Avusturyalı lider fena 'saçma'ladı!

kalıcı

New member
Avusturyalı aşırı sağ parti FPÖ'nin Başkanı Strache, Türkiye’nin Avrupa’da futbol oynamasının "saçma" olduğunu savunurken “Türkiye Avrupa’nın bir parçası değil" dedi.

Heinz Christian Strache,Türkiye-AB süreciyle ilgili Die Presse gazetesinin sorularını yanıtlarken Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy gibi düşündüğünü göstererek Türkiye’nin Avrupa’nin bir parçası olmadığını öne sürdü. ABHaber’e göre, Die Presse’nin sorduğu soruları ve Strache verdiği yanıtlar şöyle:

"SORU: Ümit Korkmaz, Ronald Gercaliu, György Garics, Ramazan Özcan, İvica Vastic gibi yabancı isimler taşıyan bu futbolcular bugün Avusturya milli takımının formasını giyiyor. Bu sizi şaşırtıyor mu?
STRACHE: Hayır, özellikle de Ivica Vastic çok iyi entegre olmuş bir göçmen, bugün tam bir Avusturya vatandaşı, bütün gençlere örnek olabilir.
SORU: FPÖ’ye kalsaydı, Korkmaz ailesi ve diğerleri Avusturya’da olamayacaklardı...
STRACHE: Aksine. Bu her zaman karşılaştığımız kötü bir iftira. Biz kitle halinde göçe karşıyız, kimin geldiğine, hangi eğitimde olduğuna bakılmadan gerçekleşen göçe. Ama gayet iyi entegre olan, Almanca öğrenen, çalışan, vergi ödeyen, dürüst göçmenlerin de olduğunu her zaman söylüyoruz, bunlar vatandaş olmaya hak kazanıyorlar.
SORU: Türkiye futbolda açıkça Avrupa’ya dahil. Euro 2008’e bile katılıyor. Galatasaray ve Fenerbahçe gibi takımlar şampiyonlar liginde oynuyor. Türkiye neden AB’ye girmesin?
STRACHE: Zaten saçma olan da bu ya. Avrupalı olmayan takımların Avrupa Şampiyonasında oynamaları. Anlaşılan bu saçmalık, halkın Avrupalı olmayan ülkelerin birdenbire Avrupa’ya dahil olmalarına alışmasına yarayacak. Tabii burada sporla politikanın birbirine karıştırılmaması gerektiğini de söylemek isterim.
SORU: Yani Türkiye’nin Avrupa Şampiyonasında işi yok mu?
STRACHE: Türkiye Avrupa’ya dahil değil, Avrupa’nın bir parçası değil. Bu yüzden Avrupalı olmayan bir takımın bugün Avrupa Şampiyonasında nasıl oynayabileceği bir soru işareti. O zaman Mısırlı takımlar da gelip oynayabilir.
SORU: Oysa İstanbul Avrupa’nın bir parçası..."

ANKA

klavuz13

Banned
biri buna ülkemizin kooridanatlarını coğrafyasını bir kezdaha öğretsin...

avrupayla asyayı birbirinden ayıran yer hangi ülkeye bağlı...

topraklarımızda avrupa kıtasında olan yerler yokmu...

tek kelime... çekememezlik....

kalıcı

New member
Arkadaslar simdi ve her zaman birlik zamani kendi dinimizle ugrasmayi birakalim.
Asil düsmanlar belli

Leke

Altın Üye
Her konuda Avrupa'da EL - Etek Öpen Tayyip ve onun Destekçi Medyası Köpürmüş .
:hhmanD

Olacak iş değil .
Böyle şeylerde Milli Değerleri Hatırlamaları Gözlerimi yaşarttı .
:hhmanD

KOÇİL

New member
Arkadaşlar, bundan dört yıl öncesine kadar AB'ye karşı değildim. Ama o zamandan beri ben AB karşıtı biriyim. İstemiyorum. Zaten onlar da istemiyorlar.(Yoksa öyle görünüp pazarlıkta avantaj mı elde edecekler ne)
Yalvaracaklar. Gelin diye. Ama öyle yağma yok.
Yeter ki biz kendimizi tanıyalım ve yapabileceklerimizin farkında olalım.

=SP4WN=

- нєℓℓ кє&#110
Fena kuyruk acısı bırakmışız adamlarda... yüzyıllardır çıkmıyor bi yerlerinden... Ah bizim fatih terim adam

olsa gösterse şunlara güzel futbolla günlerini ama çok uzak...

VolkaN

Altın Üye
kalıcı bugün tam altı konu acmıssın kuralları bildigini biliyorum senı son kez uyarıyorum bir dakine uzun bir ceza alırsın

єℓ_мαяια¢нι

кємαℓιѕ&#1
Alla Alla Adama Bak Elin Ortadoğu İstanbul Kadar Olmayan İsrail Bile Oynucak Türkiye Oynamıcak He ? Adiliğin Bukadarı..

asas1453

New member
ya eurovision euro 2008 denen bişiye israil katılıyosa güney afrika bile katılabilir..

bu adam boş boş konuşur..şerefsizin teki

HTML