Baykal suskunluğunu bozdu: İstifa yok

LaNgHaWiL

New member
Baykal suskunluğunu bozdu: İstifa yok

CHP lideri Deniz Baykal suskunluğunu bozdu. Düzenlediği basın toplantısıyla seçim sonuçlarını değerlendiren Baykal, 22 Temmuz'da alınan sonuçların kendilerini tatmin etmediğini söyledi.

Baykal, sonuçlarla ilgili parti içi değerlendirmelerin yapılacağını vurguladı. Baykal, elde edilecek bilgiler ışığında parti olarak dersler çıkaracaklarını aktardı. Baykal, "CHP'nin önümüzdeki dönemde yeniden yapılanma gidilmesi gerekli görünüyor. Politikalarını günümüz koşullarına uyarlaması gerektiği anlaşılmıştır. CHP tabanında istifa yönünde bir talep olduğunu düşünmüyorum" dedi.

'AK Parti'yi kutluyorum, sonuçlara saygılıyız'

Seçim sonuçlarını değerlendiren Deniz Baykal, 'Seçim sonuçları nedeniyle AK Parti'yi kutluyorum, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Milletin kararını saygıyla karşılıyorum' dedi.

Deniz Parti Merkezi'nde yaptığı basın toplantısında 'Seçim dönemine gelinceye kadar CHP çok ciddi hizmetler yapmıştır' diyen Baykal, 'CHP 2002'den bu yana cumhuriyetin kazanımlarını savundu. yaptığımız çalışmalar bizim gururumuzdur. Önümüzdeki dönemde de CHP'nin çalışmalarına ülkemizin büyük ihtiyaç duyacağına kuşkum yok.' şeklinde konuştu.

Baykal, 22 Temmuz'da alınan sonuçların kendilerini tatmin etmediğini söyledi. Baykal, sonuçlarla ilgili parti içi değerlendirmelerin yapılacağını vurguladı. Baykal, elde edilecek bilgiler ışığında parti olarak dersler çıkaracaklarını aktardı. Baykal, "CHP'nin önümüzdeki dönemde yeniden yapılanma gidilmesi gerekli görünüyor. Politikalarını günümüz koşullarına uyarlaması gerektiği anlaşılmıştır." dedi.

HTML