Bana bir akıl verin Lütfen

deli_mavra

New member
.a arkadaşlar iyi akşamlar size birşey danışacaktım ben şimdi bir bilgisayarcıda çalışıyorum bizim mahalleden bir adamda bana bir bilgisayar hazırla dedi ben tmm dedim daha sonra adama bir fiyat çıkardım 478ytl normalde geliş fiyatı 378 ben üstüne 100ytl kar koydum şimdi ben bu karı elime geçmesi için ne gibi bir plan yapmam lazım normalde müşterinin kredi kartını alıp depoya gittiğimizde fatura da 378 ytl gözükecek biz buna 478 çektirecez ama 100ytl si patronun hesabına yatacak bu arada alınacak olan malzemeler kredi kartıyla alınacak nakit para değil...Bana bir fikir verin hıı bu arada ben paraya ihtiyacım olduğu için bu kdar fark koydum yanlış anlamayın beni İyi Forumlar...

qweqqq

New member
1 gb ram alacağına 3gb alırsın sonra adama çaktırmadan satarsın 1 gb alırsın sade ram gibi deil tüm parçalarda adamın ruhu bile duymaz pc den anlamıosa :)

metinbey42

New member
bilgisayarcıda calışıyormuşsun. bir ücret alıyorsundur. patronun haberi olmadan ben olsam yapmazdım haram mı diye şüphelenirdim. haramsa zaten bir yerden mutlaka çıkar günahı yanıma kalır...

deli_mavra

New member
1 gb ram alacağına 3gb alırsın sonra adama çaktırmadan satarsın 1 gb alırsın sade ram gibi deil tüm parçalarda adamın ruhu bile duymaz pc den anlamıosa :)
ya ben zaten parçaları ucuz yolla çıkarttım bende bu 100ytl olan kârı nasıl elime geçiririm diye düşünüyorum bana bu konuda fikir lazım

bilgisayarcıda calışıyormuşsun. bir ücret alıyorsundur. patronun haberi olmadan ben olsam yapmazdım haram mı diye şüphelenirdim. haramsa zaten bir yerden mutlaka çıkar günahı yanıma kalır...

Ben patrona söyliyecem ama ben ailemden bir tanesine alıyorum geliş fiyatından diyecem patron kar yaptığımı bilmeyecek...

qweqqq

New member
ya ben zaten parçaları ucuz yolla çıkarttım bende bu 100ytl olan kârı nasıl elime geçiririm diye düşünüyorum bana bu konuda fikir lazım

Ben patrona söyliyecem ama ben ailemden bir tanesine alıyorum geliş fiyatından diyecem patron kar yaptığımı bilmeyecek...
eğer haramdan korkmuyosan patron anlamadan cebe atarsın

erhan_gkcn

New member
şöyle diyebilirsin;
abicim senin pc nin fiyatında artış oldu neden dersen pcnin birkaç parçası elime daha yeni geçti eski fiyattan alamadık onun için fiyatta artış oldu yani eski fiyat yalan oldu yeni fiyat 478 ytl.artık geriye dönüş yok çünkü siparişi vermiş bulunduk geri veremeyiz...diyebilirsin
ilk aklıma bu geldi

deli_mavra

New member
ama ortada kredi kartı olunca işi karıştırıyor şimdi ben kredi kartına 478ytl çektirsem doğrudan 100ytl patronun hesabına geçer benim elime geçmez bende bu 100ytl olan parayı ben almak istiyorum...ama nasıl....

deli_mavra

New member
şöyle diyebilirsin;
abicim senin pc nin fiyatında artış oldu neden dersen pcnin birkaç parçası elime daha yeni geçti eski fiyattan alamadık onun için fiyatta artış oldu yani eski fiyat yalan oldu yeni fiyat 478 ytl.artık geriye dönüş yok çünkü siparişi vermiş bulunduk geri veremeyiz...diyebilirsin
ilk aklıma bu geldi
Bu aklıma geldi fakat yaş iş çünkü etrafında piyasadan ve bilgisayardan anlayan var hadi onlara sorarsa

momoli 53

New member
alabilirsen 100 ytl ni elden al bşe uydur bazı parçalar peşin alınıyo felan , geri kalanıda karta çektir....

illegal66

New member
kardeş iskonto düşersin onu hacılar hocalr fetullahçılar iyi bilir yarıyarıya iskonto düşersin

deli_mavra

New member
adam o kadar cahil değil gider bir bilgisayarcıya oraya bi sorar alacağımız parada gider anasını satim daha iyi bir fikir lazım...

kardeş iskonto düşersin onu hacılar hocalr fetullahçılar iyi bilir yarıyarıya iskonto düşersin
nasıl ben anladım yazdığından...

başka yorumu olan yokmu...

yolyardim

New member
Acaba Hortumculuk BÖylemİ BaŞliyor
Yada Hortumcuyu BaŞariya UlaŞtiran Yol BÖylesİ Akil Vermelerdenmİ GeÇİyor

Şu İŞe Bak

Bİrİ Dolandiricilik Yapmak İstİyor
DİĞerlerİ TopyekÜn Yardim Etmeye ÇaliŞiyor

Bravo

M3T3HAN

New member
kuzum ayıp mı çalışmak
günah mı yük taşımak
ayıp çalıp çırpmak
işlerken el yürürken ayak....

m.akif (küfe'den)

git işine herşeyi önce patrona sonra da o adama anlat...haklarını helal etmelerini iste

emin ol ki yine sen kazanacaksın...

3-5- kuruş için kırıl yıkıl aç kal ama asla dürüstlüğü elden bırakma...

deli_mavra

New member
ya arkdaşlar bende bu yolları düşünüyorum da yani günah olduğunu burası Türkiye hatırlatim arkadaşlar....

yazanomer

New member
kuzum ayıp mı çalışmak
günah mı yük taşımak
ayıp çalıp çırpmak
işlerken el yürürken ayak....

m.akif (küfe'den)

git işine herşeyi önce patrona sonra da o adama anlat...haklarını helal etmelerini iste

emin ol ki yine sen kazanacaksın...

3-5- kuruş için kırıl yıkıl aç kal ama asla dürüstlüğü elden bırakma...
sonuna kadar katiliyorum

ya arkdaşlar bende bu yolları düşünüyorum da yani günah olduğunu burası Türkiye hatırlatim arkadaşlar....

kardes haramin Turkiye' si , cini, almanya' si gezegeni, dili veya irki yoktur
haram' in helali olmaz.

oyle veya boyle bir yerlerden katbekat cikar, emin ol!!!
iyi dusun,
bir kapi kapanir digeri acilir:goz:
sen yeter ki durust ol

kolay gelsin

deli_mavra

New member
sonuna kadar katiliyorum

kardes haramin Turkiye' si , cini, almanya' si gezegeni, dili veya irki yoktur
haram' in helali olmaz.

oyle veya boyle bir yerlerden katbekat cikar, emin ol!!!
iyi dusun,
bir kapi kapanir digeri acilir:goz:
sen yeter ki durust ol

kolay gelsin

KAardeş ben düşündüm taşındım adama 30ytl fazla söliyecem oda benim emek yaptığıma karşılık versin 100ytl den vazgeçtim...

HTML