BÜyük gruplar neden Türkiye'yi tercih etmiyor?

cradle_wb

New member
Dünyaca tanınmış, ün yapmış ve büyük kilelerce sevilen gruplar konser vermek için neden türkiyeyi tercih etmiyolar sizce?cradle'ı, dimmu borgir ve satyriconu türkiyede konser verirken görmek istemezmiyiz?:mad:

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
sebebi açık albüm satış rakamlarına göre geldikleri için Türkiye dede orjinal albümleri çok az satıldığı için gelmiyorlar
Blind Guardian geliyo mesela o bir istisna galiba :D

princeofdarkness

New member
FLeTCh®' Alıntı:
sebebi açık albüm satış rakamlarına göre geldikleri için Türkiye dede orjinal albümleri çok az satıldığı için gelmiyorlar
Blind Guardian geliyo mesela o bir istisna galiba

kesınlıkle hıc bır kelımesıne katılmıyorum...hatta bu konuya da katılmıyorum... neden turkıy ye buyuk grup gelmıyomus.. her yaz rtn ve republıc yapılıyo bunun yanında bronx ve major muzık kımlerı getırmedıkı turkıye ye oooo oooo oo lutfen kendımızı kandırmayalım .. bı kere konser ısı album satısına bakmaz her grubun bı fıyatı vardır paralarını verırsın teklıf sunarsın gelmek ısterlerse gelırler.. bugun bulgarıstan ve yunanıstanda devasa konserler duzenlenmekte onların nufusları ne kı...

ben sıze sunu sorarım yılda kac konsere gıdıyorsunuz.. yada kac konser ıcın borc batagına gırıp sehır sehır dolasıyorsunuz... hıc inandırıcı degılsınız.. turkıye ye ne gruplar geldı.:eek:

cradle_wb

New member
princeofdarkness evet söylediklerinde doğruluk payı var.türkiye genelde bu tür organizasyonlarda son tercihler arasında yer alıyo..bahsettiğin ülkelerde gerekli tanıtımlar yapıldığı için bu ülkeler tercih ediliyo.ve bu gibi şeyler için konsere kaç kişinin geldiği o kadarda önemli değil önemli olan grupların hakettiklerini alabilmeleri.bu arada konserlere gidebilmek için imanımız gevriyo.elimizden geldikçe sevdiğimiz grupların konserlerine gitme imkanı buluyoruz.bu söylediklerimde inandırıcı olup olmamam hiç önemlideğil çünkü gerçekler bunlar...

savaskayaa

New member
türkiye daha tam olarak avrupayi olamadı yada tam olarak kültürü sömürülmediginden normal gelseler ama bence konsere ilgi büyük olur bizim insanımız da var onemli olan yabancı olması ne yaptıgının önemi yok

ben inanıyorum (gidişata dayanarak tabi bunu söylüyorum) 50 yıl sonra türkiye bunların cenneti olacak

genlikle kendi kültüründen nasip almayan ırkların gidişatı böyle oluyor

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
princeofdarkness' Alıntı:
kesınlıkle hıc bır kelımesıne katılmıyorum...hatta bu konuya da katılmıyorum... neden turkıy ye buyuk grup gelmıyomus.. her yaz rtn ve republıc yapılıyo bunun yanında bronx ve major muzık kımlerı getırmedıkı turkıye ye oooo oooo oo lutfen kendımızı kandırmayalım .. bı kere konser ısı album satısına bakmaz her grubun bı fıyatı vardır paralarını verırsın teklıf sunarsın gelmek ısterlerse gelırler.. bugun bulgarıstan ve yunanıstanda devasa konserler duzenlenmekte onların nufusları ne kı...

ben sıze sunu sorarım yılda kac konsere gıdıyorsunuz.. yada kac konser ıcın borc batagına gırıp sehır sehır dolasıyorsunuz... hıc inandırıcı degılsınız.. turkıye ye ne gruplar geldı.:eek:
gitmediğimiz konserler konusunda haklısında şöyle düşün adam albümünün satılmadığı ülkeye niye gitmek istesin?albüm satış rakamları malesef kararlarında etkili oluyor.sanatçılara bu konuda hak veriyorum çünkü albümünün satılmadığı ülkeyi potansiyel konser vericeği yer olarak görmüyorlar ve tanınmadıklarını bu ülkelerde düşünüyorlar.ancak şöyle bi sorunda var Türkiye'de kaç kişinin orjinal albüm alır??şahsen ben almam korsan-forever :) ve toplumun geneli de böyle düşündüğü için albümleri ne kadar güzel olursa olsun Türkiye istedikeri/bekledikleri satış rakamlarına ulaşamazlar.bu yüzdende gelecek konser tekliflerini reddedeceklerdir :(

açıkçası yapılabilecek fazla birşey yok bu konuda.çok büyük organizasyonlar yapılmaığı sürece çok büyük gruplarda gelmez.çok büyük organizasyonlar yapılması içinde büyük grupların katılımı ve büyük paralar lazım.talep olsada arz konusunda sıkıntı var diyebilirim.

princeofdarkness

New member
bak sımdı 2004 rtn de sentenced sahneye cıktı 2004 yılına kadar turkıyede sadece 1200 sentenced albumu satılmıstı...

hatebreed turkıyeye olum suzkluklar yuzunden gelemedı hatebreed ın 2000 e yakın albumu satılmıs turkıyede...

bu gruplar gb bır suru var.. bu adamlar nıye gelıyo bılmedıklerı bır ulkeye.. cunku nakıt cash para var.. sıcak para 2 saat sahnede kalıyosun 20000$ alıyosun en ıyı otelde kalıp ucak ve yol masrafları getıren organızasyon tarafından karsılanıyo.......
testament 80000 dolara geldı turkıyeye şaka gb bı r rakam .. cok basıt seyler bunlar her grubun bı fıyatı vardır... parayı verırsın onşar gelır calar.. bu ıs boyledır....

6wol6kan6

New member
bu kadarda karamsar olmayalım. genede therion apocalyptica gibi gruplar türkiyede turnelere çıktı!! Tabiki cradle of filth dimmu borgir slipknot amon amarth gibi grupları ülkemizde görmek isteriz ama sanırım daha avrupa seviyesine tam anlamıyla ulaşamadık!

sound

New member
FLeTCh®' Alıntı:
Blind Guardian geliyo mesela o bir istisna galiba :D
anathema, in flames, soulfly, korn, ... bu ve daha fazlasi albumleri cok satiyo burada diye gelmediki sadece dogru duzgun bir organizasyon yapildigi icin ve kendilerine dogru bilgiler verildigi icin geldiler

LunaPark

New member
ben rockn coke un baş organizatoru olsaydım... basardım paryı kotü gruba wereceğim paraya türk grubu cağırır süprizi en sona bırakır SLIPKNOT ı cağırırdım.

Ama slipknot konserlerine 100.000 fazla seyirci istiyo oda ayrı bi konu....:p

tkmlyx

New member
Abi olay Türkiye'de organizasyon işiyle ilgilenen insanlara bağlı. Adamlar bir tane düzgüne yakın grup getiriyorlar arkasından 20 tane de adı duyulmamış herif, hepsini bir festivalde toplayıp para kazanmaya bakıyorlar. İt kopuk sürüsünün sayısı belli ve nasıl olsa gelirler diye. Esas düğüm organizatorlerde yani, gruplarda değil. Ben hiçbir grup menejerinin şu ülkeye gidelim orada çok satış var, bu ülkeye gidelim orada yok diyeceğini sanmıyorum. Teklifelere göre hareket eder adamlar. teklif yoksa şu çok sattığımız ülkede konser ayarlayayım demez.

Bu arada bu konu içinde bir tane bile büyük grup adı saymamışsınız. Bana göre zikrettiğiniz gruplar yarım gruptan bile sayılmaz.

chilavert0

New member
slayer,iron maiden,in flames,megadeth,kreator gibi gruplar geldi ama bu grupların sahnesi 5 bin kişiye 7 bin kişiye calınacak sahneler degil.adamlar en azından 25 bin kişiye calıyorlar avrupa da.tr deki organızatorler buyuk grup getirmek istemiyorlar.cunku bilet satılmıyor,ve grup alacakları fazla.kaç kişi judas priest e gidicek aranızdan? bence 2 elin parmağının gemez.sonra grup gelmıyo diyosunuz!!!.yıllar once efsane MOTORHEAD geldiginde 17 bilet satılmıs ve konser iptal olmus.saxon 155 kişiye calmış.bu sartlarda ne organizatorler,ne gruplar konserleri dusunmuyorlar dogal olarak

HTML