bakalım türkçeniz gerçekden iyimi türkçe konuşa biliyosunuz peki yaza biliyomusunuz

ibrahimxxx

New member
arkadaşlar bunu bugün tv gördüm ve hemen sizlerle paylaşmak istedim herkes türkçe konuşa biliyor bakalım türkçe yaza biliyormusunuz aşşağıdaki yazıyı türkçeye göre yazın noktası virgülü ünlemi parantezi falan filan dikkatli yapın doğru yapana teşekkür edilecek lüdfen hemen kendiniz yapıp yazın int. araştırıp yada kitabdan araşdırıp yabmayın bide verdiğim yazıları bende yalnış yazcam ona göre dikkatli olun
bu yalnış yazılmışı
''atatürkün türk gençligine hitabesi şöyledir

ey türk gençliği birinci vazifen türk istiklalini türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafa etmekdir''

cevablarınızı bekliyorum

arkadaşlar fazla ilgi olmadığı için bari merak edenler için açiklim dedim bunu atv'De dil bilim hocası açıkladı ve gerçek yazılışı böyleymiş milli eğitiminde onayı var ve adam iddaayı kazanadı

Atatürk'ün Türk gençliğine hitabesi şöyledir;
Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini,Türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir

işde doğrusu böle bazı arkadaşlar iyi giddi ama noktalı virgüller yerinde deildi

cliper1907

forum elektro gitaristi
Atatürk'ün Türk Gençliğine Hitabesi şöyledir:
''Ey Türk Gençliği, birinci vazifen Türk İstikal'ini Türk Cumhuriyet'ini ilelebet muhafaza ve müdafa etmektir''

Elensu

New member
Atatürk'ün Türk gencligine hitabesi söyledir:
"Ey Türk gencligi,birinci vazifen Türk istiklalini Türk Cumhuriyet'ini ielelebet muhafaza ve müdafaa etmektir"

Elensu

New member
Yuh bana.Güya O program a bende baktim:-( Ama Gözlerim Laptop un ekranindaydi.Kulagimda Tv sesinde

yoldas

New member
EY TÜRK GENÇLİĞİ !

Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini,
ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Elensu

New member
"Ey Türk gencligi,birinci vazifen Türk istiklal'ini,Türk Cumhuriyet'ini ,elelebet muhafaza ve müdafaa etmektir"

ibrahimxxx

New member
hyr dostum benimki doğru eyer bugün tv islediysen yazılı şekilde gösterdiler ben size yazılışını soruyom noktalara ve virgüllere dikkali yapın

Elensu

New member
"Ey Türk gencligi!Birinci vazifen Türk istiklal'ini,Türk Cumhuriyet'ini ,elelebet muhafaza ve müdafaa etmektir"

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
a Harfinin Uzerinde Sapka Olmali Istiklali Derken, Müdafaa Derkende Boyle Yazmaliydin Ayrica Bunlar Ntv De Beyaz In Programinda Cikti Biraz Daha Yaratici Olalim ;]

osiris_cemo

New member
ibrahimxxx' Alıntı:
hyr dostum benimki doğru eyer bugün tv islediysen yazılı şekilde gösterdiler ben size yazılışını soruyom noktalara ve virgüllere dikkali yapın
Önce sen kendi yazımını düzeltirsen daha makbule geçer :D

ailton09

New member
Atatürk'ün Türk gençliğine hitabesi şöyledir:
"Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir."

ciao

New member
'Ey Türk Gençliği, birinci vazifen Türk İstikalini Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

The Squealer

Special Effects expert
iddaya varmısın da yayınlandı gerçek ten güzel bi iidaydı
;) kimse doğru yazamdı programda

kelimeler

New member
Atatürk'ün Türk gençliğine hitabesi şöyledir:

"Ey Türk gençliği!Birinci vazifen,Türk istiklâlini,Türk cumhuriyetini,ilelebet,muhafaza ve müdafaa etmektir."

saygılar, Kelimeler:)

HTML