Atatürk olmasaydı Hz. Muhammed'in mezarı yıkılacaktı

ozgozg

New member
AKP Eski Milletvekili Prof Dr. Nevzat Yalçıntaş anlatıyor;
"...Vahabilik'te mezar ziyareti günah sayıldığı için Suudiler bütün mezarları yıkmaya başlamışlar. Sıra Hz. Muhammed'in mezarına gelmiş. Ülkedekiler Mustafa Kemal Atatürk'ten yardım istemişler. Atatürk bu olayı duyunca tüm manevi duyguları kabarmış ve Suudi Kralı'na Hz. Muhammed'in değil mezarına, türbesinin bir taşına dahi dokunulursa bedelinin çok ağır olacağını bildiren nota niteliğinde bir yazı göndermiştir. Bu vesika Dışişleri arşivlerinde mevcut ama yıllardır açıklanmıyor. Oysa ki Türk halkının Büyük Kurtarcısı'nı her yönüyle tanıma hakkı var."

Kaynak

Ben bu konuyu uzun zaman önce duymuştum, fakat bir kaynak bulamadığım için yayınlayamamıştım.
Buradan Atatürk'ü din ile ayrı çatılar arasına koymaya çalışan; sanki Atatürk'ün yasal mirasçıları yada kendi tasarruflarında olduğunu düşünen zihniyete sormak gerekmez mi?
Böyle bir yazı vardı yıllardır neden açıklanmadı?

MG_eVİL

New member
bence atatürk'e söylenen allahsız tanrısız deist sözlerini söyleyen çok güzel bi kapak.... + bakın kimin ağızından AKP Eski Milletvekili Prof Dr. Nevzat Yalçıntaş AKPLİ..... anlayan anlar...

_black_sun

New member
bu bilgiyi baylaştığın için saol
daha söylenmeyen o kadar çok şeyler var ki
Ama ne söylenir nede bilinir bunlar ya amaçları Ata yı bize kötü
göstermek yada başka bişey ölede bölede sevioruz saygı duyuyoruz

metalic

New member
bu haberi 3-4 ay önce ADD standındaki broşürlerde okumuştum.
Atamıza dşnsiz yakıştırması yapan dincilere sormak lazım ne düşünüyorlar diye...ama korkarım bu habere inanmaz onlar....

herkül88

New member
atatürk dinli dinsiz bilmiyorum ama ona bakarsanız geçen gün bir yerde de atatürkçü kesimden biri atatürkün tüm dinlerin kaldırılması gerektiğini söylediğini ve bununda genelkurmayın arşivinde olduğunu söyledi şimdi biz hangisine inanacağız
genelkurmay atatürkle ilgili belgeleri gizlemekten vazgeçmediği sürece kimse doğruyu öğrenemeyecek ve herkes atatürkü kendi tekelinde görüp karşısındaki atatürk düşmanı saymaya devam edecektir

ozgozg

New member
atatürk dinli dinsiz bilmiyorum ama ona bakarsanız geçen gün bir yerde de atatürkçü kesimden biri atatürkün tüm dinlerin kaldırılması gerektiğini söylediğini ve bununda genelkurmayın arşivinde olduğunu söyledi şimdi biz hangisine inanacağız
genelkurmay atatürkle ilgili belgeleri gizlemekten vazgeçmediği sürece kimse doğruyu öğrenemeyecek ve herkes atatürkü kendi tekelinde görüp karşısındaki atatürk düşmanı saymaya devam edecektir
Gizli saklı tüm belgeler açığa çıksa bizlerde herşeyi doğru dürüst öğrenebilsek.

tommiks06

Active member
Hakikaten tam bir kapak.Bu suudileride anlamıyorum.Peygamberimizin (sav) kabrine dokunmakta nedemek?

ozgozg

New member
Hakikaten tam bir kapak.Bu suudileride anlamıyorum.Peygamberimizin (sav) kabrine dokunmakta nedemek?
Benim bildiğim 1925 yılında gerçekleşmişti olay.
Birde orada bir Kazım Karabekir Paşa'yla ilgilide bilgiler var. Kurtuluş mücadelesinde en ön saflarda yer almış, sonradan arka plana düşmüştür.

shamur_80

New member
gerçekten bütün iş türk silahlı kuvvetlerine düşmektedir. çıkartıcak bütün elindeki bilgileri ve hiçbirşey saklı gizli kalmıcak atamızın hakkındaki...

otuzbeson

New member
bence atatürk'e söylenen allahsız tanrısız deist sözlerini söyleyen çok güzel bi kapak.... + bakın kimin ağızından AKP Eski Milletvekili Prof Dr. Nevzat Yalçıntaş AKPLİ..... anlayan anlar...
anlamazlar
uğraşma
anlayanlarında işine gelmez
insani yönü ile uğraşan arkadaşlar vardı
bu konuda yorumlarını bekliyoruz
merak ediyoruz

ramo46

New member
Suudiler Hz. Muhammed'in Annesinin mezrını yıkıp
yerine otopark yapmışlardı diye okumuştum.Birde
Osmanlıya ait kabeyi koruma amaçlı yapılan Ecyad
kalesini yıkmışlardı otel yapmak için....

Bunlar nasıl müslüman ? Sorusunuda sormadan edemiyorum.

Hz. Muhammed'in Annesinin Mezarı Bulundu

Hazreti Muhammed'in annesi Amine Hanım'ın kabrinin son halinin resimleri Hulûsi Efendi Vakfı'ndan izin alarak yayınlandı.

Hazreti Amine miladi 577 tarihindeMedine'deki Neccaroğulları'ndan olan kardeşini ziyaretten dönerken Ebva köyünde vefat etmişti.

Hz. Âmine'nin kabri eskiden köy iken şimdi vadi halini alan Ebva Vadisi'nde bulunan bir tepede.

Osmanlı devrinde kabir, bir türbe içine alınmış, iki ucuna mezar taşları dikilmişti ancak burası daha sonra Suudi Hükümeti tarafından yıktırılmış, ziyaretler de yasaklanmıştı.

Malatya'nın Darende İlçesinden giden bir grup hacı Hz. Amine'nin kabrinin bulunduğu yere çok zor şartlarda giderek kaybolan mezarını taşlarla belirgin hale getirdi.

Kaynak: Darende haber

HTML