Avea Jet alacaklar Dikkaaat!! 5000 TL fatura gelebilir.

eriin666

New member
Merhabalar arkadaşlar.bugün aldığım bir maille resmen bittim.. aldığım avea connect card 4gb internet paketinin 20 gün sonra faturası 5000 tl geldi.

olayı en başından anlatayım.

2 ekim cuma günü bir avea bayisine gidip internet paketi almak istediğimi söyledim.4gb paket ayda 39 tl dediler.uygun geldi alıyorum dedim.1 senelik taahhütlü sözleşmemizi yaptık. ve özellikle bunu ne zaman kullanabilirim diye sordum '1 SAAT SONRA İNTERNET PAKETİNİZİ KULLANABİLİRSİNİZ'dediler.

hakikaten 1 saat sonra internetim açıldı ve notebookumdan girmeye başladım.yaklaşık 2-3 saat sonra internetim kesildi bi anda.anlayamadım.saatte geç olmuştu yattım. ertesi gün yine yoktu.ama cep telefonumdaki kontörlü hattımda bile avea çekmiyodu.muhtemelen il genelinde bi çalışma var dedim.çünkü bulunduğum il çok küçük.

ertesi gün hala yoktu internet.ama avea çekemeye başlamıştı.bilmam ne bağlantı noktası kapalı.internet kapatılacak gibi bi hata veriyodu sürekli.4 ekim pazar günü müşteri hizmetlerini aradım.bana 'İNTERNET PAKETİNİZİ AKTİF ETMEMİŞSİNİZ, FAZLA KULLANIMDAN DOLAYI İNTERNETİNİZ KESİLMİŞ, ALIR ALMAZ BİZİ ARAMANIZ GEREKİYORDU' dediler. bende bayi hemen kullanabileceğimi herhangi bi aktivasyon gerekmediğini ve niye onların bayilerini bilgilendirmediği söyledim. pek bişey söylemediler. hemen paketinizi aktive edelim dediler..yaklaşık 20-25 dk boyunca ordan oraya ordan oraya yönlendirdiler beni.en sonunda paketimi aktif ettiler.

son görüştüğüm müşteri hizmetlerinde görevliye o gün yaklaşık 40-50 mb civarı bi net kullandığımı bunun ne kadara tekabül ettiğini sordum.. 5 mb'lik kullanım 5TL ediyor dedi.o zmn 30 mb 30 TL eder dedim. sorun yoktu bnm için.

üzerinden 28 gün geçti ve 5033 TL fatura geldi mailime. hemen yine müşteri hizmetlerini arayıp faturayı teyit ettim ve niye böyle bi fatura geldiğini sordum.bana kota aşımı olduğunu söylediler..
kesinlikle kota aşımı olamaz çünkü bulunduğum ilde 3G olmadığı yani avea sadece 15 ilde 3G hizmeti verebildiği için yaklaşık 128kbp/s hızla bağlanıyorm.istesem zorlasam yine kotayı aşamam.. ayrıntılı fatura talep ettim. 1 TL karşısında gönderririz dediler.dedim 5033 tl nin yanında 1 tl köpeğiniz olsun gönderin.

ayrıntılı fatura hala gelmedi.bugü yarın gelirmiş. tekrar aradım müşteri hizmetlerini başka bi bayan çıktı. bana ilk 24 saat içerisinde kullanmamam gerektiğini o sırada kilobyte başına 7 krş normal GPRS ücreti işlediğini söyledi. peki bunu bayileriniz niye söylemiyor dediğimde sözleşmede yazıyor 48 saat içinde kullanmayın yazıyor dedi.

isterseniz hesaplayalım dedi. 60 mb internet kilobytı 7 krşdan 5000 tl ediyor evet.
hakkımı mahkemede ararım dedim kapadım

1) ben oraya hat alamaya gitmedim.internet paketi almaya gittim.
2)mademki o süre zarfı içersinde kullanılmıyo.hattı niye açıyorsunuz.
3)başka illerde başka bayilere aynı şekilde arkadaşlarımı gönderdim ve bayiler aynı şeyleri söylüyor.hemen kullanmaya başalayabilrisniz diyoırlar. bu bir tuzakmıdır? daha kaç mağdur var

arkadaşlar bizzat mağduru olarak söylyüorum..avea jet alırken kesinlikle dikkatli olun.sözleşmede çok büyük tuzaklar var.

ve lütfen bana yardım edin.aranızda avukat vs vardır mutlaka.hakkımı nasıl arayabilirim. veya tanıdğınız başka mağdurlar vardır. bi şekilde birleşip hakkımızı arayalım..

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.saygılar

mchasso

New member
bence bu durumu sen tüketici heyetine anlat derim ...sonuçta aradıgın telefon gorusmelerı kayıt altında ...bır seylerı ıspat edebılırsın cok gec olmadan derim anlat ...

shallafi

New member
Ben bir avukat diilim ama sözleşmede yazan bir şey olduğu için senin herhangi bir hak talep edebileceğini sanmıorm ama umarım sıyırırsın bu işten :/

eriin666

New member
işte budur işte budur olay.. çok büyük bir açıklarını yakaladım... 4 ekim pazar günü aradığımda 4 GB LİK İNTERNET PAKETİNİZİ AKTİF ETTİK DEDİKLERİNDE ASLINDA ETMEMİŞLER.. şimi ayrıntılı faturam geldi ve full GPRS kullanmış gözüküyorum.. dedikleri gibi 2 ekimle 4 kim arasında sadece 100 tl lik GPRS kullanmışım ve sonra 4gblik paket aktif olması gerekirken .. bana full GPRS yani günde yaklaşık 150 TL lik internet geçirmeye kalkmışlar... aradım hatalarını görücen suspus oldular.. ve pazartesi dava açıyorum

HTML