Baykal ''Pes'' Etti ''Pas'' Geçti

ghost031

New member
Genelkurmay’ın “Islak imza Albay Dursun Çiçek’e ait” açıklaması Baykal’ı susturdu. Baykal, grupta ıslak imza konusunu pas geçti

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal grup konuşmasında Jandarma Kriminal’in ‘İrticayla Mücadele Eylem Planındaki’ ıslak imzanın Dursun Çiçek’e ait olduğuna dair raporuna hiç değinmedi. Uzun zamandan beri ilk defa ıslak imzayla ilgili konuşmayan Baykal, tutuklanan Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’i savunmayı sürdürdü.

DARBE TEHLİKESİ OLMADIĞI İÇİN...

Cumhuriyet kanunlarını uyguladığı için bir Cumhuriyet savcısının ‘’Ergenekon’’ sanığı olduğunu ileri süren Baykal, şöyle devam etti: “Türkiye’de bir darbeYi önlemek için askerler tutuklanmıyor. Türkiye’de darbe tehlikesi olmadığı için askerler tutuklanıyor.”

Öte yandan Albay Dursun Çiçek’in imzası bulunan belgenin, askeri mahkemece incelenmesini isteyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Jandarma Kriminal Laboratuvarı’nın raporuna da itibar etmedi. Baykal Danıştay saldırısında da, “Ergenekon’la bağını ispatlayın ‘muazzam’ diyeceğim” demiş ancak, Yargıtay’ın kararıyla gelen Ergenekon’la birleştirme kararı sonrası sessizliğe bürünmüş ve sonra da yeni şartlar öne sürmüştü. Baykal, “Parmak izi önemli” dedi.

ŞİMDİ DE PARMAK İZİ İSTİYOR

Baykal yakın çevresine, mahkemenin kesin kararını beklediğini belirterek ondan sonra konuşacağını söyledi. Edinilen bilgiye göre Baykal, “Parmak izi benim için çok önemli. Benim edindiğim bilgiye göre, jandarma bu konuya tam olarak bakmamış. Netleşmesini bekliyorum” yorumunu yaptı.

kaynak

biosx

New member
işine gelmedi :p

başka tetkik ve tahlil yapabilecek kurumlar varsa oraya gönderelim.:p :001_tt2:

HTML