'Balyoz'u sarsan görüntüler

aybars24

New member
Balyoz sanıklarından Albay Cengiz Köylü, hakkındaki iddialara görüntülerle cevap verdi.

Balyoz soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan 102 asker arasında bulunan Hava Kurmay Albay Cengiz Köylü, Oraj Hareket Planı’nın yazıldığı iddia edildiği tarihlerde eğitim gezisinde olduğunu ileri sürerek, kanıt olarak, mahkemeye o gün tarihli gezi görüntülerini sundu.

Hürriyet Gazetesi'nden Toygun Atilla'nın haberine göre Balyoz Darbe Planları’ndaki belgelere göre, Oraj Hareket Planı, Köylü’nün bilgisayarında, ‘ckoylu’ kullanıcı adı ile 24 Ocak 2003 saat 10.05’te hazırlanmıştı. Harp Akademileri Komutanlığı tarafından mahkemeye gönderilen yazıda da Kurmay Albay Köylü’nün o tarihte KOMKARSU (Komutanlık ve Karargah Subaylığı) eğitim ve öğretim planı kapsamında 20’si subay 27 askeri personelle şehir dışında olduğu bildirilmişti.

Köylü’nün avukatı Hasan Gürbüz, yakalama kararına yaptığı itirazın ardından şunları söyledi:

“Daha önce Harp Akademileri Komutanlığı’nın gönderdiği yazıda müvekkilimin belirtilen gün ve tarihte eğitim gezisinde olduğu açıklanmıştı. Dolayısıyla Harp Akademileri Komutanlığı’ndaki bilgisayarından bu planları yazmadığı ortaya çıkmıştı. Buna rağmen İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi müvekkilimin de aralarında bulunduğu 102 kişi hakkında yakalama kararı çıkarttı.

Hakimlerin dosya içerisindeki Harp Akademileri Komutanlığı’nın gönderdiği bu belgeyi görmediğini düşünerek, eğitim gezileri sırasında çekilmiş görüntüleri de itiraz dilekçemizin içerisine ek olarak koyduk. Bunlar, belgelerin, bilgisayarın tarih ve saat sistemleri ile oynamak suretiyle başkaları tarafından üretildiğinin en büyük kanıtıdır.”

kaynak:GAZETEVATAN.COM

Uzunefe

Altın Üye
Hayır montajdır onlar diyen potansiyel gerizeklıların varlıklarını hissedebiliyorum.

W

WoLF

Guest
eee sahtekarlıkla,palavra ile yalanla dolanla bi yere kadar dimi ?

HTML