Belden Eğri(+18)

forza_GS

New member
BELDEN EĞRİ
Adamın biri oğlunu evlendirmek istiyormuş ama oğlu bir türlü yanaşmıyormuş evlenmeye. ama adam bir gün oğlunu ikna etmeye çalışırken acı gerçeği öğrenmiş. oğlunun aleti çoook küçükmüş ve çaresi isviçredeymiş.

babaoğul doğruca isviçreye giderler ve doktor muayeneden sonra ülkenize dönün ve tüm erkek akrabalarınızın aletinden küçük parçalar kesin ve getirin demiş ben burada getirdiğiniz parçaları ekleyeceğim ve aletini büyüteceğim demiş.

baba oğul türkiyeden akrabalarından almışlar ve doktora tekrar gitmişler. ameliyatla aleti büyüyen çocuk evlenmiş ve gerdek gecesi doktora söve söve yatak odasından çıkmış.

babası noldu oğlum neden sövüyorsun demiş ve oğlu demişki babacığım herşey çok güzel çok iyi ama dedemden aldığımız parçayı doktor tam aletin ortasına denk getirmiş. Aletim kalktığı zaman belden eğri kalıyor ortası kalkmıyor demiş. :)

ÇOBAN VE FRANSIZ

Bir Fransiz turist kafilesi Erzurum'a gelir. sehri gezerler. Oradan Aziziye Tabyalari Palandöken Daglari derken dönüs vakti gelir.

Herkez otobüslere biner ancak bir Fransiz kadinin eksik oldugu anlasilir. Ararlar ve sonunda Palandöken daginda kadini bir çobanla birlikte bulurlar. Çoban kadini iyice becermistir. Her ikisinide yakalayip karakola götürürler ve kadina sikayetçi olup olmadigini sorarlar. Kadin da:

-"Ne sikayeti ben bugüne kadar böylesini görmedim. Yanliz benimle birlikte Fransa'ya gelirse sikayetçi olmam" der. Durumu çobana söylerler çoban da :

-"Nasil gelirem kari burda, çoluk çocuk burda, sürü burda" der ve ekler :

-"Benim biraderim var askerdedir. Teskeresine az kaldi eger olursa o gitsin" der .Durumu kadina söylerler.Kadin da:

-"Eger kardesi de onun kadar iyiyse gelsin" der.K adinin bu sözünü çobana iletirler.

Çoban:

-"Valla bilemem ama askere evvel önce bizim birader bir ayi siktiydi serefsizem ayi ona hala bal getirir"

bi tesekkür yeter!!

1sc0rp!tX

Altın Üye
2. Fıkraya 5 dkdır Gülüyorum :) Koptum yahu =)

HTML