Autocad Pro|Engineer Catia vb. ders notları ..

ulugbey

New member
Autocad video+world ders notları ..

Aşağıdaki iki parçaya ayrılmıs rar dosyasındaki videoları seyrederek işimize yarayacak bircok autocad komutunun nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Umarım işinize yarar videoları kendim hazırladım.
Not: Dosyaların ikisinide indirin. Masaustune tasıyın. Part 1 e cift tıkladıgınız zaman kendisi birleşecektir.
(Winrar programının kurulu olması gerekiyor.)

http://www.box.net/public/cam0n6yfri
http://www.box.net/public/sjige3alvm

ulugbey

New member
visicad programını ilk kez senden duydum .Elime dokuman gecerse paslaşırız.

Ama sunu soyliyim

Dunya sıralamasında

1 catia
2 pro engineer
3Solidworks var

Turkiyede ise bildigim kadarıyla Solidworks ilk sırada.

delly

New member
valla bizm okulda da yeni bi hoca geldi illa onda çizim yapacakmışız cad cam miş solid gibi otomativ sanayin de çok kullanılıyomuş ta bende solidi en verim li nasıl kullanırım diye düşünüyorum yeni yeni öğreniyorum hocamız da yetersiz bu çizimlerle çok uğraşıyoruz autocad solid catia cimatron mastercam bide visi diye bişi var yardım edersen çok dua ederim

bişi buldum autocad 3 Boyutlu çizim hakkında

http://rapidshare.de/files/17125110/3b.rar.html

ulugbey

New member
Autocad
Solidworks su anda upload ediyorum ( (sesli + goruntulu anlatım)( katı modellemeden kalıplamaya) )
Mastercam

ders notlarını siteye koydum

Cimatronuda arastırıcam.

bilgin

New member
ya bende makine bölümü öğrencisiyim elimde hiç auto cad ve diğer işime yarayacak programlardan yok bana yardımcı olursanız çok

ulugbey

New member
Tşkler.
Eklemeye devam ediyorum
daha cesitli programları ve ders notlarıı zamanla siteye koyucam.

makine04

New member
hayırlı olsun bende elektrik-elektronikteyim benimde işime biraz yarıyor saol

delly

New member
dostum sitene üye oldum walla siten harika olmuş Visicadte bende var onu nası paylaşırız bilmiyorum ama güzel bişeye benziyo biraz çizim den anlıyosam tabi cad cam ikisi bir arada türkiyede yeniymiş daha çok otomativ sektöründe kullanılıyormuş hoca dedi ben onun yalancısıyım (bide yüklemek için office istiyo) :) egtim programı da içinde

delly

New member
bilgin dostum uluğbeyin sitede nerdeyse hepsi var indir indirebildiğin kadar :)

ulugbey

New member
delly' Alıntı:
valla bizm okulda da yeni bi hoca geldi illa onda çizim yapacakmışız cad cam miş solid gibi otomativ sanayin de çok kullanılıyomuş ta bende solidi en verim li nasıl kullanırım diye düşünüyorum yeni yeni öğreniyorum hocamız da yetersiz bu çizimlerle çok uğraşıyoruz autocad solid catia cimatron mastercam bide visi diye bişi var yardım edersen çok dua ederim

bişi buldum autocad 3 Boyutlu çizim hakkında

http://rapidshare.de/files/17125110/3b.rar.html

çok guzel bir bilgi.
eski versiyonlarda yoktu tşkler.

bakıyorumda autocadde 3d sini geliştirmeye çalışıyor:) ama makina öğrencisiysen lazım olmaz autocad 3d.

Lazım olacak programlar daha cok unsur tabanlı programlar yani solidworks pro engineer catia vs. Bu programlarda cok kolay kalıp oluşturabilir. Dayanım testleri yapabilir ve durumu gözleyebilir.(mukavemet hesabıyla zaman kaybetmeye kasmaya gerek yok.)
Bilgisayar ortamında plastik akış analizi yapabilir. Çizdiginiz bir parçayı saç parça halinde görebilir ve açılımını yapabilir. Montajını yaptıgınız cisimleri gercek bir sistem gibi çalıştırıp durumu gözleyebilir. Çizdiginiz parçaları cam modulünde işleyebilir(cam solidworks de yok)......... bilirde bilir yani. eger makina öğrencisiysen Autocadı yeteri kadar bu programları ise ileri duzeyde bilirsen iyi olur.İyi çalışmalar.
muhtemelen bu cevabımdan sonra bu başlık altında cevap yazma hakkım sona eriyor:D

Bu arada delly ve diger arkadaslar hangi bolumlerde okuyorsunuz. Ben Meslek lisesi Makina Ressamlıgı mezunuyum ve Ege myo. Makina Resim Konstruksiyonda okuyorum

enesen

New member
kardeşim ellerine sağlık mükemmel olmuş valla uzun zamandır solidworks notlarını arıyodum çokkkkkkkk ikrama geçti...bende de autocad türkçe anlatım cdsi var 2 ve 3 boyut baştan sona örneklerle mediaplayer da görüntülü bi şekilde...şu sıralar finallere hazırlanıyorum ama en kısa zamanda link atarım.tabi elinizde yoksa... :)

ulugbey

New member
link verirsen seviniriz enesen.
artıık kimsenin cad/cam notları aramasını istemiyorum.herkes hemen ulaşabilsin.:) paylaşıma herkesi bekliyorum.

ulugbey

New member
admin arkadaslar mümkünse bu başlığı sabit başlığa taşıyaibilirmiyiz. Bir de :D 2 bin kez goruntulenen bir konuda 10 tane tesekkür acayip değilmi.Rekora koşuyorum.

HTML