Başbakan zamanında ayakmış!!!

Vtnsvr

New member

30.04.2008 00:02:43 - (24)
Erdoğan ’grev sözcüsü’ olmuş
20 yıl önceki işçi eyleminde, 'Bu mücadeleye destek vermek inancımız gereğidir' demiş
sene önce işçilerin grevine katılıp, ‘bu mücadeleye destek vermek inancımız gereğidir’ diyen Erdoğan bugün aynı işçilerle ‘ayaklar-başlar polemiği" yaşıyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘1 Mayıs’ı Taksim’de kutlayalım’ diyen sendikacılara karşı sarf ettiği, “Ayaklar başların işini yapmaya kalkarsa kıyamet kopar” şeklindeki sözleri büyük tepki uyandırmış, Sendika başkanları “Başbakan’ın bu sözünün cevabını 1 Mayıs’ta alanlarda vereceğiz” demişti.

İstanbul'da yayınlanan Kent Yaşam Gazetesi arşivinden çıkan bir fotoğraf ve haber; Başbakan Erdoğan’ın 1988 yılında işçi grevinde ‘grev gözcüsü önlüğü’ giydiğini ve ‘bu mücadeleye destek vermek inancımız gereğidir’ dediğini ortaya çıkardı.

20 YIL ÖNCE DESTEK VERİYORDU

20 yıl önce Refah Partisi İstanbul İl Başkanı görevindeyken; Basın-İş’e bağlı Darphane ve Damga Matbaası işyerinde grev yapan işçileri ziyaret eden Erdoğan, o zamanki konuşmasında “Ülkemizde işçiler, kira bile ödeyemeyecek zorluklar içinde. Böylesine haklı mücadelenin yanında olmak inancımız gereğidir” demişti.

Grevin 28. gününde işçileri ziyaret eden ve grev gözcüsü önlüğü giyen Erdoğan işçilerin anı defterini de imzalayarak, “Ülkemizde özellikle 1980 sonrası hükümetler işçi haklarına, insan onuruna yakışmayacak şekilde ilgisiz kalmaktadır. Alın teri kutsallığını yitirmiştir. Ülkemizde işçiler kira ücretlerini dahi ödeyemeyecek zorluklar içerisinde kıvranmaktadır. Bu zulme son verene kadar haklı ve kararlı mücadelelerin yanında olmayı inancımızın bir gereği olarak bir görev telakki ederiz” açıklamasını yapmıştı.

Habertürk

secret60

New member
Tayyip baba ordada liderlik vasfını göstermiş helal olsun
varmı böyle muhteşem bi lider yaa Allahına kurban

sedapinar

New member
Tarih başbakanı haklı çıkardı işte.Geçmişteki ayaklar baş oldu kıyamet kopmadı mı?Yoksa Türkiye'nin geldiği hali başka türlü açıklamak mümkün mü?:goz:

RomeoMAD

JusT B€
Arkadasım 1 Mayıs'ı Herkes Iscı gunu olarak anıp kutlasa problem degil :))

Ama millet bugunu baska yerelere cekıyo bunu hepımız acık ve net bılıyoruz...

HeaVenSiS

V.I.P
Bu siyasetçilerin hepsi aynı arkaplandayken atıp tutuyolar ama kendileri iktidara geldimi söylediklerinin hiçbiri olmuyo madem tayyeap bey okadar işçinin yanındaydı niye işçileri modern köle haline çevirip üç kuruşluk askeri ücrete mahkum etti ve bizim saf insanımız olsun aş verdi die peşinden koşuyolar koşun koşun o sizi çok koşturcak daha....

RomeoMAD

JusT B€
Gecmısı cabuk unutmayın lutfen..

ECEVIT:ZAMANINDA ISCI MAASINI ODEYEMEDI GITTI IMFDAN 5MILYON DOLAR CEKTI SADECE ISCI PARASINI ODEMEK ICIN BI DEVLETIN NASIL PARASI OLMAZ(OKADAR SIKINTIYA SOKTU MEMLEKETI)

MESUT YILMAZ:(TURKIYENIN BORCU 35 MILYAR DOLARKEN ADAM 3 SENEDE 147 MILYAR DOLARA CIKARDI)

DEMIREL:(TURKIYEYI ILERIYE TASICAGIZ DEDI YUMRUK GOSTERDI,NELER YAPTIGINI HEPIMIZ GORDUK BURDA ACIKLARSAM SIYASIYE GIRER)

Ve daha bınlerce ornek verebılırım onun ıcın lutfen ben tayyıp taraftarı deılım ama oncekılerıde görduk,kımse kıvranmasın saygılar..

HeaVenSiS

V.I.P
Ben öncekiler dört dörtlüktü demedim zaten başa gelen herkes sapıtıyo dedim ben şuan türkiyede siyaset yapan hiçkimseye güvenmiyorum Allah sonumuzu hayretsin....

_KeMaLiST_

New member
Nedense hicbir arkadas konuyla ilgili konusmuyor...

Muslumcu kardesimizde artık konuyu ne ara okuduysa anlam cıkarabildigi tek yer tayyibin liderligi...

Ama unutmamak lazım ki hitlerin de liderlik vasıfları tayyibi ona katlardı ama milyonlarca insan oldurdu...

Benim bu konudan cıkardıgım ise sudur:

Bakın basbakan ne diyor...

"Böylesine HAKLI mücadelenin YANINDA olmak İNANCımız gereğidir"

O zaman basbakana birkac sorum olacak:

-Eskiden haklı dedigin bir mucadele veren işciler ne zaman ayak takımı oldu?
-Bu kadar zıt kutupların aynı anda YANINDA olmak zor olmuyormu? Bu bir kişiliksizlik gostergesi degilmi?
-Senin inancının gerekleri 20 yılda bir degişirmi sayın başbakan? Yada koltugunun inancına bir etkisimi var?

Yeterince acık oldum sanırım. Fazla soze gerek yok...

Ve şimdi tayyipi destekleyenler! ! !

Umarım sizinde inanclarınız onunki gibidir...

Çünkü dini kullanmak 20 yıl once ortaya cıktı ! ! ! Yani demek oluyor ki bu inanc da artık degisebilir...

nakfas

New member
her ayakcida adam degildir ::D :D :D
ufaktan baslamak iyidir de, kendi alehine calismak, :D ...
bu ulkede böyle bir sükünet devam ederse , ilerde , basimiza baska yerlerden bile bakanlar gelir :D

A.M.Y_28

New member
Nedense hicbir arkadas konuyla ilgili konusmuyor...
Muslumcu kardesimizde artık konuyu ne ara okuduysa anlam cıkarabildigi tek yer tayyibin liderligi...
Ama unutmamak lazım ki hitlerin de liderlik vasıfları tayyibi ona katlardı ama milyonlarca insan oldurdu...
Benim bu konudan cıkardıgım ise sudur:
Bakın basbakan ne diyor...
"Böylesine HAKLI mücadelenin YANINDA olmak İNANCımız gereğidir"
O zaman basbakana birkac sorum olacak:
-Eskiden haklı dedigin bir mucadele veren işciler ne zaman ayak takımı oldu?
-Bu kadar zıt kutupların aynı anda YANINDA olmak zor olmuyormu? Bu bir kişiliksizlik gostergesi degilmi?
-Senin inancının gerekleri 20 yılda bir degişirmi sayın başbakan? Yada koltugunun inancına bir etkisimi var?
Yeterince acık oldum sanırım. Fazla soze gerek yok...
Ve şimdi tayyipi destekleyenler! ! !
Umarım sizinde inanclarınız onunki gibidir...
Çünkü dini kullanmak 20 yıl once ortaya cıktı ! ! ! Yani demek oluyor ki bu inanc da artık degisebilir...
konuyu neden çarpıtıyosunki

dikkatini cekerim 20 yıl önceki olay

20 yıl önceki işcilerin durumuyla şimdiki işcilerin durumu aynı olabilirmi sence

demekki ozaman işcilerin durumu kötüymüş. şimdi hemen diceksinizki 'sanki şuan işcilerin durumu cokmu iyi' çokmu kötü ?

sadece 4.5 yıl içinde asgari ücrete yapılan zamlardan haberiniz olsa yeter

akp iktidarında nerdeyse en cok maaş zammı asgari ücrete yapıldı

ayak takımı olayından haberim yok ama bu söz sizce memleketteki bütün işcileremi söylendi ?

şimdiki sendikalar çok sapıttı 3 versen 5 isterler 5 versen 8 isterler

ve inanc denilince neden aklına sadece dini inanc geliyor anlamadım Kemal' ist bircok inanc türü vardır

RomeoMAD

JusT B€
Ya Adamlar ıktıdara Geldı 5 Senede Elektrıge Bı Zam Yaptılar
3 Sene Sonra Dogalgaza Yaptılar
Benzıne Dıyolarkı Heray Zam Gelıo Atmayın
Bız Hergun Alıyoruz Bu Meredi,google'a Yaz Ortalama Aylık Benzıne Gelen Zam %0,0003

Maaş Maaş Maaş Dıye Tutturdular,ulan Hangı Yonetımde Bukadar Maas Aldınız

Adamlar ıs Yapıyo Begenmıyolar,halkın Gozune Gırmeye Calısıyo Dıyolar...eeee Pekı Napsınlar Sızın Zamanınızdakı Gıbı Bos Bos Otursunlarmı??

_KeMaLiST_

New member
Ya Adamlar ıktıdara Geldı 5 Senede Elektrıge Bı Zam Yaptılar
3 Sene Sonra Dogalgaza Yaptılar
Benzıne Dıyolarkı Heray Zam Gelıo Atmayın
Bız Hergun Alıyoruz Bu Meredi,google'a Yaz Ortalama Aylık Benzıne Gelen Zam %0,0003

Maaş Maaş Maaş Dıye Tutturdular,ulan Hangı Yonetımde Bukadar Maas Aldınız

Adamlar ıs Yapıyo Begenmıyolar,halkın Gozune Gırmeye Calısıyo Dıyolar...eeee Pekı Napsınlar Sızın Zamanınızdakı Gıbı Bos Bos Otursunlarmı??
Bana cıkıpda bunları anlatma istersen ben olan biteni cok yakından izliyorum...

Mazota gelen zamlar ortada
Ayda 20 000 litre mazot alan biri olarak bunu cok iyi gorebiliyorum...

Benzine zam gelmesi o kadar onemli degil iş makineleri benzinle calısmıyor...

O saydıgın elektrik dogalgaz vs. zaten ozellestirildi...

Enflasyon desen ortada...

Yapılan listelerde gunluk ihtiyaclara bakılmıyor...

Bu kadar saf olmayın...

RomeoMAD

JusT B€
Enflasyon Ortada :)))))))))))))))))))))))) Ya Arkadasım Sen 15 Yasında Cocukmusun Yoksa? Ben Bosamı Konusuyorum Bundan Oncekı Hukumet Zamanında Enflasyon %90dan Asagı Dusmuyordukı,ya Sız Ne Sacmalıyorsunuz

Saydıgım Elektrık Dogalgaz Ozellestırılmısmıs,sen Ozaman Cok Para Vermeye Meraklısın :]
Mazota Gelen Zamlar Ortada? Onceden Mazota Zam Gelmez,benzıne Gelırdı Bagırır Cagırır Mıtıng Yapardınız,sımdı Mazota Gelıyor Benzıne Gelmıyor Yıne Bagırıp Cagırıyorsunuz.

Saflık Olayına Gelınce :] Hıc Bır Madde Ve ınsan Saf Degıldır,yaratılıslarında Karısım Vardır,Kıskanclık olmasın dıye

A.M.Y_28

New member
Bana cıkıpda bunları anlatma istersen ben olan biteni cok yakından izliyorum...
Mazota gelen zamlar ortada
Ayda 20 000 litre mazot alan biri olarak bunu cok iyi gorebiliyorum...
Benzine zam gelmesi o kadar onemli degil iş makineleri benzinle calısmıyor...
O saydıgın elektrik dogalgaz vs. zaten ozellestirildi...
Enflasyon desen ortada...
Yapılan listelerde gunluk ihtiyaclara bakılmıyor...
Bu kadar saf olmayın...
peki sana bi soru mazota zammı hükümetmi yapıyo ?

bence bize mazot veren dış ülkeler yapıyo bu zammı

bu hükümetin elinde olan bişey değil

_KeMaLiST_

New member
Enflasyon Ortada :)))))))))))))))))))))))) Ya Arkadasım Sen 15 Yasında Cocukmusun Yoksa? Ben Bosamı Konusuyorum Bundan Oncekı Hukumet Zamanında Enflasyon %90dan Asagı Dusmuyordukı,ya Sız Ne Sacmalıyorsunuz

Saydıgım Elektrık Dogalgaz Ozellestırılmısmıs,sen Ozaman Cok Para Vermeye Meraklısın :]
Mazota Gelen Zamlar Ortada? Onceden Mazota Zam Gelmez,benzıne Gelırdı Bagırır Cagırır Mıtıng Yapardınız,sımdı Mazota Gelıyor Benzıne Gelmıyor Yıne Bagırıp Cagırıyorsunuz.

Saflık Olayına Gelınce :] Hıc Bır Madde Ve ınsan Saf Degıldır,yaratılıslarında Karısım Vardır
Neden onceki hukumetlerle karsılastırıyorsun onun bir hata oldugu zaten ortadaydı...

Biz simdiden bahsediyoruz...

Ama onların zamanında bile ciftciler bu kadar zarar gormuyordu...

Enflasyona gelince herkes sokaktaki enflasyonun zaten farkında...

Ceplerine giren cıkan belli...

Butun bu olanlar(gıda urunlerine gelen zamlar) ciftciye verilen degerin azalmasından kaynaklanıyor...

RomeoMAD

JusT B€
Neden karsılastırmıyım arkadasım

Yurtdısından Ornek verıyorum,Dıyosunkı burası Turkıye,nıye yurtdısını karıstırıosun...
Burdan ornek verıyorum,sımdıde dıyorsunku nıye oncekı hukumetle karsılastırıyosun,ee pekı ben bu hukumetı neye dayanarak savunucam yada elestırıcem?

Su atasozunu unutma

Düşünmeden konuşmak, nişan almadan ateş etmeye benzer....

_KeMaLiST_

New member
Onceki hukumetten bahsettigine gore hatalardan ders cıkarabiliyor olman gerekir ama sende bunu goremiyorum...

HTML