ATI 9550 görüntü gitti :(

adensar

New member
Problemi şöyle özetleyeyim; bir süre önce akşam saatlerinde bilgisayar başındayken dışarıda yakınlarda bir yere ciddi bir yıldırım düştü. O sırada benim monitörün üzerinde de mini bir ışık patlaması oldu. "Allah, makina gitti dedim" ve haliyle kapattım. Tekrar çalıştırdığımda ise her şey normal olarak çalışıyor olmasına rağmen görüntü yok.

Bir PCI ekran kartı ile (ati 9550 de bağlıyken) bilgisayarı açtım ve atitool adlı programcıkla test ettim. Herşey çalışıor görünüyor. Hatta bios yazılımınıda yeniledim.

Fakat sonuç aynı monitöre görüntü gelmiyor.

Fikri olan varsa memnun olacağım. teşekkürler.

adensar

New member
Sorun monitörde değilki. Onun suçu yok. Atılacak yada üzerinde zıplanacak bir şey varsa o da ekran kartı :)

adensar

New member
Şuan o monitörü kullanıyorum hiç bir sorunu yok. Ama ekran kartı diğer PC de de aynı sorunu çıkartıyor. Ses var görüntü yok :confused1:

cuteftp

New member
Obsesed bu tür mesajlar yazarak mı mesaj sayını 1.500 yaptın?

Kardeş senin böyle bir konu açmanı biraz garipsedim.. PM'yi hatırla. Neyse gelelim konuya...
Başka bir PSU ile denemeye çalış. Bilgisayar normal çalışıyor ama görüntü vermiyorsa,

PSU - Ekran Kartı - Ram - Anakart yönermelerini izle...

adensar

New member
Sanırım yazdıklarım yeterli olmadı. Sorunun özeti şöyle;

Bu kart haricindeki tüm kartlar sorunsuz çalışıyor.
Bu kart diğer PC lerde de görüntü haricinde çalışıyor.

Anladığım kadarı ile monitöre görüntü iletemiyor. Belki devresel bir arıza oluştu. emin değilim. Emin olduğum tek şey tüm görüntü testlerinden sorunsuz geçmiş olması.

HTML