Başbakan'ın can güvenliği yok'

aybars24

New member
Sakık mitingde yaptığı konuşmada, Kürtlerin ezildiğini, Türklerin özgür olduğunu ileri sürdü

BDP İzmir’de ‘Referandumu boykot’ mitingi düzenledi. İzmir’e gelen BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ile kapatılan DTP’nin Genel Başkanı Ahmet Türk ve eski milletvekili Aysel Tuğluk Bornova girişinde partililer tarafından karşılandı. Sırrı Sakık mitingde yaptığı konuşmada, Kürtlerin ezildiğini, Türklerin ise kimliği ve kültürünün özgür olduğunu ileri sürdü. Referanduma giden anayasada Kürtlerin, Alevilerin, Çerkezlerin haklarının yer almadığını iddia eden Sakık, “İçinde özgürlük, barış, demokrasi ve Kürtlerin olmadığı anayasayı onaylamıyoruz, boykot ediyoruz. İçinde Kürtlerin olmadığı anayasa bizim anayasamız değildir” dedi. İnegöl ve Dörtyol’da meydana gelen olayları hatırlatan Sakık, “Kürtlerin can ve mal güvenliği yoksa Başbakan’ın da yoktur. Arkasında ordu bulunan Genelkurmay Başkanı’nın da yoktur. Bu bir tehdit değil, tespittir” dedi.

kaynak:GAZETEVATAN.COM

ghost031

New member
Eşkıyalara alkış tutan zihniyetin bu ülkenin Başbakanını alenen tehdit etme cüreti göstermesi Bölücülüğün danişkasıdır. Sırrı Sakık böyle demeçler verdikçe Kürt olmayan insanları Kürtlere karşı kışkırttığını bilmelidir.

Bu Bayrak altında yıllardır yaşayıp bu memleketin ekmeğini yemiş suyunu içmiş Kendi halinde kürt vatandaşım bu çapulculara kıymet vermemelidir. Vermemelidir ki bu kışkırtmacı kafatasçı zihniyet hasedinden çatlayarak ölmelidir.

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Moderatör
Vatan hainlerine , ülkeyı bölmek için uğraşanlara , Teröristlere mecliste koltuk veriyoruz adına da Demokrasi diyoruz..Pehh

ghost031

New member
Vatan hainlerine , ülkeyı bölmek için uğraşanlara , Teröristlere mecliste koltuk veriyoruz adına da Demokrasi diyoruz..Pehh
Bunlar zaten bağımsız olarak meclise girmiş hainler. Fakat bu hainlerle beslenen bazı siyasiler seçim barajını % 7 'ye çekerek bdp'lileri parti olarak meclise sokmanın hesabını yapıyor. Yazıklar olsun.

W

WoLF

Guest
başbakanın can güvenliği var olmazmı ? koruma ordusu ile geziyor mitinglerde jetcikler ona eşlik ediyor havadan.

sen kürtlerin ümitlerini yükseltirsen adamlar senden böle çok şey bekler başbakan ama bunun ii bi taktik olduğunu sen de biliyorsun.

türklerin mi can ve mal güvenliği yok yoksa kürtlerinmi ? eylem yapan,gerektiğinde mayınlar,bombalar patlatan bunun sonucunda çoluk

çocuk,asker demeden türkleri katledenlerinde (bölücü olan,vatanına ihanet eden,pkklı)kürtlerin olduğunu unutmamak gerek dimi ?bütün

kürtleri kastetmediğimi çocuklar bile anlar artık =)

otobüse bombalı saldırıyı hatırlasınlar bakalım bi.

ülke daha da kötüye gidecek.sadece izleyin ve görün.

ama sonradan çıkıpta ülke iyiye gidiyo demeyin...

ghost031

New member
Alıntı yaptığımda mızmızlanan bir üyenin yukarıdaki yorumuna cevap vermek istiyorum.

Bu üye bölücülerin ekmeğine yağ sürercesine aşağıdaki, gibi bir yorum yapmış.

türklerin mi can ve mal güvenliği yok yoksa eylem yapan,gerektiğinde mayınlar,bombalar patlatan bunun sonucunda çoluk çocuk,asker demeden türkleri katleden kürtlerin mi ?

PKK ve Kürtleri birbirine karıştırmış. Allah zihin açıklığı versin diyorum. Başka birşey demiyorum.

W

WoLF

Guest
alıntı yaptığımızda tartışma çıkıyor diye öle demiştim ve cevap vermicektim aslında da.

onu ayırt edebilirsiniz diye yazmamıştım ama sen belliki ayırt edemediğimi düşündün =)

ee bölücü olanlar,pkk lı olanlar kürtler mi türkler mi ?ben pkk lı kürtleri kastettim.

neyse ben ayırt edilebilir diye öle yazdım.kötü bi amacım kürtleri aşağılamak gibi bi amacım yok.

o dediğim kürtler vatanına ihanet eden bölücü kürtlerdir,pkk lı olanlar.

tartışma çıkarmada üstüne yok.bravo =)

al mesajımı da değiştiriyorum.şimdi benden sonra yazan kişilerde bi benim o mesajımı görür ona yorum yaparlar =)

aybars24

New member
türklerin mi can ve mal güvenliği yok yoksa eylem yapan,gerektiğinde mayınlar,bombalar patlatan bunun sonucunda çoluk çocuk,asker demeden türkleri katledenler
aslında sakıkın konusmasında sarfettıgı kürtlerin can ve mal güvenliği yok sözüne verilebicek en güzel cevap.ölen hep bizken onların kendılerını tehlıkede gostermek ıstemeleri tamam deli sacması ve hayal ürünüdür ve cevabıda aynen dedıgın gıbıdır

başbakanın can güvenliği var olmazmı ? koruma ordusu ile geziyor mitinglerde jetcikler ona eşlik ediyor havadan.

sen kürtlerin ümitlerini yükseltirsen adamlar senden böle çok şey bekler başbakan ama bunun ii bi taktik olduğunu sen de biliyorsun.

türklerin mi can ve mal güvenliği yok yoksa kürtlerinmi ? eylem yapan,gerektiğinde mayınlar,bombalar patlatan bunun sonucunda çoluk

çocuk,asker demeden türkleri katledenlerinde (bölücü olan,vatanına ihanet eden,pkklı)kürtlerin olduğunu unutmamak gerek dimi ?bütün

kürtleri kastetmediğimi çocuklar bile anlar artık =)

otobüse bombalı saldırıyı hatırlasınlar bakalım bi.

ülke daha da kötüye gidecek.sadece izleyin ve görün.

ama sonradan çıkıpta ülke iyiye gidiyo demeyin...
Konu yu okudunmu birader .... Adam ne demek istemiş sen ne yazmışsın ...
Alakasız alakasız yorumlar yapıyorsunuz ...
Konuyu iki kere oku yaptığın yorumu beş kere oku ne demek istediğimi anlarsın

W

WoLF

Guest
aslında sakıkın konusmasında sarfettıgı kürtlerin can ve mal güvenliği yok sözüne verilebicek en güzel cevap.ölen hep bizken onların kendılerını tehlıkede gostermek ıstemeleri tamam deli sacması ve hayal ürünüdür ve cevabıda aynen dedıgın gıbıdır
aslında herkes durumun ne olduğunun farkında ama şu politika izleniyor:kürtler pkk lı ölen kürtleri kastederek zarar gören hep biz oluyoruz diyolar ve kürtlerin katledildiğini vurguluyolar.ulan gitsinler abd de avrupada yapsın,pkk hem meclis de olsun hem dağda(meclisdekilerinde pkk yandaşı olduğu konuşmalarından izlediği politikalardan bariz belli iken)bak orda adamlar ozaman nasıl davranıyor.bunlara bu kadar deli cesaretini veren abd,avrupa,israil ve akp dir.kaç kere demiştim.ülkede kürtlere eziyet edildiğini,haksızlık yapıldığı izlenimi verip kürtleri ayağa kaldırmak.olay bu.eğer bu olursa ülkenin parçalanması,kutuplaşması kolay olur.abd,israil ve avrupa da bunlara her türlü desteği veriyolar.hükümet in yanlışı burda.pkk lı olan kürtlerde göz önüne alınarak açılımın kesinlikle çıkartılmaması kanaatindeyim.göz önüne alınarak dedim çünkü adamların ellerinde pkk gibi abd vs destekli bi kozu,bir tehdidi var.hiçbir ülke kendisinde milyonlarca yabancı uyruklu insanlar yaşarken açılım falan yapmaz.çünkü eğer sen içindeki birtanesine açılım yaparsan diğerlerinin tepkisi ile karşılaşırsın ve ülkeyi çıkmaza götürürsün.abd,avrupa neden destekliyor açılımı.çok basit.çünkü kutuplaşma ve ülkenin bölünmesini zemin hazırladığını çok çok ii biliyolar.kürtler de türklerin zaiyat verdiğini biliyolar,farkındalar ama amaç demokrasi falan anayasa değişikliği istemek değil,amaç kürt özerkliği kurmak,kürdistan kurmak.bundan dolayı böle cesaret ve ihanet dolu konuşmalarına tavırlarına devam ediceklerdir ta ki aamaçlarına ulaşıncaya kadar.

pastella82;okudum biraderim sen kafanı yorma.sen habere yorum yap çık.tartışma yaratma.yukarda yazdığım gibi amaç istenilen anayasa falan değil amaç kürdistan.abd bunlara her türlü desteği yaparken amacın sadece anayasa olacağınımı sanıyosun güzel kardeşim.çok beklersin sen onu.zaten bekleye bekleye ülke ne hallere geldi gördün.içlerinde ii kürtlerde var ona bişi demiyorum tabikide.bence sen ülkenin durumunu gör,ne kadar önemli bi yerde olduğunu gör,altındaki kaynakların bolluğunu gör,yani kısacası yabancıların dediği gibi türkiye türklere bırakılmıcak kadar zengin bi ülkedir dediklerinden kastını anla,yani bölücülük için herşeyin yapılabilceğini gör ondan sonra gel buraya yorum yaz.

kürtlere her hak veriliyor,adamlar meclise girdi ki pkk yandaşları olan bu zavallılar hala kalkmış yok anayasa yok demokrasi yok bilmem ne.demokrasi isteyenler eğer gerçekten onların kontrolünde ise bu pkk,sıkıysa dağdan indirsinler pkk yı ilk önce ama güçleri yetmez çünkü o pkk nın asıl yöneticisi abd dir.

aybars24

New member

aslında herkes durumun ne olduğunun farkında ama şu politika izleniyor:kürtler pkk lı ölen kürtleri kastederek zarar gören hep biz oluyoruz diyolar ve kürtlerin katledildiğini vurguluyolar.ulan gitsinler abd de avrupada yapsın,pkk hem meclis de olsun hem dağda(meclisdekilerinde pkk yandaşı olduğu konuşmalarından izlediği politikalardan bariz belli iken)bak orda adamlar ozaman nasıl davranıyor.bunlara bu kadar deli cesaretini veren abd,avrupa,israil ve akp dir.kaç kere demiştim.ülkede kürtlere eziyet edildiğini,haksızlık yapıldığı izlenimi verip kürtleri ayağa kaldırmak.olay bu.eğer bu olursa ülkenin parçalanması,kutuplaşması kolay olur.abd,israil ve avrupa da bunlara her türlü desteği veriyolar.hükümet in yanlışı burda.pkk lı olan kürtlerde göz önüne alınarak açılımın kesinlikle çıkartılmaması kanaatindeyim.göz önüne alınarak dedim çünkü adamların ellerinde pkk gibi abd vs destekli bi kozu,bir tehdidi var.hiçbir ülke kendisinde milyonlarca yabancı uyruklu insanlar yaşarken açılım falan yapmaz.çünkü eğer sen içindeki birtanesine açılım yaparsan diğerlerinin tepkisi ile karşılaşırsın ve ülkeyi çıkmaza götürürsün.abd,avrupa neden destekliyor açılımı.çok basit.çünkü kutuplaşma ve ülkenin bölünmesini zemin hazırladığını çok çok ii biliyolar.kürtler de türklerin zaiyat verdiğini biliyolar,farkındalar ama amaç demokrasi falan anayasa değişikliği istemek değil,amaç kürt özerkliği kurmak,kürdistan kurmak.bundan dolayı böle cesaret ve ihanet dolu konuşmalarına tavırlarına devam ediceklerdir ta ki aamaçlarına ulaşıncaya kadar.

pastella82;okudum biraderim sen kafanı yorma.sen habere yorum yap çık.tartışma yaratma.yukarda yazdığım gibi amaç istenilen anayasa falan değil amaç kürdistan.abd bunlara her türlü desteği yaparken amacın sadece anayasa olacağınımı sanıyosun güzel kardeşim.çok beklersin sen onu.zaten bekleye bekleye ülke ne hallere geldi gördün.içlerinde ii kürtlerde var ona bişi demiyorum tabikide.bence sen ülkenin durumunu gör,ne kadar önemli bi yerde olduğunu gör,altındaki kaynakların bolluğunu gör,yani kısacası yabancıların dediği gibi türkiye türklere bırakılmıcak kadar zengin bi ülkedir dediklerinden kastını anla,yani bölücülük için herşeyin yapılabilceğini gör ondan sonra gel buraya yorum yaz.

kürtlere her hak veriliyor,adamlar meclise girdi ki pkk yandaşları olan bu zavallılar hala kalkmış yok anayasa yok demokrasi yok bilmem ne.demokrasi isteyenler eğer gerçekten onların kontrolünde ise bu pkk,sıkıysa dağdan indirsinler pkk yı ilk önce ama güçleri yetmez çünkü o pkk nın asıl yöneticisi abd dir.

dostum bunu anlatamazsın işte bunlar küçük resimlerle uğraşmaktan büyük resmi göremiyorlar.cok önceden bir kitapta okumustum bundan 20-30 sene önce amerıkalı general bizim TÜRK diplomata siz pkk yla istediniz kadar mücadele edin paranız ve askeriniz gider orda kürdistan kurulacak haritasını bile yaptık demiş.

israilin vaat edilmiş topraklarının sınırları belli büyüp orta doğu projesı aynen buna hızmet ediyor amerıka cok ülkenin sınırı değişecek demedimi tayyip te bu projenin eş başkanı değilmi,amerıkalı yetkili demedimi çıkarlarımz için en büyük tehklıke tsk dıye bütün bu verileri birleştirmek aklını azcık kullan ilk okul öğrencisi için bile cok kolay.

ama kımılerı sankı aklı alınmıs gıbı burnunun önündekini görmekten aciz. veya biz yanlıs bılıyosak lütfen bir delıkanlı cıksında yazdıkların yanlıs desın beklıyorum. körü körüne savunmakla olmaz bu işler

W

WoLF

Guest
dostum bunu anlatamazsın işte bunlar küçük resimlerle uğraşmaktan büyük resmi göremiyorlar.cok önceden bir kitapta okumustum bundan 20-30 sene önce amerıkalı general bizim TÜRK diplomata siz pkk yla istediniz kadar mücadele edin paranız ve askeriniz gider orda kürdistan kurulacak haritasını bile yaptık demiş.

israilin vaat edilmiş topraklarının sınırları belli büyüp orta doğu projesı aynen buna hızmet ediyor amerıka cok ülkenin sınırı değişecek demedimi tayyip te bu projenin eş başkanı değilmi,amerıkalı yetkili demedimi çıkarlarımz için en büyük tehklıke tsk dıye bütün bu verileri birleştirmek aklını azcık kullan ilk okul öğrencisi için bile cok kolay.
geçen koymuştum.görmüşündür cia ajanı yıllar öncesinde akp nin iktidara geleceğini bilmiş =)

nasıl bilmiş acaba ? =)

ajan,bize cesur bi adam lazım demişti cesur olacakki türk milleti karşısında yılmadan

böle abd oyunlarına göz göre göre devam edebilecek =)

ben o haberi koydum bazılarıda ajana mı inancaz yoksa tayyip e mi diyo =)

bunlar hem zavallı hem komedi =)

Dİkkat ederseniz hep ses bir iki kafadan çıkıyor ... Bu gün kürt kardeşlerimizin çoğusu demokrasiden yana ... Neden biliyormusunuz .. Şerefsizin birisi çıktı kürtçe yayın yapan trt kanalı istiyoruz dedi ... Şerefsiz diyorum , bu kürt kanalını isteyen şahısın kürtlükle türklükle alakası yok , buradaki maksat aynen şuydu ; Hükümet bu isteklerini redddecek ve kürtlerle hükümet karşı karşıya getirilecek ... Ama hesaplar uymadı , ne oldu kürt kanalı açıldı ... Allah aşkına kaç kişi izliyor o kanalı ? Kürt kardeşlerimizde gördüki hükümet ve türk halkı asla kürtleri azınlık olarak görmedi , şu anda oynanan oyunlar da aynı , güya bi takım abuk subuk dikta isteklerle , hükümetin zayıf kaldığı yönleri ele alarak , millete karşı hükümeti aciz göstermeye çalışıyorlar .... Yer mi soysuz ermeni tohumları... Ve siz yukarda yorum yapan arkadaşlar sizde hemencecik adamın oltasıne geliveriyorsunuz ...
Herkes Anayasa için bişiler söylüyor ... Bi sabredin bakalım , bi halkın oyuna sunulsun , neler getirecek neler götürecek bi görelim oturup o zaman tartışmasını yaparız ...
Bu tartışmalar ; 4 gün sonra acıkacam şimdiden 4 günlük yiyeyim , fikri kadar bana ahmakça geliyor ...
Zamanı gelmeden ne olacağını kimseler bilemez ...

ghost031

New member
alıntı yaptığımızda tartışma çıkıyor diye öle demiştim ve cevap vermicektim aslında da.

o dediğim kürtler vatanına ihanet eden bölücü kürtlerdir,pkk lı olanlar.

tartışma çıkarmada üstüne yok.bravo =)

al mesajımı da değiştiriyorum.şimdi benden sonra yazan kişilerde bi benim o mesajımı görür ona yorum yaparlar =)
Canım Kardeşim. Benim mesajımdaki kinayeyi anlamışsın ve hiçde hiddetlenmeden kalp kırmadan ne demek istediğimi kavrayıp mesajında değişikliğe gitmişsin. Aslında ben birazda Mesajı düzelteceğini bildiğim için alıntı yapmak istemedim. Değişmeden önceki hali buralarda gözükmesin diye.

Tartışma çıkarmak istemiyorum. Bilahare Şu forumda dürüstlüğüne inandığım kişilerden birisin. Fakat çok genç olduğundandır ki fevri yazılar yazıyorsun ve bu yazılarda da istemeden de olsa eğriyi doğruya karıştırıyorsun.

En başta söylenecek sözü en sona saklamışsın. Pkk ve kürtleri birbirine karıştırmazsak bu olay zamanla çözülür. Bizim en büyük yanlışlarımızdan birisidir tüm kürtlere pkk'lı gözüyle bakmak.

Daha önceleri defalarca söylemişimdir ben dörtyolluyum . geçen hafta BDP li yöneticiler dörtyol'a geleceğini açıkladığında dörtyolda inanılmaz bir öfke seli oluştu. Her partiden insanlar bdp lilerin dörtyola gelişine engel olmak için harekete geçti. bende işyerimin kapısının önünde yoldan geçen tanıdıklarımla sohbet ediyorum. Yukarıdan eski arkadaşlarımdan birisi geliyor ( kendisi hala ülkücü) . Ona dedim ki; Mehmet nereye gidiyorsun. BDP liler geliyormuş , karşılamaya gidiyorum . Güldüm, şakayla takıldım ; Kardeş farzet ki aşağıdan 10 araçlık konvoyla göründü bdp'liler . her aracın önünde ve arkasında Türk bayrakları takılmış , Bütün bdpliler ellerini camdan çıkarmış ve hepsi bozkurt işareti yapıyor ,ne yaparsın.? Onların Allahına Kurban ellerinden öperim dedi. ama onlar dp li dedim. Olsun dedi. Türk bayrağı var , birde bozkurt yapıyorlar yeter dedi.

İşte bu olay aslında bizi çok güzel özetliyor. Adamlar belkide hain ama elleri ile bozkurt yaptıklarında bir numaralı milliyetçi oluyorlar öylemi. Yada resmen bölücü fakat işyerine bayrak astığında harika vatansever oluyor değil mi..? Son zamanlarda Şekilciliğe çok önem verir hale geldik. Şekline göre yaftalama huyumuz aldı başını gidiyor. İçeriğe bakmıyoruz. çok hatalıyız. Bende dahil.

MilliEğiti

New member
ülkemizde sokağa çıkan kimsenin can güvenliği yok
koca paşalar bile ufak iftiralara feda edilebiliyor

siz yılan avlayanları avlamaya kalkarsanız yılanlarla başbaşa kalırsınız

Nazi Almanyası’nda papaz Martin Niemöller’in günlüğünden: “Önce sosyalistleri topladılar, sesimi çıkarmadım; çünkü ben sosyalist değildim. Sonra sendikacıları topladılar, sesimi çıkarmadım; çünkü sendikacı değildim. Sonra Yahudileri topladılar, sesimi çıkarmadım; çünkü Yahudi değildim. Sonra beni almaya geldiler; benim için sesini çıkaracak kimse kalmamıştı.”

W

WoLF

Guest
ghost31;zaten beni takip ediyosan yorumlarımdan sürekli,tüm kürtlere pkk gözü ile bakmadığımı görür anlarsın.

o arkadaşınla arandaki sohbette sana hak veriyorum çünkü adamların kalbinde özünde ne olduğunu bilemezsin.ellerini bdp liler bozkurt işareti yaparlarsa ya gösteriştir ya da mhp ile pkk işbirliği içinde izlenimi vermektir.başka da bişi olamaz.

fevri yazı yazmamın sebebi ülkeme çok bağlı olmam ve ülkenin şu durumlarına tahammül edememem.

zaten bdp nin döryolda ne işi var ?onların oraya gitmesinin amacı ortalığı karıştırmak.onlar öle olacağını biliyordu zaten.istedikleri de ortalığı karıştırmaktı.

şu yıllarda kimse kimsenin ne olduğunu bilemez...

HTML