böyle kutladılar!!!!

yoldaş-

New member
Bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın çağrısı üzerine Kuzey Irak'tan gelen, Şırnak'taki Habur Gümrük Kapısı'nda savcı ve hakimlerin karşısına çıkarıldıktan sonra serbest bırakılan 8 PKK'lı ile Mahmur Kampı'ndan gelen 4’ü çocuk 26 kişi olmak üzere toplam 34 kişilik grup, Diyarbakır yolunda...

34 kişilik grup, Diyarbakır'a giderken Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde havai fişek gösterileriyle karşılandı.

Bugün saat 04.00 sıralarında Nusaybin İlçesi'ne DTP seçim otobüsü ile gelen PKK'lılar örgütteki kod adları ve açık kimlikleri okunarak tanıtıldı. Havai fişek gösterilerisinin yapıldığı karşılama töreninden sonra grup, saat 05.00'te buradaki Nezirhan Oteli'nde konakladı.

DTP ve PKK'lılardan oluşan grup, saat 08.00'de otelde kahvaltı yaptıktan sonra hareket etti. DTP Genel Başkan Yardımcısı, Mardin Milletvekili Emine Ayna ve Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır'ın da eşlik ettiği konvoy, Diyarbakır güzergahındaki Mardin’in Kızıltepe İlçesi'ne hareket etti. Grup, Kızıltepe'deki karşılama ardından, Diyarbakır'a gidecek.

galeri = Vatan - Fotogaleri

kaynak = Vatan - Fotogaleri

uLash

Kaleidoscope
Cok agrıma gıdıyor kanıma dokunuyor resmen kafama boyle bıcak saplıyorlar .. Ben hakkarı cukurcada askerLık yaptım . IşıkLı karakolundaydık 85/3 . Benım tımde 11 arkadasım vardı hepsıyle can cıgerdık . Acemı bırlıgınden beraber yollamıslardı bızı hep beraber çukurca ya . O 11 arkadasımdan 3 ' unu 6 ay ıcınde kaybettım . Bıtanesı evlıydı bebegı vardı . dıgerı nısanlıydı . ötekinin hasta annesinden baska kımsesı yoktu annesi de yolunu gozluyordu . . .

Oyle agrıma gıdıyorkı bugun bu haberlerı okumak ben 12 ay daglarda gezdım bunların ızını bulmak ıcın . her gece 6 saat nobet tuttum . Hepsı bunun ıcınmıydı ? bu manzaraları gormek ıcınmıydı .

Lanet oLsun baska bırsey demıyorum ...

nikuvaa

New member
Dağda üç Beş domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir Kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa örtüsü
Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz Ne Mutlu Türk'üm Diyene!!!

HTML