Baykal da tepkili: Protestolar caminin uhrevî havasını bozuyor

LaNgHaWiL

New member
Baykal da tepkili: Protestolar caminin uhrevî havasını bozuyor

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, şehit cenazelerinde hükümete yapılan protestolara tepki gösterdi. Show TV ana haber bültenine açıklamalarda bulunan Baykal, cenaze törenlerindeki protestoları değerlendirdi.

Şehit cenazelerindeki hükümet üyelerine yönelik protestolardan üzüntü duyduğunu belirten Baykal, "Camide kimse kimseyi sorgulamamalı, suçlamamalı. Camilerdeki siyasi gösterilerin, caminin uhrevi havasına ve konumuna ters düştüğünü, bir şehidin arkasından herkesin üzüntü duyma hakkına sahip olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle camilerin içinde yaşanan olaylardan ciddi üzüntü duyuyorum." dedi. Baykal, Meclis'in terör konusunu değerlendirmek üzere olağanüstü toplanmasını istedi. Türkiye'nin içinde bulunduğu ortamda en öncelikli konuların başında derhal Meclis'in toplanmasının geldiğini söyleyen Baykal, bu ihtiyacı hissettiklerini ve bir girişimde bulunabileceklerini kaydetti.

İηvictus

Banned
sayın baykal ;
sanırım el atmadığın , eleştirmediğin , muhalefet etmediğin bir tak camiler kalmıştı. onu da başardın artık tebrikler!!
camilerin uhrevi havasını yaşamak için orada olup ibadet etmek gerekiyor. acaba ömrünüzde bunu kaç kez yaptınızda içeirde ki hava hakkında yorum yapıyorsunuz. hadi canım sende...

araghorn-g

Pentaxian
olumlu bir tepki verdiğini düşünüyorum. doğru olanda budur.

Hükümete karşı bir tepki var ama bu tepkinin yeri cenazeler veya camiler değil. bu cenazelerde milliyetçilik duygusu hat safhalara çıkıyor ve insanlar tepkide bulunuyorlar. Halk bu konuda da pek haksız sayılmaz.

esfanu

New member
Lafa Bak ' Şehİdİn Ardindan ÜzÜntÜ Duyma Hakki'
Hadİ Sİze Yenİ Bİr Soru
Duymama Hakkidami Var Acaba?

Gєηco

Altın Üye
noLdu bayKaL.. imanamı geLdin..

HTML