"Başbakan da mal varlığını açıklasın"

nedensiz35

New member
CHP'li Selvi'den Erdoğan'a çağrı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, hükümetten emeklilere Ramazan Bayramı öncesinde ek ödeme yapmasını istedi. Cevdet, Selvi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı da mal varlığını açıklamaya çağırdı.

Cevdet Selvi, CHP Genel Merkezi'nde esnaf ve emeklilerin sorunları ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Memur ve emeklilere yüzde 2,5 oranında yapılan zammı 'haksızlık ve hakaret' olarak nitelendiren Selvi, "Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde tüm emeklilere ek ödeme verilmedir" dedi. Maaş artışlarının açlık ve yoksulluk sınırı göz önüne alınarak belirlenmesi gerektiğini savunan Selvi, yeni düzenlemeler için gereken zaman elvermese bile 8,5 milyon emekliye bayram öncesinde avans verilmesi gerektiğini söyledi.

'Esnafa Cansuyu' olarak duyurulan toplam 125 milyon YTL'lik kredi imkânının uygulanabilir olmadığını savunan Cevdet Selvi, kamuoyunda oluşturulan olumlu imaja rağmen birçok ön şarta taşıyan krediden hiç kimsenin yararlanamayacağını öne sürdü. Selvi, esnaflar için kısa sürede uygulanabilir kredi imkanlarının sağlanması çağrısı yaptı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, dün gereği olmadığı halde eşinin mal varlığını açık bir şekilde ortaya koyduğunu hatırlatan Cevdet Selvi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da mal varlığını 'gerçek olarak' ve bir an önce açıklaması gerektiğini söyledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Selvi, Türkiye'nin en önemli sorununun AK Parti iktidarı olduğunu öne sürerek, yaklaşan yerel seçimleri bu sorunun çözülmesi yolunda bir fırsat olarak değerlendirdi.

HaberTürk

ona işte yürek ister

Newwave

Altın Üye
2 ayda 26 bin esnafın kepenk kapattığı bir ortamda böyle bir kredinin
çok daha kolay kullanılabilir olması gerekmektedir bilgi için ayrıca tşk.

game06

New member
Başbakanın mal varlığı yaz yaz bitmez
Parti konuşmalarında bile
benim bakanım , benim milletvekilim ,benim barajım ,benim suyum , bizim çalık :)))

eğer harbi mal varlığını açıklarsa bir de kaynağını açıklasın bilelim ,

shamur_80

New member
yahu aklı selim bir insan düşünür bakınız

bülent arınç kendisine 110 bin ytl ye araba alıyorlar bunun 40 bin ytlsine bankadan faiz çekiyor nerdeyse bülent arıınç tayyiple 10 yılın üzerinde bir siyasi geçmişi war belki bülent arınçın daha fazladır ama adam kendisine bi araba bile alamıyor siyaset yaparaktan. biriside demiyorkii bu tayyip bu kadar parayı nasıl buluyo nasıl alıyorrr insanlar bunu sorgulamıyor...

bknız bugun tayyip aydın dogan kavgasını geçin bu ülkede tayyip iktidarının dewletin en önemli pastalarını kimlere verildigi açıklandıgı takdirde bu ülkede kıyamet kopucaktır ama bi kesim yine aman bişey olmaz dicektir. sadece sunu düşünün dostlar 7 yada 8 yıllık ak parti iktidarında türkiyede yeni bir zengin zümre ortaya çıkmıstır ve sadece 10 senede diyelim bunlar nasıl bir ticaret yapıyorlar bunu ak partiye oy verenlerde mi sorgulamıyorlar anlamıyorum...

mal varlıgını açıklasa ne olur basbkan öyle bir toplumdayızkii amann öncekiler çalmıyormuyduki basbakanda çalsın prensibiyle yaşayan bir toplum oldugumuzdan dolayıı insanlar yadırgamıyorlar..

Vtnsvr

New member
Ya ben açıkladı biliyorum.Açıklamamışmıydı?
Hiç bir şeyi yoktu biliyorum ben.Hatta parasızlıktan büyük oglunu işadamı bursuyla okutmuştu.Hatta parasızlıkta belediye başkanı olmadan önce gecekondu falan yapmıştı öyle hatırlıyorum gazeteler yazmıştı o zamanlar.Hata ve hatta zenginleşmek için bütün ümitlerini evlatlarının evliliklerine baglamışlardı da zengin iş adamlarıyla evlatlarını everip, oradan gelecek takı altınları satıp zengin olmayı düşünüyorlardı.zengin olmuşlardır artık o takılardan grelen paralarla.uff altın bir arttı,bir artı ki sormayın.Başbakanımız köşeyi dönmüş diye duyuyoruz artık yine hatta bu forumda dünyanın en zengin krallar ve siyasetçiler liginde 8. sırada oldugunu okumuştuk geçen yıllarda son gemicik,gazetecik,rafinericik,bilumum cikciklerle bu ligde şampiyonlar şampiyonu olur herhalde.Olmasıda lazım zaten kendisinide bir kral gibi önüne gelene postayı koyarak,raconunu keserek kral psikolojisine kendisini hazırlıyor.Eee,bir şey olacaksa insan tam olmalı demi?

HTML