Bazı Müslümanların Lüks Çılgınlığı

Elasis

New member
Bu memlekette on milyon işsiz var... Aşsız vatandaşlar perişan vaziyette... İnanmayacaksanız ama ayda 250 liraya çalışan insanlar, çocuklar var. Beş altı yüz liralık emekli maaşlarıyla sürünenler var... Çocuklarına bir kilo kiraz alıp yediremeyenler var...

Hal böyle iken birtakım politikacılar, medyacılar, iş adamları Nemrud gibi, Firavun gibi lüks ve sefahat içinde yaşıyor.

Bu politikacıların, medyacıların, iş adamlarının bir kısmı dindar...

Haydi dinsizlere fazla bir şey demeyelim, dindar geçinenlerin israf yapması, lüks bataklığına batması, sefahat pisliğine gömülmesi doğru mudur?

Din kardeşleri aç iken nasıl böyle yaşayabilirler?

Bunlar 5 yıldızlı otelleri beğenmiyor, 7 yıldızlılara iniyor. Normal odaları beğenmiyor, kral suitlerinde kalıyor.

Bu adamlar 30 bin dolarlık otomobillere binmeyi bir zül addediyor, 150 bin liralık ihtişamlı binitlerde gurur ve kibir içinde dolaşıyor.

Hem Müslümanız diyorlar, hem de Peygamberin “Komşusu aç gecelerken, kendisi tok sabahlayan bizden değildir” tehdidinden korkmuyorlar.

Lüks, aşırı konfor, sefahat, haddinden fazla tüketim içinde yaşayanlar örnek Müslümanlar değil, Nemrud ve Firavun tabiatlı münafıklar ve fasıklardır.

Çinlilerden ibret alalım. Türkiye’de şu anda on binlerce Çinli bulunuyor. Ülkelerine gidip geliyorlar, ticaret yapıyorlar. Zerre kadar israf ve gösteriş sergilemiyorlar. Binlerce çeşit malı tanesi 1 liradan satıyorlar. Kazançlarını kuruş kuruş biriktiriyorlar. Mütevazı yiyorlar, mütevazı geceliyorlar. Bir Çinlinin kazandığı para ile içki içip seks alemi yapması, lüks otelde yatması, parasını saçıp savurması görülmemiştir.

Bilhassa bazı Müslüman devlet ve hükümet adamları ve hanımları, on milyonlarca halkın geçim sıkıntısı çektiği bu ülkede biraz daha dikkatli ve ahlâklı hareket etmelidir.

Nedir o korkunç fiyatlara yaptırılan elmaslı, pırlantalı, yakutlu, zümrütlü, safirli mücevherler...

Nedir o yüz bin liralık lüks saatler...

Lüks bir mağazadan bir kadın çorabının 400 liraya alındığını duyuyoruz. Müslüman politikacılara ve iş adamlarının hanımlarına böyle alış verişler yakışır mı?

Bazı Müslüman politikacılar medyacılar, iş adamları Ağa Han gibi debdebe ve ihtişam içinde yaşıyor.

Kendileri, eşleri, oğulları, kızları, torunları, yeğenleri eski Hint Mihraceleri gibi hayat sürüyor.

Bu memlekette genel bir refah olsa, herkesin tuzu kuru olsa, hiç sefalet ve sıkıntı olmasa yüreğim yanmaz bu kadar.

Kimse bana kızmasın. Yazdıklarım doğru mu değil mi onu düşünsün. Doğruysa herkes kendisine çeki düzen versin.

Bunca vatandaşın sefalet ve sıkıntı içinde yaşadığı bu ülkede 400 liraya kadın çorabı alınmaz.

Kur’ân’ı Korumayan Müslümanlar da Çarpılır!..

BİR Amerikan askeri Irak’ta Kur’ân-ı Kerim’i hedef tahtası olarak kullanmış... Kutsal Kitabımıza böyle iğrenç bir saldırıyı ancak Ebû Cehil gibi azgınlar yapar.

Medenî bir düşman asla böyle bir alçaklık yapmaz. Savaşın da kuralları, etiği vardır.

Amerikalı asker ve ABD idarecileri bunun hesabını Allah’a verecektir. Allah’ın kelamına kurşun sıkmanın bedeli çok ağırdır.

Şimdi biz Müslümanlar bu konuda öncelikle kendimizi sorgulamalıyız...

Kur’ân’ı, İslâm’ı, Peygamberi gereği gibi savunmayan Müslümanlar büyük bir sorumluluk altındadır.

Türkiye’yi ele alalım:

Bugün ülkemizde yıllık bütçeleri milyarlarca dolar olan çok zengin, çok güçlü islâmî cemaatler vardır. Onların temel vazifelerinden biri de, başta Kur’ân-ı Azimüşşan olmak üzere İslâm mukaddesatını korumaktır.

Amerikalıların bu iğrenç saldırısı bir iki cılız inilti ile savuşturulamaz.

Katiller Irak’ta bir milyon kardeşimizi öldürdüler.

Müslümanları birbirine düşürdüler.

O güzel İslâm ülkesini viraneye, cehenneme çevirdiler.

Hâlâ da öldürmeye, yakmaya, yıkmaya, mukaddesatımıza saldırmaya devam ediyorlar.

Bizim bu kötülükleri elimizden geldiği kadar protesto etmemiz, def’ine çalışmamız gerekmez mi?

Bu vazifemizi niçin yerine getirmiyoruz?

Bu hadiseden sonra ABD elçiliğine milyonlarca protesto ve tel’in mesajı gönderilmesi gerekirdi. Bunlar gitti mi?

Bugün, bunca düşmanlığa, zulme, faciaya rağmen hâlâ Amerikalı İslâm düşmanları ile işbirliği yapan sözde Müslümanlar var.

Kur’ân’ı gerektiği gibi savunmayan Müslümanlar, biliniz ki Hak bizi de çarpar.

Kur’ân’a saldıranlar ve o saldırıları protesto ve def etmeyenler!.. Çarpılmaya hazır olunuz.

Hak sillesinin nereden ve nasıl geleceği belli olmaz.

Şehid edilen bir milyon Iraklının kanlarının vebali sadece katiller üzerinde değil, bizim de üzerimizdedir.

Kaynak

AhmetCapar

New member
O "dindar" olarak nitelendirdiğin müsrif ve lüksçü kesime birşey diyemem. Çünkü adamlar laikliğin gereğini yerine getiriyorlar. Bu ülkede ayakta kalabilmenin koşullarını iyi anlamışlar yani. Senin parmak bastığın konular bu ülkede yadırganacak tartışma konuları haline getirildi.

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
eh bu ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı ve eşleride laikse ben değilim....
birincisi inanmayanın zaten laik olup-olmama lüksü olmaz.Bilindiği gibi laiklik;din ile devlet arasındadır.Kafana takma...

İkincisi;yazının son paragrafına katılmıyorum.Abd ırak a gireceğini çok önceleri haber vermişti.Saddam ın dünyaya diktatör gibi gösterilmesi ırak halkının bölünmesine neden oldu ki;
bu durum bu gümkü çektiklerini fazlasıyla hakediyorlar demektir.Sen başındaki adama güvenme,sat,al amerikalı binsin tepene,sömürsün.Ha bunun bir de arağ milliyetçiliğinin artık bedevi milliyetçiliğinden uzaklaşmış olmasının etkileride büyüktür.Yerleşik şehir hayatının tadını alan araplar,elbet bu nimetlerden uzaklaşmak istemeyecek kadar gafil duruma düşmüşler ve sonuç olarak abd nin yediği,içtiği ve türlü ihtiyaçlarını giderdiği bir ırak halkı ortaya çıkmıştır.
Araplara üzülmek,yada sevinmek benim dünya görüşümden dışarı ama;
oradaki Türkmen ve Azeri kardeşlerimizin bu araplar ve kürtlerden çektiklerine ağlayacak ve üzüleceksek işte buna her zaman varız ve olmayanı kınarız.

Lüks yaşantı;
elbet inanan yada inanmayan her kim malı,mülkü çok ise o malın hesabı muhakkak sorulacaktır.Adama neden?yada nasıl? diye harcadığını sormak bize düşmeyebilir ama yüce Allah (c.c.) muhakkak o malın hesabını soracak,
ve elbet unuttuğunuz yada inkar ettiğiniz yaradan bir gün aklınıza gelecektir.Bu her şekilde olabilir.O öyle kudretlidir ki;biz O'nun gücünü seyrederken acizliğimize ancak ağlarız.
Yüce Allah (c.c.) inkar edenede doğru yolu gösterir inşallah..

_KeMaLiST_

New member
Ben hicbir cumhurbaskanı esinin hayrunisa gul kadar para harcadıgını ve gosterise duskun oldugunu gormedim...

Elçibey

New member
Herkes zekatını verse sorun olmaz.Başkalarının harcamalarıda bizi ilgilendirmez.Onlar kendilerinden sorumlular.

harunaksu

New member
kemalist sana katılıyorum herşeyin bir sınırı var bunda oda yok şimdide gözü dolmabahçe sarayına dikti ya milletin derdini çözekleri yerde kendi keyiflerine göre yaşamasınlar

other4

New member
Başlık hiç güzel olmamış. Saçma bile diyemiyecem müslümanlar? bu nedemek.....! ne yani gayri müslümler veya hristiyanlar veya yahudiler arasında müsrif yokmu müsrifliğin dini olmaz aynı günahkarın olmıyacağı gibi. Efendimiz S.A.V güzel sözünü anımsayın. "Komşusu açken tok yatan bizden değildir."

WiTaMiN

Pskolojisi Bozuk
Birileri varlık içindeyken yokluk çekene yardım etmiyosa elbetdeki onun vijdani sorunu. Müslümanlar dedinmi herkesi kapsıyor, Bu yazıyı yazan nerden biliyo benim veya benim gibi başka müslümanın birilerine yardım etmediğini. Amaç belli siyasi kişilere b*k atmak. Emekli deniz kyvvetleri komutanı vardı ilhami erdil şuan hapisde aşırı harcamaları ve ihale sahtekarlığı yüzünden yargılandı. onu göz ardı etmiş olmanız biraz şaşırtıcı. adam koskoca askeriyeyi bitirdi biriniz çıkıp yazmadınız :) 300 lira maaş alan memleketlimin verdiği vergiyi yedi bu adam şimdi kalkıp müslümanlar yardım etmiyo muhabbeti yapıyonuz :)

Cumhurbaşkanının eşi veya başbakanın eşi gereksiz harcama yaptığında hesabı tabiki sorulsun ona bişe demiyozda yağmur yapmasa başbakandan yada karısının türbanından biliceniz :)

sergahcan

New member
degazor benim kafaya taktığım bir şey yok, benim neye inadığımı yada inanmadığımıda sen kafaya takma. bu arada kafasına milyarlık türban takanlar utansın, çünkü bir üstte yorum yapan ahmetcapar kardeşim bunu yapanların laikliğin gereği olarak yaptığı gibi komik bir neden öne sürmüştü, biraz ironi yapmıştım anlarsınız umuduyla ama siz kendinizce espri yaptığınızı sanarak (demekki dert olmuş benim inanmamam size) işi benim inancımla dalga geçmeye götürmüşsünüz. gerçi Allah var fena espride olmamış.
iş din konusuna girmesin diye konu hakkında fazla yorum yapmak istememiştim, madem ısrar ettiniz yapayım bari..
şevket beyler yine aynı haltı yiyerek sözde müsrifliği bahane ederek insanları bir dinsiz dinli ayrımına sürmüş kafadan. bu tepkiyi koymak içinde arkadaş ıraktaki durumu ve kuranın hedef tahtası edilmesini bahane göstermiş. ırakta zulüm ve kan akalı çok oldu ve islam dinine inanan bir çok insan katledilip ırzına geçildi. yenimi farkettiniz şevket bey. yoksa farketmedinizmi? çünkü ABD lileri Allaha havale edip burdaki sonradan türeme zenginlerin yaşayışını hedef almışsınız. onlarda yeni değil şevket bey. hatta onları sizin gibi medya soytarıları böyle palazlandırdı, unuttunuz sanırım. hiç bir samimiyet ve ciddiyet yok yazıda. baştan sona populist. ABD ye ve işbirlikçilerine ağır bir küfür etmeyen adama hadi ülen derim ben...hadi ülen..
ıraktaki insanlık dramını insan olan herkes görmeli ve elinden geleni yapmalı. sen ne yapıyorsun gibi salak bir soru sakın sormayın. şu anda bile şevket bey gibi insanları bölüp parçalayıp hedef saptıran sahtekarlardan daha çok şey yapıyorum.
belki yine bir sivri akılı çıkıp dinsizliğimi öne sürebilir, ama açık bir şey söyleyeyim, sizin yapmanız gerekenleri yapıyorum, elimden gelen maddi ve manevi desteği sağlıyorum. ne yaptığımıda sizin deyiminizle söyleyeyim,Allah biliyor. vijdanınız rahatmı, çünkü ırak ve filistin konusunda benimki çok rahat, bu güne kadar yaptım, yarında yapacağım...saygılarımla...

gazap17

New member
degazor benim kafaya taktığım bir şey yok, benim neye inadığımı yada inanmadığımıda sen kafaya takma. bu arada kafasına milyarlık türban takanlar utansın, çünkü bir üstte yorum yapan ahmetcapar kardeşim bunu yapanların laikliğin gereği olarak yaptığı gibi komik bir neden öne sürmüştü, biraz ironi yapmıştım anlarsınız umuduyla ama siz kendinizce espri yaptığınızı sanarak (demekki dert olmuş benim inanmamam size) işi benim inancımla dalga geçmeye götürmüşsünüz. gerçi Allah var fena espride olmamış.
iş din konusuna girmesin diye konu hakkında fazla yorum yapmak istememiştim, madem ısrar ettiniz yapayım bari..
şevket beyler yine aynı haltı yiyerek sözde müsrifliği bahane ederek insanları bir dinsiz dinli ayrımına sürmüş kafadan. bu tepkiyi koymak içinde arkadaş ıraktaki durumu ve kuranın hedef tahtası edilmesini bahane göstermiş. ırakta zulüm ve kan akalı çok oldu ve islam dinine inanan bir çok insan katledilip ırzına geçildi. yenimi farkettiniz şevket bey. yoksa farketmedinizmi? çünkü ABD lileri Allaha havale edip burdaki sonradan türeme zenginlerin yaşayışını hedef almışsınız. onlarda yeni değil şevket bey. hatta onları sizin gibi medya soytarıları böyle palazlandırdı, unuttunuz sanırım. hiç bir samimiyet ve ciddiyet yok yazıda. baştan sona populist. ABD ye ve işbirlikçilerine ağır bir küfür etmeyen adama hadi ülen derim ben...hadi ülen..
ıraktaki insanlık dramını insan olan herkes görmeli ve elinden geleni yapmalı. sen ne yapıyorsun gibi salak bir soru sakın sormayın. şu anda bile şevket bey gibi insanları bölüp parçalayıp hedef saptıran sahtekarlardan daha çok şey yapıyorum.
belki yine bir sivri akılı çıkıp dinsizliğimi öne sürebilir, ama açık bir şey söyleyeyim, sizin yapmanız gerekenleri yapıyorum, elimden gelen maddi ve manevi desteği sağlıyorum. ne yaptığımıda sizin deyiminizle söyleyeyim,Allah biliyor. vijdanınız rahatmı, çünkü ırak ve filistin konusunda benimki çok rahat, bu güne kadar yaptım, yarında yapacağım...saygılarımla...
Kimsenin inancını sorgulamak kimseye düşmez.Bu konuda haklısın.Ama adamın espriside fena olmamış yani.
Hepsi bir yana;
müsriflik herkesin dediği gibi sadece müslümana yasak olan bir şey değil.Toplumun bütün kademelerinde olan zenginler malını-mülkünü belki dilediğince harcama lüksüne sahip olmakla birlikte bu kazançların hesabından sadece Allah'a sorumludur.Ancak,
devlet kademelerinde yada şirketlerin yöneticililerinde başkasının parasını kendi parası gibi lüx içinde harcamak en kötüsü.Ve bu Cumhuriyet kuruldu kurulalıyı geç,tarihimizin her döneminde vardı.Yani yeni bir şey değil.Ama gelgelelim,dürüstlük ve adaletten söz edenleri başa getirdiğimizde neden sapıtırlar?
İşte bu sorunun cevabı çok önemli..
Benim malımı haksız yiyenin boğazında kalsın o lokmalar
zehir,zıkkım olsun..

klavuz13

Banned
israf hakkında bir ayeti kelime....

"Bismillahirrahmanirrahim,
Akrabaya hakkını ver, yoksula ve yolda kalmışa da. İsraf ederek saçıp-savurma. Çünkü saçıp-savuranlar, şeytanın kardeşleri olmuşlardır; şeytan ise Rabbine karşı nankördür. (17/26-27)"

müslümanlar olarak yukarıdaki ayeti kelimeyi hayatımızın her yönünde idrak etmek zorundayız. İster Reisicumhur olsun, isterse en alt tabakadan biri olsun. Çünkü israf eden şeytanın kardeşi oluyor...

Leke

Altın Üye
Birkaç isim vereyim .

Boş beleş harcama yapan .

Cumhur'un Başı : Afrika ve Asya ülkelerine gidiyor , Sözde politik '' Özde Gezi amaçlı ''
Cumhur'un Eşi : Çankaya Köşkünü Restore ediyorum Muhabbetine hazineden 30 Trilyon alıyor ve Çankaya Köşkünü restore ediyor , Yetmiyor Antika tablo ve Yemek takımı istiyor Müzeden .
:hhmanD

İsim olarak : Abdullah Gül ve Hayrünisa Gül'ü , İlk başa yazalım .
:hhmanD

Tabi tayyip vede onun millekvekillerini yazmıyorum yoksa çok uzun olur bu yazı .

yoldas

New member
karnıma kramplar girdi gülmekten :hhmanD

bu adam acaba hangi amaçla yazıyı yazmış, kendi içinde çelişkiye düşülebilecek cümleler kullanmış , yani resmen saçmalamış :durdurun

gel gelelim bir tarafta sefalet çeken diğer tarafta lüks yaşayan vurgusuna...

amerika ırak a girdiğinde tayyip ne dedi ?

fettoşa deyinmeden geçemem bu konuda... darılmasın yoksa hemen ağlıyor :durdurun

fettoş nerede yaşıyor ? abd de hemde krallar gibi. abd ırak a girdi o ne dedi. sıkıysa birşey desin...

kemal unakıtanın oğlunun işleri de son dönemler de bir arttı bir arttı sormayın. onlar EFENDİ(!) kişiler kesin haklarıyla kazanmışlardır.

nasıl ki ülkenin heryerin de tanıdığa kıyak geçip akp liler kadrolaşıyorsa bunlar da haklarıyla kazanmışlardır o paraları...

vs vs vs...

o yazıyı yazan adam(!) önce etrafına baksın :durdurun

Elasis

New member
karnıma kramplar girdi gülmekten :hhmanD

bu adam acaba hangi amaçla yazıyı yazmış, kendi içinde çelişkiye düşülebilecek cümleler kullanmış , yani resmen saçmalamış :durdurun

gel gelelim bir tarafta sefalet çeken diğer tarafta lüks yaşayan vurgusuna...

amerika ırak a girdiğinde tayyip ne dedi ?

fettoşa deyinmeden geçemem bu konuda... darılmasın yoksa hemen ağlıyor :durdurun

fettoş nerede yaşıyor ? abd de hemde krallar gibi. abd ırak a girdi o ne dedi. sıkıysa birşey desin...

kemal unakıtanın oğlunun işleri de son dönemler de bir arttı bir arttı sormayın. onlar EFENDİ(!) kişiler kesin haklarıyla kazanmışlardır.

nasıl ki ülkenin heryerin de tanıdığa kıyak geçip akp liler kadrolaşıyorsa bunlar da haklarıyla kazanmışlardır o paraları...

vs vs vs...

o yazıyı yazan adam(!) önce etrafına baksın :durdurun
YOLDAŞ bu senin bilgi zaafın. Bu yazıyı yazat şahıs Milli Gazete de yazar Milli ,Gazete de Saadet partinin gazetesidir. Onlar Fettullah Gülen le ve AKP alakaları yoktur Öğren.. Komik çocuk...

free!

artık yok...
evet, madem bu kadar karşı çıkan var, ülke forumlardan kurtarılmıyor, sesinizi televizyonlardan, radyolardan, gazetelerden duymak isteriz...

HTML