ati2dvag hatası.........

paxva

New member
merhaba dostlar.yeni sistem topladım..amd x2 5200 sapphire 740g anakart..250 gb harddisk 2 gb ram ati hd 4650 1 gb ekran kartı..
sorun şu arada sırada( bazen günde bir bazen günde bir kaç kez) oyun oynarken yada internete girerken bilg. yavaşlıyor..sonra ekran kapanıyor 30 sn kadar. açıldığında ati2dvag görüntü sürücüsü normal çalışmasını durdurdu..ve görüntü işlevselliğini tam olarak geri yüklemek için sistemi yeniden yükleyin hatası çıkıyor..nedeni ne olabilir bunun?çözümü varmı?

muratyumuk

New member
Ekran kartının sürücüsünü kaldırıp tekrar yükle hatta güncel sürücüyü kullanmıyorsan son çıkan versiyonu indirip onu kur. Muhtemelen düzelecektir.

XenTRonium

New member
Aynı Sorun bendede var ne yapacaımı bilmiyorum? Yok mu şu sorunun çözümünü bilen bi Allah ın kulu.

__crazy

New member
muratyumuk adlı üyenin dediğini yaptıysan ve düzelmediyse format atmayı dene eğer hala daha aynı sorun varsa donanımsal bir sorun olabilir.

Joy Ramo

ѕσυи∂ вℓ&#
muratyumuk adlı üyenin dediğini yaptıysan ve düzelmediyse format atmayı dene eğer hala daha aynı sorun varsa donanımsal bir sorun olabilir.
arkadaşıında dediği gibi donanımda sorun ola bilir bütün parçaları yerinden çıkar ve tekrardan düzgün birşekilde yerine tak işlemciye kadar sök ve bak bakalım sisteminin özelliklerine uyuşmayan birşey varmı..

mrduke

New member
Merhabalar.
Bu hata ile bir kaç saat kadar önce bende tanıştım.Benim makina çok kötü durumda zaten acayip bir ısı problemi var.Ekran kartı driverım da 9-10 yani sorn sürüm.
Oyunu açarken sıkıntım yoktu.Ama menü değişirken patlıyodu oyun.VPU recover açık olduğu için masaüstüne dönüyodu.VGU recover kapalı iken ise direk mavi ekran.
Ben şu şekilde kurtuldum bu sorundan ;
Control centerdan bakınca 42 derece olan ekran kartı ısısını çok basit bi yöntem ile zaten açık olan kasanın dışına direk olarak ekran kartına bakan irice bir fan koydum ilkel bi yöntem ile sabitledim.
Control centerdan bakınca şuan ısı 34 derece.Şuan için sorun tekrarlanmadı.
Şöyle bir tavsiyede bulunmak istiyorum.
En basit yöntem ile vantilatör ile bile olsa ekran kartının ısısını biraz düşürmeyi dene.Control centerdan bakarsın ki düştü.Bi oyuna girip biraz zorlarsın.
Eğer problemi bir daha yaşamaz isen ekran kartını nasıl soğutucağına bakarsın.Ekran kartları için soğutucu ve daha büyük fanlar satılmakta.
Saygılar.

HTML