Ay-yıldızlı samba

samco_deu

samcho

Galatasaray'ın sambacısı: Türk Milli Takımı'ndan gelecek teklifi kesinlikle reddetmem. Faydalı olacağıma inanıyorum.

Gurur duyarım
Galatasaray'ın Brezilylalı yıldızı Lincoln'ün hayallerini Türk Milli Takım forması süslüyor. Sarı-kırmızılı kulübün resmi dergisine verdiği röportajda, ay-yıldızlı formayı giymekten gurur duyacağını belirten Lincoln, " Türk Milli Takımı'ndan teklif gelse kesinlikle geri çevirmem. Faydalı olacağıma inanıyorum" dedi.

UEFA'yı kazanırız
UEFA Kupası'nı kazanacak güçte olduklarını iddia eden sambacı, Galatasaray'da yakaladığı başarının sırrını da şöyle açıkladı: "Takımın bana ihtiyacı olduğu kadar, benim de takım arkadaşlarıma ihtiyacım var. Performansımın yükselmesi benim Galatasaray'a verdiğim değerle direkt alakalı. Galatasaray formasını taşımak benim için çok önemli."

Kaynak: fotomaç

HeLLFire!

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Lincoln:Türkiye için oynarım

Galatasaray'ın Brezilyalı oyun kurucusu Cassio Lincoln, A Milli Takım'a göz kırptı. Bu sezon ortaya koyduğu futbol ile sarı-kırmızılıların en büyük silahı haline gelen Lincoln, "Türk Milli Takımı’ndan teklif gelirse geri çevirmem" dedi.

Turkcell Süper Lig'de sezonun ilk devresinde sergilediği performan ile yıldızlaşan Cassio Lincoln, Galatasaray Dergisi'nin ocak sayısına verdiği röportajda Türkiye için oynamayı istediğini açıkladı.

Futbol Federasyonu ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e sıcak mesajlar gönderen Lincoln, ay-yıldızlı takıma hazır olduğunu söyledi.

Schalke'de top koştururken Alman vatandaşlığına geçerek milli takım forması giymesi gündeme gelen sambacı, "Almanya'da en iyi futbolcular arasında gösterildiğim zamanlar bu konu gündeme geldi. Fakat ben o dönemde 24-25 yaşındaydım ve her an Brezilya Milli Takımı'na çağırılma ihtimalim vardı. Bu nedenle bana yöneltilen teklifleri hiçbir zaman olumlu karşılamadım. Bugün ise daha tecrübeliyim. Öyle zannediyorum ki bugün Türk Milli Takımı'ndan teklif gelse, kesinlikle geri çevirmem" dedi.

1999 yılında henüz 20 yaşındayken Brezilya'nın Avustralya'ya karşı oynadığı 2 hazırlık karşılşamasında forma giyen Cassio Lincoln'ün Türk Milli Takımı'nda oynama şansı bulunuyor.

Cassio Lincoln, bu sezonki başarılı performansıyla ilgili soruları da yanıtladı. Brezilyalı futbolcu, "Bence bu durum sadece takımın bana ihtiyaç duyduğunu değil, benim de takıma ne kadar ihtiyaç duyduğumu ve takıma ne kadar önem verdiğimi gösteriyor. Bu tamamen karşılıklı bir şey. Galatasaray'a önem veriyorum ve dolayısıyla böyle bir durum ortaya çıkıyor" ifadelerini kullandı.

NTVSPOR
31 Aralık 2008 Çarşamba

KiLLinq-LoNeLiNeSs

OrijiNaL jojuK®
Süper Olur Valla

by.erce

New member
Türk MiLLi takımında bırakın sadece TürkLer oynasın devşirmeLer değiL..Biz 2002 Dünya kupası ve Euro 2008 de Türk oyuncuLarımızLa o başarıLarı yakaLadık Yine yaparız önemLi oLan YıLdız futboLcu çokLugu değiL ruhtur :goz:
LincoLn e 1-2 maçta iyi oynadı sonradan yine bozuLur muameLesi yapanLarada Sadece güLüyorum :*D

Newwave

Altın Üye
Milli Takım'a Yeni 10 NUMARA

Milli Takım'a yeni 10 NUMARA

Seve seve Türk olurum

Brezilyalı futbolcu Cassio Lincoln, Galatasaray Dergisi’nin Ocak sayısına verdiği röportajda Türkiye için oynamayı çok istediğini açıkladı. Futbol Federasyonu ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’e sıcak mesajlar gönderen Lincoln, ay-yıldızlı takıma hazır olduğunu söyledi.

Teklif gelirse geri çevirmem
Schalke’de top koştururken Alman vatandaşlığına geçerek milli takım forması giymesi gündeme gelen sambacı, “Almanya’da en iyi futbolcular arasında gösterildiğim zamanlar bu konu gündeme geldi. Fakat ben o dönemde 24-25 yaşındaydım ve her an Brezilya Milli Takımı’na çağrılma ihtimalim vardı. Bu nedenle bana yöneltilen düşünce ve niyetleri hiçbir zaman olumlu karşılamadım. Bugün ise daha tecrübeliyim. Öyle zannediyorum ki bugün Türk Milli Takımı’ndan teklif gelse, kesinlikle artık geri çevirmem ve muhakkak değerlendirmeye gayret ederim” dedi.

‘Takıma önem veriyorum’

Cassio Lincoln, bu sezonki başarılı performansıyla ilgili soruları da yanıtladı. Brezilyalı futbolcu, “Bence bu durum sadece takımın bana ihtiyaç duyduğunu değil, benim de takıma ne kadar ihtiyaç duyduğumu ve takıma ne kadar önem verdiğimi gösteriyor. Bu tamamen karşılıklı bir şey. Galatasaray’a önem veriyorum ve dolayısıyla böyle bir durum ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

‘Bakkaldan aşırırdık’

Çocukluğu Brezilya’da geçen Cassio Lincoln röportajında o yıllarda yaşadığı sıkıntıları da anlattı. Borussia Dortmund’da forma giyen vatandaşı Dede ile birlikte büyüdüğünü belirten Lincoln, “Okula giderken cebimizde harçlığımız olmazdı. Ne yiyeceğimizi de bilmediğimizden arada sırada bakkaldan bir şeyler aşırdığımız olurdu. Öyle zannediyorum Brezilya’da birçok çocuğun başına gelmiştir bu durum. Para çalmadık ama yiyecek bir şeyler aradığımız oldu. Top oynamasaydık bugün nerede olurduk tahmin edemiyorum” diye konuştu.

Annesinin sözünü dinledi

Galatasaray’ın yıldızı, annesinin baskısıyla futbolcu olduğunu açıkladı. 29 yaşındaki sambacı 20 yıldır ailesinden uzakta yaşadığını belirterek, “12 yaşındayken babamı kaybettiğimde bir seçim yapmam gerekiyordu. Ailemizin hiç parası yoktu. Anneme, ‘Futbol oynamayacağım. Ben çalışacağım ve para kazanacağım’ dedim. Fakat annem, benim futbolcu olmamın, babamın hayali olduğunu söyleyerek, ‘Ne yaparsan yap, futbolda başarılı ol’ demişti. Ve ben daha sonra profesyonel oldum. Artık ailemi 6 ayda bir görebiliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak

Novace

New member
süper oLur vaLLahi
adam king zaten, isteyince oynuyo ..

GebzeLi

Altın Üye
Ben oynamasında bir sakınca görmüyorum yararLı oLacaksa neden oLmasın ? ELLerimizdeki genç yetenekLeri kuLLanamıyoruz bari böyLe yıLdızLarı kuLLanmasını biLeLim.

samco_deu

samcho
boşluğu doldurabilecek bir futbolcu oynamasında fayda var ama Fatih Terim oyun kurucu görevini doldurabilecek yetenekler bulursa da Lincoln'e pek de gerek kalmaz...

TaBi

Since1984
len Lincoln şunun şurasında 5-10 maç şov yaptın diye milli takıma mı gircen yok abim be sen önce cimbomda işini yap bakam biraz daha alış ii ce kap işi ondan sonra düşünürüz...milli takımımız da yani lincolnsüzde ii işler yapıyor çok şükür böyle bi durum bize zarar veriri gerenk yok....

Kaçan Aşık

Yönetmen
Adam iyi oynıyorsa .... Takıma Yararlı olcaksa Süper olur...

Aşırı milliyetciliğie kaçmaya gerek yok....futbol takmı oyununu...ben inanıyorum ki bu adam türk bir 10 numaradan daha iyi...tartışılmıycak 1 konu bence

HeLLSPoRT

нα¢кнєℓℓ ѕρσя ѕσяυмℓυѕυ
gerek yok bence. . .
DevşirmeLerLe başarı kazancaksak kazanmayaLım daha iyi. . .

by.erce

New member

Lincoln'e kötü haber!

Teklif gelirse Türk vatandaşlığına geçerek, A Milli Takım’da oynamak istediğini söyleyen Galatasaraylı Cassio Lincoln’ün bu hayalinin asgari 5 yıl gerçekleşemeyeceği belirlendi.

Futbol Federasyonu ile Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim’e mesaj gönderen Brezilyalı yıldızın, FIFA kuralları ve federasyon talimatlarına göre bugün vatandaşlığa geçse bile 2014’ten önce Türk statüsünde oynayamayacağı ve ay-yıldızlı formayı giyemeyeceği bildirildi. İki yıl önce başlayan Türk vatandaşlığına geçme furyasının önüne geçmek amacıyla Futbol Federasyonu’nun 2007 Haziran’da aldığı karar ve FIFA’nın geçen Mayıs’ta Sydney’deki genel kurulunda benimsediği, “Beş yıl bekleme” zorunluluğunun Lincoln’ün yolunu tıkadığı ortaya çıktı.

Lincoln’ün, Bakanlar Kurulu kararı ile vatandaşlık yasasının, “İstisnai vatandaşlığa alınma” başlıklı 7. maddesine göre Türk vatandaşı olmasının mevcut talimatları ortadan kaldıramayacağına dikkat çeken federasyon yetkilileri, “Galatasaraylı bu oyuncu istisnai durumdan yararlanıp vatandaş olsa bile Süper Lig’de Türk statüsünde oynayamaz. Bu hakkı kazanması için 5 yıl aralıksız bu ülkede futbol oynaması ve ikamet etmesi gerekir” diye konuştu.

Brezilyalı yıldızın, Milli Takım’da oynamasının da mümkün olmadığını belirten yetkililer, “FIFA kuralları gereği bir oyuncunun milli takım tercihini 21 yaşını dolduruncaya kadar yapması zorunlu. Lincoln şu an 29 yaşında. Zaten kendi ülkesinde U-17 ve U-19 Milli Takımları’nda forma giydiğine dair bilgiler var. Bu olmasa bile tercih yaşını geçtiği için milli takımda oynayamaz” ifadelerini kullandı. Galatasaray kulübü konuyla ilgili başvuru yaptığı takdirde federasyonun belirtilen koşulların yerine getirilmesini isteyeceği öğrenildi.

Deivid de istemişti

Sezon başında Fenerbahçeli Deivid de Türk vatandaşlığına geçip, Milli Takım’da oynayabileceğini söylemiş, ancak sarı-lacivertli kulüp yetkilileri, mevcut FIFA talimatı ve federasyon statülerini dikkate alarak bu konunun üzerine gitmemişlerdi.

Fenerbahçeli Kazım ise 403 sayılı Türk vatandaşlığı kanununun 7. maddesindeki “Türk soyundan olanlar” fıkrasına göre annesi Türk kökenli olduğu için vatandaşlığa geçmiş ve hem milli takımda oynama, hem de Türk statüsünde yer alma hakkını elde etmişti.

Beşiktaşlı Nobre ise söz konusu talimatlar değiştirilmeden önce vatandaşlık, sonra Türk statüsünde oynama hakkını kazanmıştı.

Dönemin Beşiktaşlı yöneticisi Murat Aksu’nun devreye girmesiyle “istisnai haller” başlıklı 7. maddenin (e) fıkrasından yararlanan Brezilyalı oyuncuya, “Vatandaşlığa alınması Bakanlar Kurulunca zaruri görünenler” hükmü uygulanmıştı.

Milliyet

HTML