baglanamıyorum lutfen yardım edin

zafko

New member
herkese oncelıkle selamlar.bulundugum evde iki tane laptop bunları birbirine baglamak icin bi adet cross over koblo aldık.ama ne yaptıysak internete baglanamadık evde kablolu internet mevcut ve bu modem iki tane cıkıs var biri usb digeri ise ethernet icin biz internet icin usb yi kullandık bilgisayarları birbirine baglamak icin se etherneti ama bi turlu oteki bilgisayar internete baglanamadı. bilgisayarlar birbirini goruyor dosya alısverısı yapıyoruz ama internet olmuyor.usb den baglandıgımızda yerel ag baglantısı olarak gozukuyor tum baglantılarımı goster dedıgımızde.

lutfen yardımlarınızı esirgemeyin sabahtan beri ugrasıyorum ama olmadı internet

VaGaBoNdSe

New member
1 ethernet ve 1 usb cikisi olan modem'ler 1 makinayi destekler, yani ona ne yapsan cikaramazsin internete bitane swicth alman lazim yada 1'den fazla portlu (ama 1 usb 1 ethernet port'u olan degil) modem alman lazim ondan sonra modem'in ip'sini diger makinaya gateway olarak ver cikar internete.

zafko

New member
benım amacım iki laptopu baglamak ve sadece bir tanesi internete bagllı olsun ve otekı bilgisayarda onun ustunden baglansın internete ama sonunda sorunu cozduk ve ıstedıgımız gıbı bagladık bılgısayarları bıraz uzun surdu ama oldu sonunda:)

yardımın ıcın cok tesserkkur ederım.saygılarımla

HTML