Bayrağı indirmek istedi, 1 yıl hapis yedi

Elasis

New member
İzmir'de bir işyerinde bulunan Türk bayrağını ve Atatürk posterini tehdit ederek indirmeye teşebbüs eden bir şahıs, 1 hapis cezasına çarptırıldı. Şahsın hapis cezası, para cezasına çevrilerek 12 takside bölündü.

İzmir'de Hayrettin Duran isimli bir işadamına ait inşaatta asılı bulunan Türk bayrağını ve Atatürk'ün bez posterini, patronunu tehdit ederek indirmek isteyen müteahhide 1 yıl hapis cezası verildi. Hapis cezası ise paraya çevrilerek, 12 takside bölündü. 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen karar duruşmasına, işadamı Hayrettin Duran ile sanık müteahhit Mehmet B. ve avukatları katıldı.

Sanık Mehmet B., son savunmasında hakkındaki suçlamaları kabul etmezken, "Şehitlerin verildiği bugünlerde böyle bir suçlamayla karşı karşıya bulunmaktan utanç duyuyorum. Suçsuzum" dedi.

Sanık müteahitten şikayetçi olan Hayrettin Duran ise, duruşmada verdiği ifadede, ''Geçen yıl 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Bakırcıoğlu'nun taşeron olarak yaptığı inşaatıma Türk bayrağı ve Atatürk posteri astım. Bunların iplerini bıçakla kesip indirmek istedi. Ayrıca beni tehdit ederek 'Bez parçalarını kaldırmazsan buradan ya senin ölün çıkar, ya benim' diyerek hakaret etti'' dedi.

Mahkeme Başkanı, sanık Metmet Bakırcıoğlu'na 1 yıl hapis cezası verdi. Hapis cezası para cezasına çevrilen sanığın 18 bin 250 YTL para cezasını 12 taksitte ödemesi kararlaştırıldı.

İHA

deLi Kurt

Banned
para cezasına çevriLmiş..
muhabbete bak ya paraya çok muhtacız ya
kafasını koparmamışLar da

RuTH

Altın Üye
bayrak direği girsin ona

GANDALF383

New member
bayrak direği bi yerinden giirip diğerinden çıksın o başka bişe indirsin bizim millet ona bindirsin

ylcaks

New member
Kesinlikle yeni anayasayı destekliyorum yaptırımları kuvvetli olması koşulu ile

VolkaN

Altın Üye
yazık yaw bizim kanunlar iyice zıvandan cıkmıs suna bak adam bayragımıza canımıza el uzatacak o el kırılmıyacak yazık cok yazık.....................

Elasis

New member
Bankalar bunun kredisini yapmadılar henüz Gelin İşlediğiniz Suçları Biz ödiyelim Kredisi.

SickDreTh

Altın Üye
onu para cezasına cevıren zıhnıyetıde sorgulamak lazım...
bırak para cezasını yada hapıs cezasını...Türk'e Kefen Biçenin Ölümü Korkunç Olur ilkesiyle hareket ederek onu dırek ıdam olmasa bıle halka bırakıp agır bı lınc gırısımıne mahkum etmek lazım..

alpercan32

New member
bayrak ve ATATÜRK resmini tehdit ederek indirmenin cezası böyle olursa, yakında daha çok örneklerini görürüz. Allah belalarını versin desek, bu geç oluyor ve de tatnin edici olmuyor,
en iyisi bunların cezalarını milletin vermesi.

yuccA

New member
inanmıyorumya bide para cezasına çevirmişler hemde taksitli direk atsalarya içeri o varlığı (insan demeye dilim varmıyo

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
alı italya dan,isviçre den kanunu...
sonra her gelen hükümet donuna göre biçsin budasın...
işte sana ceza kanunu....
başlarım ben böyle cezaya....

HTML