bana yardım edebilirmisiniz?

gitaristimam

New member
arkadaşlar ben bi host aldım sayılır.bi forum sitesi kurmak istiyoruz.ama bi boktan anlamıyoruz.benim az çok bilgim var ama yeterli diil.hostu aldıktan sonra bi forum sitesi kurmak için neler yapmam lazım.bana yardım edermisiniz?

aSi**

New member
Arkadaşım ücretli bi host mu aldın ? :) Ücretliyse biraz acele etmişsin :)
Neyse mesela vbulletin mi kurucan.Mesela Hackhell vbulletin.Ama vbulletin forumu ücretli satın alman gerekir.

Neyse forum çeşidi çok mesela smf,ldu,mybb,phbb gözüne hoş geleni secersin bunların resmi siteleri olur ordan forumun dosyalarını indirirsin.(Zaten resmi sitelerindeki forumlarda acıkca anlatılır.)

Ldu forumun dosyalarını indirdin diyelim.Dosyalarda biraz oynama yapıp yani config dosyasını kendi bilgilerinle değiştiriceksin host adı falan.

Sonra bu ayarlamaları yapınca Aldıgın hosta ftp yardımıyla atacaksın son adım olarak dosyaları attıktan sonra kurulumu internet üzerinden bitirmen gerekicek bi kaç adım sonra forumun hazırdır!

Arkadaşım mantık bu yani birbirlerine benzer elimden geldiğince acık anlatmaya çalıştım.Selametle kal..

gitaristimam

New member
evet ücretli host aldım.yıllık 80 ytl.250 mb.abi anlayamadığım tek yer aldığım hosta ftp yardımıyla nasıl atcam?bunu biraz açarsan sevinirim.şimdiden teşekkürler...

aSi**

New member
Arkadaşım öncelikle bi ftp programı yüklemelisin.CuteFTP,AceFTP Olabilir CuteFTP 8.0 kullanımı gayet kolay önerebilirim.

Sonra programda Host Username Password bu 3 bilgiyi giriceksin hostu alırken sana vermişlerdir bu bilgiyi, connect diyeceksin ftp ndesin bu kadar..

HTML