basit bir soru...!!!( küçükler için.)

by_chum

New member

Arkadslar bu soruyu bana 7 yaşındaki bir çocuk sordu. Resimdeki otobüs hangi yöne doğru gidiyor(nedenide söyle diyor bide. :) )

Biraz düşündüm buldum. sizce ne taraf .???

dogru cvbı. ikinci sayfada tulga buldu. tebrik ederim arkdası.:cool:

maxi_ridva

New member
Rolativistik olarak olaya yaklasirsak araba duruyor olabilir ama gozlemcinin hizi da devreye girdiginde Einstein'in teorisini de isin icine katmak gerekir ! :S :)

by_chum

New member
maxi_ridva' Alıntı:
Rolativistik olarak olaya yaklasirsak araba duruyor olabilir ama gozlemcinin hizi da devreye girdiginde Einstein'in teorisini de isin icine katmak gerekir ! :S :)
güzel bi çözüm yolu ama. soru da çok basit be arkadasım. He kimseden şöyle bi cvp gelmesin her iki tarafada gidebilir diye. vitesi geriye alırsın geriye gider diye. :) araba düz yolunda kendi halinde gidiyor ama ne tarafa.

N i h i L

New member
Arkadaslar bence otobus saga dogru gıdıyor.Neden derseniz acıklayım.Resime dikkatle bakarsak her arac birincisi sag seritten gitmek zorundadır resımde de zaten sag serittedir otobus sag seritte olduuguna gore sola gıtmesı kazaya sebep olacaktır.[ + trafık kurallarına aykırıdır ] + birde su var resımde sag taraf bıraz daha bos kalmıs sol tarafa daha yakın sekıl bu da yıne sag tarafa gıdecegını gosterıyor gıbı geldı bana.Bilmiyorum ya belki de sacmalamışımdır.

bu arada 7 yasındakı cocuga da helal vallaha...

by_chum

New member
illlllse' Alıntı:
Sola gidiyor. Nedeni ise otobüsün pencerelerinin şekline dikkat eden sorunun cewabını bulmuş olur...
pencerelerle bi alakası yok. :)

nihil' Alıntı:
Arkadaslar bence otobus saga dogru gıdıyor.Neden derseniz acıklayım.Resime dikkatle bakarsak her arac birincisi sag seritten gitmek zorundadır resımde de zaten sag serittedir otobus sag seritte olduuguna gore sola gıtmesı kazaya sebep olacaktır.[ + trafık kurallarına aykırıdır ] + birde su var resımde sag taraf bıraz daha bos kalmıs sol tarafa daha yakın sekıl bu da yıne sag tarafa gıdecegını gosterıyor gıbı geldı bana.Bilmiyorum ya belki de sacmalamışımdır.

bu arada 7 yasındakı cocuga da helal vallaha...
tşk ederim bu uzun cvbın için. otobüs düz gitmek şartıyla her tarafa gidebilir. ki dediğine bakılırssa bu karşı şeritteki bir otobüste olabilir. resim bosluklarıyla hiçbir ilgisi yok. tşk. :eek:ut:

||ѕ¢σяριση||

ѕєα υя¢нιη
Bulduuuuum. Otobüs sola doğru gidiyor. Çünkü iniş kapısı yok. (Türkiye'ye göre eğer otobüs sağa doğru gitseydi iniş kapısının bulunması lazımdı)

by_chum

New member
SadistFace' Alıntı:
ya abi gitmez bu otobüs kapısı yok çünkü
otobüs gidiyor. sadistface bana sen bulacakmıssın gibi geldi. hadi bakalım. :goz:

Tulga' Alıntı:
Usta bu işin sırrı tekerleklerde gibi gelio bana. Sağ taraftakinin şekli şemali değişik. Biraz daha büyük duruyo. Bu sebeplen olabilir mi sola gitme durumu?
yok dostum. tekerlekler çizimin kötülüğünden kaynaklanmış. tşk :eek:

HTML