaroğlu epey hazırlıklı gelmiş buna karşılık Fırat ise demogoji yaparak prim toplamaya çalıştı
çifte fatura olayını ağzından kaçırması Kılıçdaroğlu için bulunmaz bir fırsat oldu ve tartışma boyunca hiç bir bölümde Fırat'ın bu kadar rezil olduğunu görmedim
sonuca gelecek olursak Kılıçdaroğlu ve Fırat için değişen fazla bir şey olmadı ancak
Akp bu tartışmadan zarar gömüştür denilebilir
ve açıkçası benim o kadar belge gördükten sonra sayın Fırat'ın suçluluğu hakkında şüphelerim var
acaba sayın Fırat tartışmadan önce namusu ve şerefi üzerine verdiği sözü tutabilecek mi???

Kara Kartal

Banned
hakkaten çift fatura yöntemi vergi kaçırmak için yapılan bir hile olduğu halde nasıl olurda degir mir mehmet fırat çift fatura kullandığını itiraf eder.

ticaret yapmamış olduğunu ve bir şey bilmediği için böyle bir lafı yanlışlıkla etti diyecem ama adam şirket sahibi yaf nasıl bilmez.

çift faturanın iç yüzünü ben anlatiim bilmeyen arkadaşlar için

şimdi elimizde iki fatura var ama biri sahte diyelim

sevkiyatın yapıldığı fatura sahte olmasına rağmen gerçek rakamlar yazılır
-gerçek faturayada vergiden kaçmak için düşük meblağlar yazılır

yani sahte fatura ile yola çıkan sevkiyatta bir mali kontrol olduğunda hiç bir problem olmaz iş bittikten sonra bu sahte fatura imha edilir ve yerine gerçek fatura ibraz edilir böylece vergi hırsızlığı yapılır.

SickDreTh

Altın Üye
haber kaynagınızın baslıgı ıle burda actıgınız konunun baslıgı aynı olmalıdır.
baslıgınız degıstırıldı.

Leke

Altın Üye
Belgeler yüzde 46'ya ram oldu

Tam da dün dediğimiz gibi olmadı mı!
2 saate yakın tartıştılar.
Her iki taraf da "Ben haklı çıktım" diyor.
Siyaset böyle bir şey.
Göz görüyor kulak duyuyor ama kimin umurunda.
Bana göre Kemal Kılıçdaoğlu, Mir Dengir Mehmet Fırat'ı
paramparça etti ama ne farkeder ki!
Ticari işletmelerine çıkar sağlamak için bürokrasi üzerinde
baskı kurduğunu iki somut ve net kanıtla gösterdi.
Bir demokraside bu rezalettir.
Ama önemli değil.
Mir Dengir Mehmet Fırat tartışmadan galip ayrıldı.
Kılıçdaroğlu Fırat'ın çift faturalı ihracat yaptığını
belgeledi.
Ama tartışmayı Fırat kazandı.
Kılıçdaroğlu ne yaparsa yapsın, neyi kanıtlarsa kanıtlasın
tartışmayı zaten Fırat kazanacaktı.
Çünkü bunların önemi yoktu.
Fırat yüzde 46,6 oy alan partinin 2 numaralı adamıydı.
Her türlü iddia, belge ve gerçek yüzde 46,6'ya ram olmak zorundadı.

( Fatih Altaylı - 26 Eylül 2008 )

Özetlersek...

Kılıçdaroğlu iddia etti:

"Sizi hayali ihracattan soruşturan müfettişi şikáyet ettiniz mi?"

Fırat izah etti...

Etmiş.

*

Kılıçdaroğlu iddia etti:

"Sizin firmanın hayali ihracat yaptığını belgeleyen rapor, sizin iktidar döneminde buhar edildi mi?"

Fırat izah etti...

Edilmiş.

*

Kılıçdaroğlu iddia etti:

"Sizin eski firmanın malını taşıyan TIR’da eroin yakalandı mı?"

Fırat izah etti...

Yakalanmış.

*

Kılıçdaroğlu iddia etti:

"Sizin eski firma, gümrükte mutlaka didik didik aranması gereken mimli firmalar sınıfında mı?"

Fırat izah etti...

Sınıfında.

*

Kılıçdaroğlu iddia etti:

"Sizin eski firmanın malını taşıyan TIR’ları gümrüklerde aramasınlar diye resmi yazı yazdınız mı?"

Fırat izah etti...

Yazmış.

*

Kılıçdaroğlu iddia etti:

"Sizin eski firma, ihracat yaparken çift fatura falan kullandı mı?"

Fırat izah etti...

Kullanmış.

*

Kılıçdaroğlu hakkında iddia var mı?

Fırat izah etti...

Yok.

( Yılmaz Özdil - 26 Eylül 2008 )

Sayın Baron , Saçma bir Fıkra ile günü kurtarmaya çalıştı ama başarılı olamadı .
Uyuşturucu Kaçakçısı , olması gibi ciddi bir iddia olmasına karşın hiçbir belge ile kendini koruyamadı .
Sorulan sorulara Saçma , cevaplar vererek , tartışmayı bulandırdı .

Sayın Baron '' Ben Şe....M '' Desin .
Kılıçdaroğlu için '' Müfteriyim '' de diye sayıklamasını biliyordu .

Hakkındaki hiçbir İddiayı çürütemedi .
İstifa etmesi Lazım , Ama nerde o Ş...F ve Haysiyet .

TurkC

New member
Kılıçdaroğlu sen git önce devlet kurumlarına doldurduğun PKK lıarın hesabını ver

ramo46

New member
Kılıçdaroğlu sen git önce devlet kurumlarına doldurduğun PKK lıarın hesabını ver
Kılıçdaroğlu PKK lıları devlet kurumlarına soktumu sokmadımı bilemem
ama Başbakan anayasada yaptığı değişiklerle Kandil Dağı nı meclise
taşımıştır.Bunun hesabınıda sen ver bakalım:goz:

holy_wood

New member
elinde delil olan çıksın açıklasın. fırat ne dedi: "benim elimde sizin(kılıçdaroğlunun) hakkınızda iddialar var ama kesinleşmeden açıklamam."
mühim olan iddiayı kesinleştirmek, belgelemek..
şaban dişli, mehmet fırat.. bunlardan akpde daha çok var.. ha başka partilerde de var ama hırsızlar hiç bu kadar yüzsüz olmamışlardı. e %46 oy alsam ben de yüzsüz olur kendimi padişah zannederim bittabii..

aysun16

Banned
gereken hava gazını dengir fırat aldı hala istifa etmedi . nasıl etsin .bir partinin genel başkan yardımıcı ikinci başkanı yerle bir olursa ve istifa ederse o partinin hali ne olur .tayyip tek kalcak canı sıkılır tayyibin . öyle adamlarla yoluna devam etsin o ama bizim milletimiz buna müsade etmiyecektir .

MG_eVİL

New member
tayyibin şu sözü dünden beri ağızımdan düşmüyor... RTE" durmak yok yola devam" yani neymiş durmak yok benim aptal halkımı deniz fenerini ve yolsuzlukları zamları yüklemiş... durmak yok yola devam :D:D

HTML