Atma Recep

MyThicaLBoY

єƒѕαηєνι çσ¢υк

ATMA RECEP!
2002 seçimlerinde verdiği “herkese iş” sözünü tutamayan Recep T. Erdoğan bu defa söylem değiştirdi. İktidarı döneminde işsizler ordusunu çığ gibi büyüten Erdoğan, şimdi de onları “işadamı” yapma sözü verdi.

Başbakan Erdoğan, yerine getirilemeyecek vaatlerle dolu AKP beyannamesini açıkladı .

Recep Tayyip Erdoğan’ın ’cek cak’larla süslü seçim beyannamesine göre AKP iktidarında kişi başı milli gelir 10 bin dolara çıkacak, gençlere iş, yoksullara aş, öğrencilere burs, işadamına teşvik verilecek.

AKP’nin seçim bildirgesinde türban, terör, dokunulmazlık yok

İşsizler işadamı yapılacak
İşsiz sayısını 6.5 milyona çıkartan AKP, memuru ve işçiyi ezmeyeceği sözünü verdi

“Gençler İş adamı oluyor” programı başlatacağını açıklayan AKP’nin seçim beyannamesinde, 2002 yılındaki vaatler aynein sıralanmış. Bir önceki seçim beyannamesinde işsizlikle mücadeleyi özellikle vurgulayan AKP iktidarında işsizlikte rekor kırıldı. Ülkenin stratejik kuruluşları satıldı. Özelleştirme mağdurları işsizler ordusunu oluşturdu. Bugün ülkenin 6.5 milyon işsizi var. AKP, bu seçimde de gençlere ve işsizlere yönelik vaatlere ağırlık verdi. İktidarın 4.5 yılda inim inim inlettiği memur ve işçi de unutulmadı!

‘Cek cak’ dolu
Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan ve ’cek cak’larla dolu programa göre milli gelirimiz 10 bin dolara çıkacak. İşsizler, işadamı yapılacak. AKP seçim beyannamesinde, özetle gençlere iş, yoksullara aş, öğrencilere burs, işadamına teşvik sözleri verirken, memur ve işçiye de “Enflasyona ezdirmeme” sözü verdi. AKP’nin seçim beyannamesinde vergi yükünün hafifletilmesi ve bazılarının da kademeli kaldırılması, milli gelirin arttırılması, küçük işletmelere destek verilmesi, sosyal yardım tutarlarının arttırılması, sağlık güvencesinin genişletilmesi, özürlülerin sigorta bedelinin hazine tarafından ödenmesi, işsizlik fonunun kapsamının genişletilmesi öncelikli vaadler arasında yer aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın özetle sunumunu yaptığı Seçim Beyannamesi’nde yer alan vaatler şöyle sıralandı:

Banka satışına devam
* Ekonomi politikaları kapsamında 2013 yılında kişi başına gelir 10 bin doları, satın alma gücü paritesine göre 15 bin doları geçecek. Milli gelir 800 milyar dolara ulaşmış olacak. Enflasyon “Düşük tek haneye” indirilecek, İşsizlik oranı daha da düşecek, ihracat 200 milyar doları aşacak, turizm geliri 40 milyar dolara yaklaşacak.
* Halk Bankası başta olmak üzere kamu bankalarının özelleştirilmesi çalışmaları tamamlanacak.
* Turizm sektörü için yapılan 10 puanlık KDV indirimi 2008’de yürürlüğe gidecek. Turizm Türkiye’nin lokomotif sektörü haline getirilecek.
Öğrenciye burs
* Okul öncesi eğitimde, okullaşma oranını asgari yüzde 50’ye çıkarılacak. 2023 yılında bu oran yüzde 80 olacak. Derslik sayısı öğrenci sayısı 30 kişiyi geçmeyecek şekilde arttırılacak. Kredi ve burs miktarları artırılacak.
* İşsizlik Sigortası Fonu istihdamı geliştirecek yatırımlara özendirme ve işgücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda beceri kazandırma amaçlı kullanılacak. İşsizlerin bu fondan daha kolay uzun süreyle yararlanması sağlanacak. SSK’lı, Bağkur’lu ve Emekli Sandığı’na bağlı sade vatandaşların ücretlerinde enflasyona ezdirmeme politikası sürdürülecek.
* Gençlerin kendi işlerini kurmaları özendirilecek. Bu kapsamda ” Gençler İş adamı oluyor “ programı başlatılacak. İşgücü piyasasında İŞKUR’un tekel yetkisi kaldırılarak özel istihdam büroları açılacak.

AKP’nin sözlerinde türban ve terör yok
Son günlerde tırmanan terör olaylarına karşı muhalefet partileri seçim beyannamelerini terör çözümü üzerinde kurarken, AKP’nin seçim beyannamesinde terörün çözümüne yönelik vaad yer almadı. YÖK ve dokunulmazlıklara ilişkin de hiçbir başlığa rastlanmadı. Sağlıktan eğitime, enerjiden kırsal kalkınmaya, Tarım ve hayvancılıktan sosyal danışmaya, dış politikadan AB’ye kadar bir dizi alanda vaadlerde bulunan AKP, Türkiye’de en çok tartışılan ve çözüm üretilmeyen üç ana konuyu görmezden geldi.

PKK ne olacak?
AKP, seçim beyannamesinde terörün çözümü ile igili vaadlerini iki cümleyle geçiştirdi. Özellikle Irak’ın güvenliğinden bahsedilen seçim beyannamesinde, “terör tehdidine karşı da her türlü tedbir er etkin bir şekilde alınacak” denildi. AKP’nin seçim bildirgesinde terörün çözümüne ilişkin kesin ifadeler yer almazken, sadece Milli Güvenlik Kurulu’na her türlü meşru olanakların verileceği vurgulandı.

YÖK’ü de unuttu!
AKP, sürekli eleştiri oklarını yönelttiği YÖK konusuna seçim bildirgesinde yer vermezken, Eğitim bölümünde 57 ve 58. hükümetlerin üniversitelerle ilgili icraatlarını ve yeniliklerini anlattı.

Dokunulmayacak!
AKP’nin seçim beyannamesinde çok tartışılmasına rağmen milletvekili dokunulmazlıklarına ilişkin bir söz ve düzenlemeye rastlanmadı. Bir önceki seçim beyannamesinde AKP, “milletvekili dokunulmazlıklarına geniş yer vermiş, yolsuzlukların önüne geçmek için” seçim meydanlarında söz vermişti.

Türbanın adı geçmedi
3 Kasım 2002 seçimlerinde, “türbana kesin çözüm getireceğiz” diye meydanlara çıkan AKP seçim bildirgesinde türbana çözüm önerileri getirmezken, 233 sayfalık kitapta türban konusuna yer verilmedi

[{TuC€Du}]

New member
kardeşimmm benimm çookk guzel bi noktaya el koymuşun helal olsun iştee başımızda boleri war ....

....>>>>MHP||||...... LAZIMMM BU DEWLETE ....!!!

esfanu

New member
YÖK'e kim dokunabildi bu memlekette?Bırak dokunmayı elini kaldırsan şeriat-irtica-laiklik
cüpbeliler yollara.Ama asıl dertleri padişahlıklarının sürmesinden başka bişey değil.
Başörtüsünü MHP çözdü, meclise giren hacı millet vekilinin başını açtırıp bu meseleyi çözdü.diğerlerine hiç girmeyelim,pkk itleri için kimse farklı düşünemez,düşünenin kanından
şüphe ederim,bunlarla siyaset yapmayın. bankaların en son satılanını biliyorsunuz,bunudamı hükümet sattı?HALKBANKASINDAN KREDİ almanın nasıl olduğunu
alanlar bilir.bizde 1 kere aldık.yönetmen oyuncu ilişkisi gibi.
AMA MAZOT 1 YTL OLACAK DEMEMİŞ AYIP ETMİŞ.
HERKESE 2 ANAHTAR DEMEMİŞ,KONYAYA VAPUR GETİRECEĞİZ DEMEMİŞ,FINDIK 8 YTL DEMEMİŞ,(FINDIĞI 8 YTL DEN ALIRSA BU DEVLET VATANDAŞ NASIL YADA KAÇ LİRAYA
FINDIK YER BİLMİYORUM)MİŞ,MİŞ, MİŞ
SAYGILAR,SEVGİLER,

мєяωєм

New member
çok merak ediyorum bu akp ye karşı çıkanları bundan öncekiler yada şimdi başa koymak istediğiniz kişiler sizi yada bizi ne hale getircekler hangi biri söylediği sözleri yerine getircekler akp hep doğrucu bir parti demiyorum ama kötülerin içinde en iyisi diyorum bunu ispik 'ede söyledim umarım gelen gideni aratmaz verdiğiniz oylardan pişman olmazsınız bende dahil

[{TuC€Du}]

New member
Başörtüsünü MHP çözdü, meclise giren hacı millet vekilinin başını açtırıp bu meseleyi çözdü. !!!

Leke

Altın Üye
мєяωєм' Alıntı:
umarım gelen gideni aratmaz verdiğiniz oylardan pişman olmazsınız bende dahil
Ben pişman olmam verdiğim oydan .
akepe gibi memleketi pazarlıyorum adı altında peşkeş çeken adamlara oy moy yok .

leke900

New member
Ya gerçekten merak ediyorum adam hiçbir konuda başarılı olamadı tek yaptığı borç aldı heryeri sattı gününü gün etti yarın bu borçların hesabı sorulmıyacakmı? Ya satılan kurumların geri almak istersek ? Millet akepenin krizi bitirdiğini sanıyor ama o borç sorma zamanı gelince görcekler asıl krizi arıyacaklar o 4 yıl önceki krizi.Bu adamdan ne köy olur ne kasaba bu adam olsa olsa tilki zekalı bir emlakçı olur zzaten şu 4 yılda yaptığıda bu değilmiydi...

[{TuC€Du}]

New member
arkadaşlar kim ne dersee dedinn bu ulkede bir başortu sorunu bide PKK yeter bu ulkeye bunun onune gecemyen br devlet neye lazım soylermisiniz bu ulkede PKK elini kolunu sallıya sallıya geziyosa bu ulkede bir şeyler arayın bence ...!!!!

AlexiS_07

New member
yürüyün beee kim tutar sizi...zamanında mhp yide gördük...gittiniz verdiniz basbakanlıgı dsp ye daha ne konusuyosunuz siz yaa...apo denen herifi getirdiniz koydunuz oraya..idam kimin zamanında kalktı ha??hani asacaktınız apo deneni??nerde kusura bakmayın mhp yide gördü bu millet??bende mhp ye verecektim oyu..ama sırf bu basındaki adam yüzünden vermiyecegim

[{TuC€Du}]

New member
AlexiS_07' Alıntı:
yürüyün beee kim tutar sizi...zamanında mhp yide gördük...gittiniz verdiniz basbakanlıgı dsp ye daha ne konusuyosunuz siz yaa...apo denen herifi getirdiniz koydunuz oraya..idam kimin zamanında kalktı ha??hani asacaktınız apo deneni??nerde kusura bakmayın mhp yide gördü bu millet??bende mhp ye verecektim oyu..ama sırf bu basındaki adam yüzünden vermiyecegim

kardeş biz ULKUCU GENÇLİK olarak DEVLET BAHÇELİ nin MHP nin başında olmasıı tastiklemiyoruz zaten ama ne yapalımmm başında MHP sinin en iyi donemi olan .....BAĞBUĞ ALPARSLAN TURKEŞ...gibi bir zihniyet yokk keşke olsada MHP ne demek sizde gorseydiniz ...!!!

Ama bu kadar şehit de yeter be beyler yetmezmii sizcee bencee çookk fazla buna dur demek lazımm bunda tek dur diyebilecek parti MHP kimse buna hayır yanlış diye bilirmii ???

başımızaa kim gelsinn GENÇ PARTİMİ gelsin .....başımıza DSP mi gelsin şimdiii chp ile birleşenn dsp mi gelsin o zamanda PKK lar iyice azsınlar atkadaşlar şimdi lütfen adam gibi dusunun bunları goz onune alında elinizi vijdaınıza koyun we ŞEHİTLERİMİZİ DÜŞÜNÜN ŞEHİT ANALARINI ŞEHİT ÇOCUKLARINI DUSUNUN WE ADAM GİBİ OYY KULLANIN ...!!!

ogamemanya

New member
akp ye oy verilmesi için herhangi bir mantıklı sebep bulamıyorum.
ekonomi iyiye gidiyor diyenler bi cari açığa baksın lütfen
Ülkenin stratejik kurumlarının satılmasına, köylüye küfür edilmesine, güneydoğu anadoluda ve akdenizde toprakların satılmasına, sehide kelle apoya sayın diyene, anayasa mahkemesinin kararlarına saygı duyamayacak olan zihniyete hala göz yumabilen varsa versin.
ama benim 70 milyon oyum olsun birini bile wermem

AlexiS_07

New member
[{TuC€Du}]' Alıntı:
Ama bu kadar şehit de yeter be beyler yetmezmii sizcee bencee çookk fazla buna dur demek lazımm bunda tek dur diyebilecek parti MHP kimse buna hayır yanlış diye bilirmii ???
ben de diyorum ki degistrsin mhp basındaki adamı bizde oy verelim...

İηvictus

Banned
23 temmuzda kendinizi inandırdığınız bu rüyadan çok acı bir şekilde uyanacaksınız hemd eçok acı bir şekilde!!! biz sabredenlerdeniz ama çok değil 23 temmuza kadar..

Thorpedo

New member
Allah'ım ne kadar acı bır durumdur ki aramızda 10 KASIM DA SAP GİBİ DURMAYANLARI,ATAMIZA HAKARET EDEN VE ONU YIKMAYA CALISANLARI körü körüne destekleyenler war...

leke900

New member
Artık akepe o kadar saçmaladıki oyunuzu bi AKP'ye birde DTP'ye vermeyin ister sağa ister sola verin birine ama yeterki bu iki partiye vermeyin.

esra çetin

New member
leke900' Alıntı:
Ya gerçekten merak ediyorum adam hiçbir konuda başarılı olamadı tek yaptığı borç aldı heryeri sattı gününü gün etti yarın bu borçların hesabı sorulmıyacakmı? Ya satılan kurumların geri almak istersek ? Millet akepenin krizi bitirdiğini sanıyor ama o borç sorma zamanı gelince görcekler asıl krizi arıyacaklar o 4 yıl önceki krizi.Bu adamdan ne köy olur ne kasaba bu adam olsa olsa tilki zekalı bir emlakçı olur zzaten şu 4 yılda yaptığıda bu değilmiydi...
Size katılıyorum...:clap

unknown

New member
[{TuC€Du}]' Alıntı:
kardeş biz ULKUCU GENÇLİK olarak DEVLET BAHÇELİ nin MHP nin başında olmasıı tastiklemiyoruz zaten ama ne yapalımmm başında MHP sinin en iyi donemi olan .....BAĞBUĞ ALPARSLAN TURKEŞ...gibi bir zihniyet yokk keşke olsada MHP ne demek sizde gorseydiniz ...!!!

başımızaa kim gelsinn GENÇ PARTİMİ gelsin .....başımıza DSP mi gelsin şimdiii chp ile birleşenn dsp mi gelsin o zamanda PKK lar iyice azsınlar atkadaşlar şimdi lütfen adam gibi dusunun bunları goz onune alında elinizi vijdaınıza koyun we ŞEHİTLERİMİZİ DÜŞÜNÜN ŞEHİT ANALARINI ŞEHİT ÇOCUKLARINI DUSUNUN WE ADAM GİBİ OYY KULLANIN ...!!!
başbuğ yazmayı öğren önce..
herkes oyunu kime vercek adam gibi oy kullanın filan ne ?
MHPye oy verim sonra annem babam ayrılsınlar(ayrılmaktan kastım şehirler arası) çünkü kendileri öyle güzel bir tahin çıkarmışlardiki annem bir yere babam bir yere tahin çıkardılar ve bunuda dönemleri boyunca düzeltmediler.. bu kadar başarılı bir yöneticilik anlayışları var.. Mhp iktidara zaten şuan itibariyle tek başına gelmesi mümkün değil.. yine bi koalisyon yapcak yine kukla olcak yine kriz çıkartıcak sonra kenarlarına çekilip seyredecekler..sana bir kez daha düşün filan demiyorum nedesem boş..
[{TuC€Du}]' Alıntı:
ben diyorum hayır mhp durduramaz.. mhpnın başındaki adamlar kaç defa güneydoğuda gezdi dolaştı?? bilirmisin?
öyle bağırıp çağırmakla lafla icraat olmuyor.. öyle bitiririm demekle bitmiyor somut bir proje üret görelim destek verelim varmı öyle bişey yok..

HTML