Ateist Professör 81 yaşında Allah'a iman etti!

ns37

New member
(Alıntıdır)

81 yaşındaki İngiliz felsefe profesörü Flew, 15 yaşında ateist olmayı seçmiş ve adını akademik alanda ilk olarak, 1950 yılında yayınladığı bir makaleyle duyurmuştu. Sonraki 54 yıllık sürede, eğitim vermekte olduğu Oxford, Aberdeen, Keele ve Reading Üniversiteleri ile ziyaret için bulunduğu çok sayıda Amerikan ve Kanada üniversitesinde, tartışmalarda, kitap, ders ve makalelerde ateizmi savundu. Ancak Flew, geçtiğimiz günlerde, bu yanılgısını terk ettiğini ve evrenin yaratılmış olduğunu kabul ettiğini açıkladı.

Bu köklü karar değişikliğinde etkili olan şey, modern bilimin yaratılış hakkında ortaya koyduğu açık ve kesin kanıtlar. Flew, yaşamın bilgiye dayalı kompleksliği karşısında, hayatın gerçek kökeninin bilinçli tasarım olduğunu gördü ve 66 yıl boyunca savunduğu ateizmin, çökmüş bir felsefe olduğunu kabul etti.

Flew, bu inanç değişikliğinin temelinde yatan bilimsel sebepleri şu sözlerle açıklıyordu:

'Biyologların DNA araştırmaları, yaşam için gerekli düzenlemelerin neredeyse inanılmaz olan kompleksliğini ortaya koyarak, yaşamın temelinde bilinç bulunmuş olması gerektiğini gösterdi”. (1) “Artık, üreyebilen o ilk hücrenin naturalist evrime dayali bir açıklamasını oluşturmayı düşünmeye başlamak bile aşırı derecede zor bir hal almıştır'(2) . “İlk canlının cansız maddeden evrimleştiği ve olağanüstü kompleks bir canlıya dönüştüğü iddiasının hiçbir geçerliliği olmadığına, kesin bir şekilde kanaat getirdim”. (3)

combanant

New member
ALLAHA İNANMAYAN HİÇ KİMSE YOKTUR NE HRİSTİYAN NE YAHUDİ NE ATEİST NAMAZ ORUÇ İŞLERİNE GELMİYOR

BEN HRİSTİYANLARIN VEYA YAHUDİLERİN KENDİ DİNLERİNE İNANDIKLARINI İNANMIYORUM

YA PARA İÇİN YA İLGİ ÇEKMEK İÇİN YADA ATALARININ İZİNDEN GİTMEK İÇİN

KESİNLİKLE BU ÜÇÜNDEN BİRİDİR

ADAM HRİSTİYANLIĞA İNANIYORSA İSLAMA HAY HAY İNANIR

İNANIYORLAR AMA NEFSLERİ DAHA AĞIR BASIYOR

ns37

New member
Çok doğru söylemişsin.belki hepsi değil ama çoğu öyle.allah hidayet nasip eylesin(Amin)

free!

artık yok...
sevindirici birşey, Allah herkesi kurtuluşa erenlerden nasip etsin..
(amin) :)

alp

New member
Allah hepinizden razı olsun. Artık güncel ve her telden bölümlerini besmele ile açıyorum.

rahman.mashadow

New member
Amin inşAllah edilen tüm dualara ve dileklere

ns37 kardeşim profesör müslümanmı olmuş Allah am imane etti yazmışsın fakat islamiyet hakkında birşey söylememiş haberin varmı adam hristiyanlığamı yoksa İslam amı geçmiş??????????

ns37

New member
rahman kardeşim alıntı yaptığım yerde onunla alakalı bi şey yazmamışlar ama tahminimce hristiyan olmuştur.müslüman olsaydı yazarlardı...:)

rahman.mashadow

New member
Hımmm yinede Allahrazı olsun SENDEN inşAllah.

inşAllah birgün Allah a ve Elçisi Muhammed Aleyhisselam ada iman eder.
Paylaşım için çok teşekkürler.
Asselam

caracedi

New member
normal bi ateistin iman etmesi "ben artık inanıyorum" demesi çok onemli olmuyo ama bir bilim adamı boyle açıklama yapınca çok daha etkili oluyo paylaştığın için saol kardeş.ayrıca tüm dualara AMİN.

HTML