BaLıKTaN iYi AnLaYnLaR iÇeRi!!!

senko00

New member
mrb arkdaşlar ya benim bi sorumolacka benim akvaryumda bir yapay bitki süsü var..
onun üstlerinde siyah küçük şeyler görünmee başladı ne olduğunu sölerisinizi severim .Akvaryumdakiler:
(6 japon
1 çöpçü)
NOt:eğer yardım edene teşekkür .....:hhmanD

raistlin84

New member
Arkadaşlar yanlış bilgi vermeden önce akvaryumun hacmini istemek bence daha doğru olacaktır.Akvaryumun hacmi ve balıklarınızın boyları nedir.Plastik bitkiler suya zamanla salınım yapacağı ve görsel olarakta yapay duracağı için önerilmez.Saygılarımla...

eagle_paw

New member
evet suyun bozulmus ve yapman gereken sey dezenfenktan kullan kotu salyangoz olusmaya baslamıs bu balıga zarar verır

trquoisetr

New member
dostum en güzeli sen yapay bitkileri çıkar akvaryumdan. eğer illaki bitkili olsun diyorsan sert yapraklı bitkiler kullan örneğin anubias bu bitkiyi bir taşa misina ile bağla ve sadece köklerin kuma göm rizozomu değil eğer rizozomu da gömersen bitkin çürüyecektir. büyük bir ihtimalle senin plastiklerin üzerinde kahverengi algler oluşmaya başlamış. sadece bir tahmin bu resim olmadan söylemek güç tabiki.

mami_cavus

New member
Arkadaşım önce akvaryumun hacmini ve filtrasyon sisteminde neler kullandığını söylersen daha acık olucaktır. Akvaryumunuzda haftalık %30luk su değişimi yapın. Akvaryumunuz 100ltden fazlaysa bir dış filtre 100 ltden az ise iyi bir iç filtre almanızı tavsiye ederim. Yapay bitkileri cıkarın. Çünkü salımın yapacağı için balıklarınızın zehirlenme ihtimali vardır.

Saygılar

raistlin84

New member
akvaryum sularında zorunlu olmadıkça dezenfektan kullanmayınız.akvaryumun doğal florasında bulunması gereken yararlı bakterileride öldürmüş olursunuz.arkadaş ne hacim vermiş ne filitrasyon.bu dediklerin balık pislikleri yada yem artıklarıda olabilir. oraya yerleşmiş bir yosun yada bakteride.bu şartlarda anca bu kadar cevap yazılır