Başbakan Halkı Kışkırtmak mı İstiyor?

Vtnsvr

New member
Ali İhsan Gürcihan

Demokrasinin gereği ve doğası olarak hepimizin çok iyi bildiği gibi, ‘Türkiye bir Hukuk Devletidir.’.

Sağlıklı bir demokrasi için, sadece vatandaşlar değil,yasama ve yürütme organı mensuplarının bizzat kendileri de ,görevlerini hukuk’un egemen olduğu sistem ve hukuk kuralları içerisinde yerine getirmek ve bu sınırlar içerisinde davranmak zorundadırlar.

AKP ve bazı siyasiler adına açılmak istenen dava üzerine , maalesef başta Başbakan olmak üzere birçok Bakanın ve Milletvekilinin, davanın özünü ve amacını saptırarak yaptıkları halkı kışkırtıcı tavır ve söylemleri ibretle izliyoruz.

İşte 24 saat içerisinde sadece Başbakan’ın basına yansıyan birkaç söylemi ;

-‘Bu dava bize değil, onaltı milyon insanımıza karşı açılmıştır.’

-‘Bu milletin iradesini hiçe sayanlar,milletin ahını almaktan kurtulamazlar.’

-‘Bu partinin sahibi millettir.’

-‘Millet burada,millet meydanlarda,kararı onlar verecek.’

Evet,bunlar Başbakan’ın sözleri.

Açıkça yargıyı hedef gösteren sözleri.

Halkın yargıya güven duygularını sarsma ve hatta kışkırtma maksadı ile hiç çekinmeden ifade edilen sözler.

İddianame okunursa, bu davanın ne vatandaşımızla,ne de onun oyu ile hiçbir ilgisi olmadığı açıkça görülmektedir.

Tam aksine bu davanın, vatandaşımızdan aldıkları güveni kötüye kullanarak, demokrasi ve cumhuriyet aleyhine suç işleyenler ve halkı kandıranlara karşı açıldığı anlaşılmaktadır.

Gerçek bu olduğu halde birileri,işledikleri suçlara karşı açılan bir davayı, halkın vermiş olduğu oya karşı bir hareket gibi göstermeye çalışmaktadır. Halkımız kalkan yapılarak, bir defa daha kandırılmak istenmekte, daha da ötesi kışkırtılmaya çalışılmaktadır.

Demokrasi ve Hukuk adına utanç duyulacak olan esas konunun da; açılan dava değil, demokrat olduğunu iddia edenlerin halkı kışkırtmak için maksatlı olarak ifade ettikleri bu söylemleri ve halkı kalkan olarak kullanan bu davranışları olduğu değerlendirilmektedir.

Sayın Başbakan ,eğer dürüstçe ve kısaca ifade edecek olursak ;

‘’Dava size oy veren vatandaşlara değil, bizzat size ve sizinle beraber çalışan bir kısım siyasilere karşı açılmıştır. ‘’

Kara Kartal

Banned
zaten halkı bölmeye çalışıyordu.şimdi ara gazı veriyor.
istediği kadar kışkırtsın elinden geleni ardına bırakmasın
biz her zaman Cumhuriyetimizi savunmak için hazırız

eline Kuran-ı alan yobazları biliriz.ve elindekini kafasına çarpmasını biliriz.gösteririz nasıl çarpılıyor ...
burası iranmıkii eline her Kuran alanı diline Allahı dolayan yobazları başımıza çıkaralım.

istediği kadar kışkırtsın istediği kadar salyaları akarak milleti tahrik etsin

biz her zaman hazırız ve Cumhuriyetimizi korumak kutsal görevdir bizim için.

ÇÜNKİİ BİZ ATATÜRKÇÜYÜZ

USLanmAZ™

FORMUN USLANMAZI
TArih tekerürden ibarettir......Refaf Fazilet partilerine kapatma davası acıldıgında da hemen hemen aynı konusmalar vardı.......Ama bu sefer orda da yuzde 47 var tabı....

Cehennem_Zebanisi

Super Moderator
Süper Moderatör
zaten halkı bölmeye çalışıyordu.şimdi ara gazı veriyor.
istediği kadar kışkırtsın elinden geleni ardına bırakmasın
biz her zaman Cumhuriyetimizi savunmak için hazırız

eline Kuran-ı alan yobazları biliriz.ve elindekini kafasına çarpmasını biliriz.gösteririz nasıl çarpılıyor ...
burası iranmıkii eline her Kuran alanı diline Allahı dolayan yobazları başımıza çıkaralım.

istediği kadar kışkırtsın istediği kadar salyaları akarak milleti tahrik etsin

biz her zaman hazırız ve Cumhuriyetimizi korumak kutsal görevdir bizim için.

ÇÜNKİİ BİZ ATATÜRKÇÜYÜZ

kışkırtmaktan başka bişi yapamazLar... milletin dini duyguLarını sömüyorlar ve bizim milletimiz de bunu yiyor ben buna acıyorum =)

Kara Kartal

Banned

kışkırtmaktan başka bişi yapamazLar... milletin dini duyguLarını sömüyorlar ve bizim milletimiz de bunu yiyor ben buna acıyorum =)
-arkadaş iran devriminde olduğu gibi ahmaklar yok bizde.
-Allah diye diye ellerinde Kuran larla kışlaları bastılar.asker bunları gebertmedi elleri titredi

ama biz taviz vermeyiz.
Cumhuriyetimize kast edenler isterse tekbir getirsin isterse Allah desin o kirli ağızlarına mermiyi basmasını biliriz..

-eğitim çavuşuydum ve bana emir verilse değil düşmanı babamı bile gözüm kırpmadan vururdum.beni babam böyle yetiştirdi ve dedem 8 yıl askerlik yapmış siper kazarken düşüp ayağı topal kalmış.ve Atatürkü gördüğü zaman esas duruşa geçip selam verirdi

emir verildimi gerici yobazlara mermi sıkmak benim için şeref olur...

klavuz13

Banned
bakıyorumda şöyle yorumlara bu ülkenin tek sahibi sizlermişsiniz gibi geliyor...

kime kurşun sıkıyorsunuz....

dedeleri çanakkalede omuz omuza çarpian askerlerin torunlarına mı?

AKPARTİYİ KAPATMAK İÇİN BİR NEDEN...

BELEDİYE BAŞKANI 5000 ADET KUR'AN DAĞITMIŞ...

Kur'an-ı Kerim i yüzde 99 olan halkına dağıtmak mı yobazlık oluyor....

SİZLER AVRUPANIN ÇAĞDAŞ HAYATINIZI HAYATINIZA İDRAK ETTİĞİNİZ MÜDDETÇE,

AVRUPAİ HAYAT İSTEMEYEN, AVRUPAİ YAŞANTI TARZINI BENİMSEMEYEN, VE DİNİNİ OLDUĞU GİBİ YAŞAMAK İSTEYENLER SEÇİMLERDE SANDIKLARDA SİZİN MERMİ SIKARIM DEDİĞİNİZ ELLERİNİZİ OYLARLA KIRARLAR....

FAZİLET, REFAH O BU... KAPATILDI DA ELİNİZE NE GEÇTİ....

KAPATILDIDA ATATÜRK'ÜN KURDUĞU PARTİ İKTİDARAMI GELDİ...

TAM TERSİ.... HEP MUHALEFET KALACAK...

ÇÜNKÜ HALKTAN UZAK KALAN PARTİ BUNA MÜSTAHAKTIR....

DİYELİM Kİ AK PARTİ KAPATILDI...
SEÇİM OLDU...
CHP İKTİDAR MI OLACAK HEMDE TEK BAŞINA...

SİZLER HAYAL ALEMİNDE YÜZMEYE DEVAM EDİN...

ZİRA SEÇİMLERDE HALK SİZİ HAYALLERİNİZİ YIKMAYI TEKRARLAYACAKTIR....

---------

DÜŞMANA KURŞUN SIKILIR...

AYNI ÜLKENİN TEK BAYRAĞINI KABULLENMİŞ,
REJİMİNİ KABULLENMİŞ İNSANLARA DEĞİL....

ATALARIMIZIN KİMLERE KURŞUN SIKTIĞIDA AÇIKÇA ORTADADIR...

ATATÜRKÇÜYÜM DEYİPTE ORTAĞI AYAĞA KALDIRANLAR...
ATATÜRK'ÜN NASIL BİRİ OLDUĞU HENÜZ DAHA NEYAZİKKİ ÇÖZEMEMİŞLER...

KURŞUN SIKMAK KONUSUNDA BAKINIZ BÜYÜK ÖNDER NE DİYOR...

" SAVAŞ ZARURİ VE HAYATİ OLMALIDIR.
MİLLETİN HAYATI TEHLİKEYE MARUZ KALMADIKÇA SAVAŞ BİR CİNAYETTİR."
K. ATATÜRK

gurcan_b

New member
tebrik ediyorum seni klavuz 13 cok guzel bir cevap olmus. ayrıca ey millet unutmayın kı o dil uzattıgınız kuranı kerim Allah kelamıdır ve dunya uzerınde hıcbır ınsan ıdolojisi ve fikri Yüce yaratıcının sözünden onemli degildir.

ayrıca hukuk oydan buyuktur diyen arkadas hukuk oydan buyukse egemenlık nasıl mılletın oluyor egemenlık hukukundur ozaman.

BaLaTLy

New member
başbakan ın halkı kışkırttığı yok ta sizin lafları başka şekilde anlamakta üstünüze yok

öncevatan nickini kullan sonrada %47 oy almış partiyi ki bu oy her geçen gün yükselir kötüle başbakanı yerden yere vur AKP lileri yerden yere vur bu forumda sonra da öncevatan de

bu işler lafla olmaz bu kadar AKP yi oy veren insanları hor görmeniz zoruma gidiyor açıkçası en iyi bilen sizsinizde 16 milyon seçmen oy vermiş bunların aklı yok mu kardeşim???????

dini duygularını sömürüyo diyosunuz 6 milyonu böye oy versin ya 10 milyon insanı hangi nedenden oy verdi diyeceksiniz öncevatan demekle olmaz bu vatanı oluşturan halkıda göz ardı etmemek gerekir

gurcan_b

New member
Balatly kardes zaten once vatan diyen arkadaslarda sunu iyi bilmelidir ki halis imana ve Allah korkusunu sahip müslüman bir insan herkezden once vatanı için canını feda eder ve gozunu de kırpmaz ki bunun binlerce ornegi varki Çanakkaledeki 100binlerce aziz şehitlerimiz o halis imanlarıyla ve Allahın yardmıyla bu destanı yazmıştır.

goldtrail

New member
tebrik ediyorum seni klavuz 13 ....kendileri gibi düşünmeyen herkes bunlara göre yobaz..unutmasınlar ki biz yakalarına atatürk rozeti takıp orda burda gösteriş yapanlardan daha atatürkçüyüz..milletin özgür iradesi altında çıktık bu cumhuriyet yoluna..milletin iradesi gösterdi ki bu parti başa geldi..geride kalanlar kapasınlar çenesini de bu halkın sesini dinlemeyi öğrensinler biraz...biz sustuk siz 30 yıl iktidarda ülkeyi yönetirken...şimdi konuşma sırası bizde...

kaptan61ts

New member
Kanunu dolanarak gelenler ;C.Başsavcısına Takıldı...Son Raund uzun sürecek.Sucu yoksa aklanır..o kadar suca batmış ki..Ta belediye başkanlığından bü güne kendi zemini ni kimlerle basıl hazırladı..Hesap ver.Halka Hizmet yerine yardım edersen bilinçsiz halktan oyu cuvallan alırsın..

gurcan_b

New member
incubus 84ten alıntıdır.
bu sözler Atatürkün sözleridir. yorum sizin.

Atatürk, bugün "93. yıldönümü"nü kutladığımız "Çanakkale Zaferi"ni anlatırken, çarpıcı bir örnek verir!..
Atatürkçülüğü; “niyete göre soyulan bir muz” haline çevirenlere Ruşen Eşref’in “Anafartalar Kumandanı Mustafa Kemal’le Mülâkat” adlı eserini okumalarını tavsiye ederim.
Kitabın 48’den başlayıp, 50. sayfaya kadar devam eden bölümünde, Atatürk, bakın nasıl anlatıyor “Bombasırtı Vak’ası”nı:
“Size Bombasırtı Vak’asını anlatmadan geçemeyeceğim... Karşılıklı siperlerimiz arasında mesafemiz sekiz metre... Yani, ölüm muhakkak... Birinci siperdekiler, hiçbiri kurtulamamacasına düşüyor... İkinci siperdekiler, onların yerine gidiyor... Fakat, ne kadar gıptaya şayan bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz: Öleni görüyor, üç dakikaya kadar kendisinin de öleceğini biliyor, fakat en ufak bir fütur bile göstermiyor... Sarsılmak yok!..
Okumak bilenler; ellerinde Kur’an-ı Kerim, Cennet’e gitmeye hazırlanıyorlar!.. Bilmeyenler ise Kelime-i Şehadet getirerek yürüyorlar!
Bu; Türk askerindeki ruh kuvvetini gösteren, şaşılacak ve övülecek bir misaldir.
Emin olmalısınız ki; Çanakkale Muharebesi’ni kazandıran, işte bu yüksek ruhtur!”

Vtnsvr

New member
bakıyorumda şöyle yorumlara bu ülkenin tek sahibi sizlermişsiniz gibi geliyor...

kime kurşun sıkıyorsunuz....

dedeleri çanakkalede omuz omuza çarpian askerlerin torunlarına mı?

AKPARTİYİ KAPATMAK İÇİN BİR NEDEN...

BELEDİYE BAŞKANI 5000 ADET KUR'AN DAĞITMIŞ...

Kur'an-ı Kerim i yüzde 99 olan halkına dağıtmak mı yobazlık oluyor....

SİZLER AVRUPANIN ÇAĞDAŞ HAYATINIZI HAYATINIZA İDRAK ETTİĞİNİZ MÜDDETÇE,

AVRUPAİ HAYAT İSTEMEYEN, AVRUPAİ YAŞANTI TARZINI BENİMSEMEYEN, VE DİNİNİ OLDUĞU GİBİ YAŞAMAK İSTEYENLER SEÇİMLERDE SANDIKLARDA SİZİN MERMİ SIKARIM DEDİĞİNİZ ELLERİNİZİ OYLARLA KIRARLAR....

FAZİLET, REFAH O BU... KAPATILDI DA ELİNİZE NE GEÇTİ....

KAPATILDIDA ATATÜRK'ÜN KURDUĞU PARTİ İKTİDARAMI GELDİ...

TAM TERSİ.... HEP MUHALEFET KALACAK...

ÇÜNKÜ HALKTAN UZAK KALAN PARTİ BUNA MÜSTAHAKTIR....

DİYELİM Kİ AK PARTİ KAPATILDI...
SEÇİM OLDU...
CHP İKTİDAR MI OLACAK HEMDE TEK BAŞINA...

SİZLER HAYAL ALEMİNDE YÜZMEYE DEVAM EDİN...

ZİRA SEÇİMLERDE HALK SİZİ HAYALLERİNİZİ YIKMAYI TEKRARLAYACAKTIR....

---------

DÜŞMANA KURŞUN SIKILIR...

AYNI ÜLKENİN TEK BAYRAĞINI KABULLENMİŞ,
REJİMİNİ KABULLENMİŞ İNSANLARA DEĞİL....

ATALARIMIZIN KİMLERE KURŞUN SIKTIĞIDA AÇIKÇA ORTADADIR...

ATATÜRKÇÜYÜM DEYİPTE ORTAĞI AYAĞA KALDIRANLAR...
ATATÜRK'ÜN NASIL BİRİ OLDUĞU HENÜZ DAHA NEYAZİKKİ ÇÖZEMEMİŞLER...

KURŞUN SIKMAK KONUSUNDA BAKINIZ BÜYÜK ÖNDER NE DİYOR...

" SAVAŞ ZARURİ VE HAYATİ OLMALIDIR.
MİLLETİN HAYATI TEHLİKEYE MARUZ KALMADIKÇA SAVAŞ BİR CİNAYETTİR."
K. ATATÜRK
Demokrasiden laiklikten anlamayanlara bak ne yazıyor Belediye başkanı 5000 Kuran dagıtmışmış da bu mu suçmuş bre izan fakiri,bu ülkede yada belediye başkanının yöresinde o dagıttıgı kuran da kimlerin vergisi var o olmasa bile ALLAH KATINDA MAKBULMÜDÜR gayri müslümün parasıyla dagıtım yapmak.Belediye başkanı kamuyu temsil eder ve başkan olduktan sonra kuran dagıtmak gibi işlere girmez demokratik ülkelerde girerse işte böyle olur.Sizlerin işi gücü din sömürüsü çünkü başka varlık nedeniniz yok.Dinisömüreceksiniz ki oy alıp yeteneginiz müsade etmese bile bir yerlere gelmelisiniz bakın bir örnek sizler sayesinde serbest kürsü gibi kutsal bir yerde neredeyse dinden başka bir şey konuşulmaz oldu.

HeaVenSiS

V.I.P
Halk bana oy vermezse çeker giderim diyen Tayyeap Deilmiydi Hep duygu sömürüsü yapıo başka doğru dürüst yaptığı bişey yoq zaten Herif vatandaşa küfrediyo millette bunu alkışlıyo bizim milletin hoşuna gidio küfür yemek valla Böylebi başbakan dünyanın hiçbiyerinde yok başbakan dediğin biraz oturaklı olur ağzından çıkanı bilir neyi savunuyosunuz kardeşim siz...

BaLaTLy

New member
Demokrasiden laiklikten anlamayanlara bak ne yazıyor belediye başkanının yöresinde o dagıttıgı kuran da kimlerin vergisi var o olmasa bile ALLAH KATINDA MAKBULMÜDÜR gayri müslümün parasıyla dagıtım yapmak..Sizlerin işi gücü din sömürüsü çünkü başka varlık nedeniniz yok.Dinisömüreceksiniz ki oy alıp yeteneginiz müsade etmese bile bir yerlere gelmelisiniz .

demokrasi ve laikten en anlayan sensin belli alıyo tabii nerenden anlıyorsun onu bilmiyorum

gayrimüslim parasıyla dağıtım yapmak buda nerden çıktı ispatı nedir ALLAH KATINDA MAKBULMUDUR baksen bunu sen mi söylüyorsun

sizlerin işi gücü din sömürmek vay be bir gün başörtüsü kanunu geçmesin diye kendini yırtanlar diğer gün halkın dini duygularını kullanmak için aslında bizim sorunumuz o değil dersiniz falan filan..............

yeteneğiniz müsaade etmesede belli yerlere gelmeye çalışıyorsunuz işte bu lafın saçma baktınız koltuklarınız gidiyor çamur atmaya başladın AKP geldiğinden beri Cumhurbaşkanlığında direndinizde ne oldu niye direndiniz koltuğu kaybetmemek için asıl siz hakkı olmadığı halde o koltuklara gelen insanları savunursunuz rektör atarken oyun çokluğuna değil adamına oraya atan insanlara destek verirsiniz sonrada "yeteneğiniz müsaade etmesede belli yerlere gelmeye çalışıyorsunuz" dersiniz ne yaptığınızı siz bile bilmiyorsunuz

Xanax2701

New member
BaLaTLy kardeşim bunlara ne kadar anlatsan faydasız tkmışlar bir .... gözlük çıkarmıyorlar bir türlü

kaptan61ts

New member
Sömürülecek Halk ..Türk halkı.86 senedir cumhuriyet Bu halka Hiç birşey verememiş.Ne okuma yazmayı Tam ögretmiş , ne dinini ..Hurafelerin hüküm sürdüğü Ülkede Halk cahil kalır sömürülürde.Halk bunu kendi yararına iyi olduğuna inararak ses cıkarmaz.taaki yapılan yardımlar bitinceye kadar.

HTML