... Bana Bir Baba çiz... (şiir)

kocareis06

New member
BANA BİR BABA ÇİZ

Bana bir baba çiz ellerinle;
Kâğıdı temiz olsun,
Kalemi siyah,
Tebessüm olsun gözlerinde.
Terk etmek olmasın yüreğinde,
Gözleri gözlerime baksın öylece,
Baktığımda oğlum desin dilleriyle,
Ha birde şefkat koymayı unutma gönlüne!

Gerek yok, olmasın elinde bir kuru ekmek bile
Olmasın pilli araba,
Bir baba olsun nihayetinde!
Bir baba,
Öpeyim bayramda elini
Almasın bir çift kundura,
Bir tek elbise.
Yetinirim ben;
Yırtık kundura,
Ve annemin diktiği yamalı gömleğimle!

Hamallık yapsın hal tezgâhlarında,
Yağ bal olmasın soframızda,
Yakacak odun kalmasın sobamızda,
Bağrında ısınayım yeter,
Babam diye gururla!

Birde yanında ben ve elleri ellerimde
Ha birde annem olsun,
Tekrar yan yana olalım bari resimde.
Ama unutma ki üçümüzü çizdiğinde
Silgi verme babamın eline,
Yine bizi silip bırakmasın geride
Silgi verme babamın eline!!!​

KOCAREİS

inkisar_

New member
reis bilirim babasızlığının ne demek olduğunu.Bu forumda çok güzel şiirler okudum ama hiçbiri şu ana kadar gözlerimi nemlendiemeyi başaramamıştı.Benim için o kadar uzak ve tanımadığım bir duygu ki onun için bir şiir bile yazmayı beceremedim.Nereye gitsem yanımda götürdüğüm annemin hatırası resminden başka hiçbir şey yok bana kalan.Ne bir hatıra ne de sıcaklığı.Rabbimden tek duam çocuklarımız babasız büyümez inşallah.:( :( :(

kocareis06

New member
reis bilirim babasızlığının ne demek olduğunu.Bu forumda çok güzel şiirler okudum ama hiçbiri şu ana kadar gözlerimi nemlendiemeyi başaramamıştı.Benim için o kadar uzak ve tanımadığım bir duygu ki onun için bir şiir bile yazmayı beceremedim.Nereye gitsem yanımda götürdüğüm annemin hatırası resminden başka hiçbir şey yok bana kalan.Ne bir hatıra ne de sıcaklığı.Rabbimden tek duam çocuklarımız babasız büyümez inşallah.:( :( :(
EYVALLAH GARDAŞIM. İNŞALLAH AMİN. SENİN DUYGULARINI ANLAMAK SENİN YAŞADIKLARINI YAŞAMADAN MÜMKÜN DEĞİL ELBETTE. SANA BİR ŞİİR YOLLAYACAĞIM BAŞLIĞA NİCKİNİ YAZARIM. BELKİ DUYGULARINA TERCÜMAN OLURUM. HOŞÇA-KAL

SAHRANİL

Altın Üye
duygulandım thanx

яєℓαχℓιƒє

KaFaSıNa GöRe
yüreğine sağlık kardeş güzel olmuş saol duygulandım
:(:(:(

yafes85

New member
bilemezsiniz ama babalarda ağlar diye bir kitap okumuştum, şimdide bu şiiri okuyunca ikisini kıyaslamaya çalışıyorum olmuyor. ne biçim bir hayatın içindeyiz? ellerine sağlık kardeşim.

Eylül 72

New member
çok duygulandım..çok güzeldi..yüreğine sağlık..senin paylaşımlarını seviyorum..çok samimi ve doğal ve yaşanmış..dilerim hiç bir çocuk babasız ve annesiz büyümek zorunda kalmaz.

infatuate

İstirahatte
keşke biride bana babamı tekrar çizebilseydi ..

yüreğine sağlık, fena duygulandım ..

kocareis06

New member
eyvallah arkadaşlar. sağolun. amin Allah kimseyi annesiz babasız bırakmasın inşaallah. tabi bu duyguları en iyi yaşayan kişi bilir. başka hiçkimse onun kadar iyi bilemez. bende yakın bir arkadaşıma yazmıştım bu şiiri. yani onun hissettiklerinin belkide binde biri...

HTML