Bağlantımı kesen trojan / ntvdm.exe ve rastgele açılan uygulama dosyaları

yakuza893

New member
Bundan 2 hafta önce sanırım bilgisayarıma bir trojan veya virüs bulaştı.

Genel olarak sorun şu : Internete bağlandıktan 5-10 dakika gibi bir süre sonra "sdsd.exe" adında bir uygulama kapatma hatası veriyor. Bu 5 dakikalık aralarla devam ediyor. 3. veya 4. hatadan sonra bu uygulama bir türlü çalıştırılıyor ve bağlantı kesiliyor, daha doğrusu TTnet'in şifre doğrulama sayfası açılıyor hangi adrese girersem gireyim.

C:\Documents and Settings\(kullanıcı adı)\ klasöründe rastgele "sdsd.exe" "sdsd21.exe" "asd.exe" veya "kkkfucku.exe" gibi dosyalar oluşturuluyor.
Bu uygulamaların da ntvdm.exe ile bir alakası var.

Dosyalar silindiğinde 2-3 dakika arayla yenisi oluşturuluyor ve bir süre sonra da çalıştırılıyor.

Nasıl baş edebilirim bununla ?

ΜεтάĻïڪţ

^_^-/!ηєω ѕнι&#10
hım...

nod 32 + kis ile de tara bi ayrıca spyware doctor programını de indir.. internet bağlantını kes güvenli modda bir tarama yap

Veya

bilgisayarını bu sorunun olmadığı bir tarihe yükle

cz5

New member
bak çözüm bu kaspersky 2009 (kis) yükle pc ye kpat pcyi güvenli kipte aç tara buldumu silsin ki kesin bulur ama pcyi normal olarakta açabilirsin

ΜεтάĻïڪţ

^_^-/!ηєω ѕнι&#10
bak çözüm bu kaspersky 2009 (kis) yükle pc ye kpat pcyi güvenli kipte aç tara buldumu silsin ki kesin bulur ama pcyi normal olarakta açabilirsin
bilgisayarıma bi virüs bulaştı dün kis hiçbişey yapamadı eset gördü işimi... Her virüs programının kendisine göre + ve - si var

yakuza893

New member
ΜεтάĻïڪţ;3892012' Alıntı:
hım...

nod 32 + kis ile de tara bi ayrıca spyware doctor programını de indir.. internet bağlantını kes güvenli modda bir tarama yap

Veya

bilgisayarını bu sorunun olmadığı bir tarihe yükle
Spyware doctor'u deniyorum şimdi. Olmazsa sistem geri yükleme işi bitirir sanırım teşekkürler.

madwolf38

New member
arkadaşım aynı sorun bende de var. ne yaptımsa olmadı hatayı gideremedim format attım en sonunda....egr sen bir yol bulduysan yazarmısın..?

koko01

Banned
işlemlerinizi güvenli modda yapın ...
mevcut antivir iş görmezse avast yükleyin .. windows açılmadan önce trojan ve virüsleri buluyor ve size sorarak siliyor...
sanırım virüs sistem32 içinde yuvalanmış...

HTML