Bağlantı Noktalarınızı Hızlandırın, önemli!

kocero

New member
Bilgisayarınızdaki iletişim bağlantı noktaları (portlar) esas olarak modemler,yazıcılar ve benzer aygıtlar tarafından kullanılır.İletişim bağlantı noktalarından geçen veriler saniyede akan bit (bps) cinsinden hesaplanır.Veri hızının varsayılan ayarları her zaman en yükseğe ayarlı değildir,bu nedenle iletişim bağlantı noktasının hızı modem gibi aygıtlarınızın optimum hızlarını kısıtlıyor olabilir.İletişim bağlantı noktasını manuel olarak ayarlayarak istediğiniz bağlantı noktası için maksimum veri hızını sağlamak istiyorsaniz,aşağıdaki adımları takip edin.

1 ) Başlat / Bilgisayarım öğelerini tıklayın ve Bilgisayarım simgesini sağ tıklatın.Özellikler komutunu seçin.

2 ) Sistem Özellikleri altındaki Donanım sekmesini tıklayın.

3 ) Aygıt Yöneticisi'ni açın ve Bağlantı Noktaları öğesini tıklayın.Burda üç seçeneğiniz vardır:l COM 1,COM 2 ve LPT 1.

4 ) COM 1 ve COM 2 bağlantı noktalarını sağ tıklayın ve Özellikler öğesini tıklayın.

5 ) Bağlantı Noktası Ayarları sekmesini tıklatın ve Saniyedeki bit sayısı ayarını mümkün olan en yüksek değere getirin.Diğer ayarları değiştirmeyin.

6 ) Ayarları uygulamak icin Tamam butonuna tıklatın ve değişikliklerin yürürlüğe girmeleri için makinayı yeniden başlatın.
Hepsi bu kadar artık bir teşekkürü hakkettik sanırım demi ama.

cizrabota

New member
ellerine sağlık dostum iyi paylaşım

warrior_26

New member
dostum paylasım ıcın saol da bunları en yuksek yapınca net daha hızlımı olacak?

kocero

New member
warrior_26' Alıntı:
dostum paylasım ıcın saol da bunları en yuksek yapınca net daha hızlımı olacak?
modemler,yazıcılar ve benzer aygıtlar veri hızları daha çok oluyor dostum

HTML