Atatürk’e vurmak...

Vtnsvr

New member
HÜRRİYET İnternet sitesinde önceki gün (22.07.2008) tercih yapacak gençler için üniversiteleri tanıtan bir araştırma-haber vardı. Tanıtma sırası Sabancı Üniversitesi’ne gelmişti ve üniversitenin vasıfları sıralanıyordu.

Haberin başlığı şöyleydi:

"Bu üniversitede Atatürk’ü eleştirmeye izin var..."

İşte size tercih nedeni:

Atatürk’ü eleştirmek...

*

Tabii ki haberin perde arkasını, nasıl yapıldığını, kulisini-mulisini biz bilemeyiz.

Merak edip açıp bakarsanız; Hürriyet İnternet’in muhabiri Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tosun Terzioğlu’na (nereden icap ediyorsa) soruyor:

"Yani bir öğrenci ben Atatürk’ten ve icraatlarından hoşlanmıyorum derse, buna izin var mı burada?.."

Rektör yanıtlıyor:

"Yapabilir tabii... Hangi kaynağı kullandığı, doğru ve yeterli kaynak seçip seçmediği bunlar çok önemli..."

(........)

Doğrusunu isterseniz akademik özgürlüğü vurgulamak açısından buraya kadarını normal görebilirsiniz de...

Ama Hürriyet İnternet’in editörleri, tüm haberin içinden bunu cımbızla bulup, manşetler arasında kocaman verdiler:

*

Tebrik ederiz...

İş buraya kadar vardı mı?..

Yani sizin açınızdan, "Atatürk’ü eleştirmek" bir üniversitenin "üstün vasfı" sayılabiliyor mu artık?... Atatürk’ten hoşlanmamak, yaptıklarını eleştirmek, bir üniversitenin "kalitesini gösteren" nedenler arasında olabiliyor mu sizce?..

Bu kadar mı çok döndü gözünüz?..

Atatürk cumhuriyetini ve devrimlerini savunanlar izlenip, fişlenip, toplatılırken... Atatürk’e vurmak dönek ve iktidar yalakalarının modası olmuşken... Üniversitelerdeki son Atatürkçü rektör ve dekanlar ayıklanırken...

Bu mudur gurur duyduğunuz şey:

Bu mudur vasfınız...

Böyle midir kaliteniz?..

Vefanız böyle midir:

Atatürk’e vurmak...

Bekir COŞKUN

bytan

LinuX GeeK
Moderatör
Hürriyet, EURO2008 için hazırladığı bir haritada Türkiye'nin parçalanmış halini kullanmıştı.
Arşivlerde mevcuttur..

Alt alta toplayınca hataları, ilginç resimler ortaya çıkıyor..

LOOPUSED

Altın Üye
dinci medya değil.yahudi medya işte..bu medya akpye vuran medya değilmi...ayrıca yöke hayır özgür üniversite diyen siz değilmisiniz...komiksiniz yaaa...fırat kolej özel fırat üniversitesi fatih üniversitesi değil değilmi bunu söyleyen ünicik...hakkaten komiksiniz...kendinizemi sıkıyorsunuz kurşunu ergenekon yüzünden anlamadım bunu özeleştirimi saysak napsak:)))

OrHUN_BEY

New member
Aynı üniversitenin SOROS yardımlarıyla ayakta durduğunu ve sürekli zarar ettiğini de yazmıştı aynı gazete. Aslında konuyu ben açacaktım ama o günlük limitimi doldurmuştum sanırım.

dinci medya değil.yahudi medya işte..bu medya akpye vuran medya değilmi...ayrıca yöke hayır özgür üniversite diyen siz değilmisiniz...komiksiniz yaaa...fırat kolej özel fırat üniversitesi fatih üniversitesi değil değilmi bunu söyleyen ünicik...hakkaten komiksiniz...kendinizemi sıkıyorsunuz kurşunu ergenekon yüzünden anlamadım bunu özeleştirimi saysak napsak:)))
LOOPUS siz derken Türkçüleri kastediyorsan eğer biz TÜRK'ün karşısındaki her şeyi hedef alırız. Hürriyet veya zaman isim farketmez

tititan

New member
dinci gazeteleride görüyoz vakit zaman taraf bi tane doğru haber yok içinde sanki bu gazetelerde Atatürk e laf atmıyolar...vakit gazetesinin akıllarına göre çıkarttığı ki akla mantığ uymaz , bulmacalarda paşalara komutanlara sanatçılara laf atmak değilmidir... bide dinci gazeteyi övüyo . .bumudur gezetecilik bunları korkarak söyleme bi yerine güven herkese açık açık yaz millet haber okumak için bulmacayı çözmek zorunda gibi:durdurun...yok böle bişey ya

SickDreTh

Altın Üye
seviyenizi koruyarak tartısın beyler..

64general1

New member
konu Atatürk'e yapılan nankörlük ve Atatürk düşmanlıgı,Hürriyet'te nerden çıktı?Bugünlerde saldırı hedefi olarak Hürriyet gösterildi herhalde tarikatlarınız tarafından? Bir kuşla iki kuş vuracaksınız hem konuyu sabote edeceksiniz.Hem de Hürriyet'e saldıracaksınız.

Zagor270

New member
Bekir Coşkun gerçekten kıymetli bir yazar ama sanırım bu yazısında uyuşmuyoruz.
Üniversitelerde akademik olarak tartışmalar yapılmasını destekliyorum. Bu konu Atatürkçülük olur, din olur, kürt sorunu olur weya başka birşey. Üniwersitelerde politika yapılmadan, hiçbir kaygı göz edilmeden tarafsız olarak yeni söylemle "beyin fırtınası" oluşturulması çok güzel. Tabuların we sosyal dengelerin önemsenmeden herşeyin konuşulabildiği yerler olması gerekir. En temel fikre gelelim; Üniwersiteler ezberden uzak olması gerekir. Şu an ki üniwersiteler bundan çok ama çok uzaktır. Üniwersiteler siyasetin içindedir. Kutuplaşma da ülkede yaygın iken en iyisi Üniwersiteleri ikiye bölmek. Bir kısım Atatürkçülük we cumhuriyet ezberciliği yapsın, diğer kısmı da din ezberciliği. Her ikisi de militanlar yetiştirsin. Bu militanlar beyinlerini sadece karşı tarafı nasıl alt ederim diye düşünsün. Böylece herkes mutlu olur. Cumhuriyet budalaları kendi militanlarını yetiştirmenin gururunu, dinciler sonunda bazı kazanımlar elde etmenin mutluluğunu, içteki we dıştaki düşmanlarımız da bizim ahmaklığımıza gülürler artık.
İlköğretim we liselerde çocuklarımızı zaten papağan gibi yetiştiriyoruz. Üniwersitede de altyapısına birşey ilawe edemiyoruz. Atatürkçülüğün tartışılmasına izin wermeseniz ne olacak. Gençlerimize ne werebiliyoruz ki ne istiyoruz

SickDreTh

Altın Üye
OrHUN_BEY ikili tartısmalara mahal vermeyın lutfen..konunun gıdısatı dogrultusunda hareket edın..tartısmanın ıcerıgı degısmesın..dıkkat edelım lutfen

SickDreTh

Altın Üye
konuyla alakasız ve ıkılı polemık yaratabılecek butun mesajlar sılındı tekrarı halınde ceza alırsınız arkadaslar..

SickDreTh

Altın Üye
tam olarak okumadım konu neyle alakalıydı

HTML