başbakan basına yüklendi

cimcimooo

New member
Yine basına yüklendi 19 Eylül 2008

Başbakan Tayyip Erdoğan, Almanya’da 3 kişinin ceza almasıyla sonuçlanan Deniz Feneri e.V davasını yazan gazetelere yönelik "almayın" kampanyası başlattı.

Erdoğan, partisinin Ankara İl Başkanlığı’nın dün akşam Bilkent Oteli’nde verdiği iftar yemeğinde, bağış paralarından Başbakanlığa da iletildiği iddialarına tepki göstererek, "Milyarlarca lira Türkiye’ye, Başbakanlığa geliyor, banka yoluyla mı geliyor, çuvalla mı geliyor? En ufak bir ispatı yok, sonra geri vitese takıyor, orada bir yanlışlık oldu diyor" dedi.

Almayın kampanyası başlattı

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: "Bu ülkede medya güvenilirliğini yitirmiştir, kendini bitirmiştir. Partimin mensupları olarak yalan yanlış haberleri yapan medyaya karşı sizler de kampanyanızı yapın, bu gazeteleri evlerinize sokmayın, bu kadar açık konuşuyorum. Siz mi bize karşı yalan yanlış bu tür kampanyalar yapıyorsunuz, biz de en doğal hakkımızı kullanıyoruz, biz de size karşı bu kampanyayı başlatıyoruz, almayacağız. Hangi dilden anlarsanız o dilden konuşacağız. Biz ülkede bu hizmetleri canla başla sürdürürken bir de sizinle mi uğraşacağız ya, bizim işimiz gücümüz var."

AKP teşkilatına güvendiğini de vurgulayan Erdoğan, "Yazılı ve görsel medya ne yazarsa yazsın, yeter ki şu örgütlenmiş teşkilatım gece gündüz şu ana kadar verdiği mücadeleyle çalışsın, bizi kimse tutamaz. Bu yüzde 47, 50’nin üzerine rahatlıkla çıkar. Çünkü biz barış elçileri olarak dolaşacağız" diye konuştu.

CHP ve MHP’ye: Sen de dağıt

Seçim zaferlerinin yoksullara yapılan yardımlara bağlanmasına da tepki gösteren Erdoğan, CHP ve MHP’ye, "Sen de dağıt, yok mu sizin içinizde hayır sahipleri, dağıtın, niye dağıtmıyorsunuz?" diye seslendi. Erdoğan, "’Her seçmene bir Cumhuriyet altını dağıtıyorlar kardeşim’ diyorlar. 16 milyon 500 bin altın dağıttık, kardeşim bunlar hesap da bilmiyor" dedi.

Dolar milyarderi eleştirisi

Erdoğan, dün AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile röpartajında muhalefetin kendisine yönelik "dolar milyarderi" eleştirilerini dile getiren NTV’nin Ankara Temsilcisi Murat Akgün’ü de isim vermeden hedef aldı. Erdoğan, "Bir modaratör beni dolar milyarderi ifadesiyle suçluyor. Yazıklar olsun, ya sen hesap bilmiyorsun, ya da sen hiç kitap okumadın, dolar milyarderi, ayıptır yahu, insan utanır, sıkılır" dedi.

Araştırılıyor

Başbakan Erdoğan MYK’da Deniz Feneri davasını kendisi ve partisiyle ilişkilendirilmesine sert tepkisi için, "İftiraya uğradım, öfkemde haklıyım" açıklaması yaptı. Deniz Baykal yönelik "Yanlış yapıyor. Bize iftira ediyor" diyen Erdoğan Deniz Feneri ile ilgili, "Nereye uzanırsa uzansın, nereye giderse gitsin, sonuna kadar soruşturulup, varsa sorumluluları bulunup adalete teslim edilecek" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9933923.asp?gid=229&sz=64480

başbakan resmen ülkedeki basın organları üzerinde baskı kurmaya çalışıyor.bu nasıl bir diktatörlük tür pes.istiyor ki bütün basın organları kendine yalakalık yapsın, yanlışlarını milletten saklasın, karalarını aklasın,ört pas etsin kendi haremlerine itaat etsin.bu zat türkiye cumhuriyetinin başbakanımı ?yoksa padişahı mı? inadına alıcaz size yalakalık yapmayan gazeteleri senmi engelleyeceksin bizi?neden boykota çağrıyorsun milleti yoksa yazılıp çizilenlerden mi gocunuyorsun?

erdenalex

New member
basına istediği kadar baskı yapsın..

biz onun ne dolandırıcı olduğunu biliyoruz.

durmaaakkk yokk
yola devam...

yolun sonu elbet gelecek:D

ramo46

New member
Bir başbakannın bu tür oalaya girişmesi çok tehlikeli ve çirkin buluyorum.
Karükatür dergilerine bile tahamülü yok.Artık aynası da çatlamıştır,
Adalete başvurup yanlış yapanların üstüne gitmesi gerekirken
tek başına hem yargıç hem savcı cezalandırıcıda halk.

Ne diyelim allah utandırtmasın..

|OuZ|

TeksiN
bakın arkadaşlar niyetim tayyibi savunmak deil ama şuda bi gerçek kimse bunu görmek istemiyor aydın doğan bir numaralı ülkesini hertürlü yoldan satan adam şerefsizin önde gideni yani...

lanet_zebani

New member
Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: "Bu ülkede medya güvenilirliğini yitirmiştir, kendini bitirmiştir. Partimin mensupları olarak yalan yanlış haberleri yapan medyaya karşı sizler de kampanyanızı yapın, bu gazeteleri evlerinize sokmayın, bu kadar açık konuşuyorum. Siz mi bize karşı yalan yanlış bu tür kampanyalar yapıyorsunuz, biz de en doğal hakkımızı kullanıyoruz, biz de size karşı bu kampanyayı başlatıyoruz, almayacağız. Hangi dilden anlarsanız o dilden konuşacağız. Biz ülkede bu hizmetleri canla başla sürdürürken bir de sizinle mi uğraşacağız ya, bizim işimiz gücümüz var."

Almıyoz ki zaten. :) deniz fenerinden kesilen musluğu oralardan mı tamamlatacan, şahsen o gazete ve dergilerden alıpta gelmişliğim yoktur. olmazda :hhmanD

yalan yanlış haberleri yapan medya dioa da gecen bu davanın kararı açıkladığı gün kanal7 haberde Alman hakim kararı açıkladı dedi ardından da Türkiye ile ilgili iddaları sert bi dille yalanlanladı dedi :)

diğer haber kanallarına baktık babamla
Tv8-ATV-KanalD-ShowTv-Cine5 hepside Karar Açıklandı Türkiye Kanadındaki araştırmalar Türk Hükümeti Tarafından tam destek verilemediği için tam yapılamadı. Derneğin Türkiyeden Yönlendirildiği ve Türk Yetkililerin de göreve çağırdığını söyledi.

Buyur Burdan Yak :hhsigara

ramo46

New member
bakın arkadaşlar niyetim tayyibi savunmak deil ama şuda bi gerçek kimse bunu görmek istemiyor aydın doğan bir numaralı ülkesini hertürlü yoldan satan adam şerefsizin önde gideni yani...
Aydın Doğanı bende savunmuyorum.Fakat yapılan kampanyayıda
tasvip edemeyiz...Sonuçta Hukuk var Hiç kimse hukuk üstü değildir
olamazda .

Newwave

Altın Üye
Boşa çırpınmalar bunlar kimse onun bir kaç sözü ile bunca yıllık gazate alışkanlığından vazgeçmez.

TAURUS

unutulur mu??
adaletin gelir kendi...
ne ağa der ne efendiii
sayılı günler tükendi
YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR........

(aslında azrail de uygun olsun diye adalet dedim o da tavizsiz olmalı)

HeaVenSiS

V.I.P
Nekadar saygısız ne argo bi insan bu ya başbakanlıkla yakından uzaktan alakası yok kendini hala kasımpaşada sanıyo o koltuktan indiği zaman görücek nasıl oluyomuş oraya buraya sataşmak...

emrah1607

Banned
madem usülsüzlüğü var git yargılat aydın doğanı .

neden milletin gözünü boyuyor bu adam hala bu adamı alkışlıyorlar ya ona yanıyorum .

HTML