atı radeon hd 4670 aldım ama...

drxxx87

New member
arkadaşlar SAPPHIRE ATI Hd4850 (256Bit) 512Mb DDR3 AVIVO 16x alacağım diye gittim(hatta buraya da konu açmıştım;http://www.hackhell.com/donanim-sorunlari/616697-anakartimislemcim-busuekran-kartini-almak-istiyorum-yardim-lutfen.html
ama saphire radeon hd 4670 ,1gb ddr3 128bit ekran kartı aldım,aldığı yer 15 gün içerisinde değiştirebileceğimi söyledi.
benim güç kaynağım atx-300-12z buda galiba 300wattlık bu ekran karında 400w veya üstü öneriliyor ve de benim bilgisyarda ii çalışıyor.ama ekran kartı görüntüde pek değişiklik yapmadı sadece takılmalar gitti diyebilirim birde fifa demo 10 tüm özellikler açık oynuyorum takılmadan ama dediğim gibi görüntü beni pek tatmin etmedi.bu 128 bit olmasından mı kaynaklanıyor?
eğer arkadaşlar önermiyorsanız dediğim gibi 15 gün süre içerisinde değiştirebilrim lütfen yardım edin.:confused:

ssteel

New member
256 bit ddr3 256 mb bile olsa elindeki 1 gb dan iyidir ayrıca 256 mb ddr3 256mbit saphire ekran kartını 350 watt power kaldırıyor
senin diğer sistem özelliklerin ram yada işlemcin ekran kartına göre düşük kaldıysa tabiki tatmin olamazsın :)

Zeytin

Zeytin&Limon
4670 orta segmentin en iyi kartlarindan birisidir. goruntude pek bir fark olmayacak ne bekledigini anlayamadim tabiki. ama takilmalar gitti ise grafik islemlerin daha hizli hesaplaniyor demektir. yani ekran kartin performansinda. ama 4850 4670 den daha iyi bir kart bilgine : )

drxxx87

New member
daha iyi bir kart olduğunu biliyorum ama işte onu alsam çözünürlüğüm değişir mi,bilgisayarıma 4670 gibi uyar mı,ve güç kaynağaı gerekirmi? benimki atx 12z 300
10 gün içinde değiştirme hakkım var .almışken ileriye yönelik iyi bir ekran kartı da olsun istiyorum

Zeytin

Zeytin&Limon
ileriye yonelik diyorsan 256 bit alacaksin dostum yani degistir 4850 al bir yil kadar sonra yaninda bir 4850 daha alir destekli bir anakartla crossfire yaparsin : ) e daha ne istenir ki : )

drxxx87

New member
alayım almasına ama işte performansı benim bilgisayarda ne olur,uyum sağlar mı güç kaynağı yeter mi?
bir de crossfire özelliği nedir bilmiyorum ama bu aldığım 4670 inde crossfire özelliği var.

Zeytin

Zeytin&Limon
4850 x2 ve 4670 x2 karsilastirmam bile oyle soyleyeyim : )

www.cizgi.com.tr/psu.aspx den psu nu hesaplayabilirsin. Ama devir oyle oldu ki ekran karti atmak gereksiz al bir tane daha crossfire yap devrindeyiz.

bence 4850 daha iyi bir karar olacak. 4670 orta segment favorim ama aklini soyle celmek istiyorum.

http://www.tomshardware.com/forum/254816-33-4670-4850

forumda yazani kisaca ozetleyeyim. arkadas 4670 x2 mi yoksa 4850 mi demis (crossfire degil yani) ve yorumlara bakarsan 4850 nin daha iyi oldugunu gorebileceksin. Bunun disinda 3dmark puanlarini da netten inceleyebilirsin.

Kesinlikle ve kesinlikle 4850 diyorum tercih senin tabiki ama emin ol pisman olmayacaksin.

drxxx87

New member
kardeş verdiğin siteye giremedim.ama hala cevap alamadım ben zaten 4850nin daha iyi olduğunu biliyorum ama işte benim pcye 4670 gibi uyum sağlar mı,yani 4850 yi taktığım zaman gerçek performansını görebilir miyim?ben bunu soruyorum,bende inceledim 4850 tabiki daha biliyorum ama işte en az 450w power supply,iyibir işlemci gerekir diyorlar
benim pc amd athlon 64x2 dual core processor 4600 2.41 Mhz,2gb ram var ve galiba 300w lık güç kaynağım var.işte bu sistemimde doğru düzgün performans alabilir miyim 4850den?

black06

New member
300 watt güç kaynağıyla tam performans alamazsın.Darboğaz yapar karta.

Artı aldığın kart 128 bit.Sadece takılmalar giderr.Tatmin olmazsın.Kartı 256 bit ile değiştir.güçkaynağınıda 550wattlık al başın ağrımasın.

İkinci el 4850lere bak.Bende var HIS ICeq 4 turbo 512mb 256bit Gddr 3 bellekli.Shifti fullde oynuyorum hiç takılma yok.Tabi işlemci 3.2 4gb ram 650 watt power suplly ile ;)

Ama o kartı boşa almışsın.Eski oyunları oynarsın sadece.Yeni çıkan oyunları çok zor.

4850 almayı düşünüyorsan işlemcin en az 3.0 olması lazım.Benim işlemcim 2.2 GHZ amd athlon du kart tam performans vermedi ama işlemciyi değiştirince uçuşa geçti.

Sen ne kadarlık bi kart almayı düşünüyon onu söyle?

Yani 4850 alırsan işlemci ve güç kaynağınıda değiştirmen gerek yoksa tam performans vermez.Ama elindeki karttan çok çok üstün çalışır.

drxxx87

New member
ooooo işlemci de girdi piyasaya bu sefer de anakart sorunu çıkacak o zaman tüm den bilgisayarı değiştireyim ne bu böyle anasını satım.şimdi aldığım 4670 de mi boşa iadesi de yok sadece getir daha üstü ile değiştiririz dediler.öfff bea nasıl yapacağım bilmem ki nasıl işler açtım başıma sinir oldum.
arkadaşlar ne olur bir çıkar yol söyleyin ya

black06

New member
ooooo işlemci de girdi piyasaya bu sefer de anakart sorunu çıkacak o zaman tüm den bilgisayarı değiştireyim ne bu böyle anasını satım.şimdi aldığım 4670 de mi boşa iadesi de yok sadece getir daha üstü ile değiştiririz dediler.öfff bea nasıl yapacağım bilmem ki nasıl işler açtım başıma sinir oldum.
arkadaşlar ne olur bir çıkar yol söyleyin ya
Anakartını değiştirmene gerek yok dostum.Zaten elindeki işlemci x2 destekli.Bende AMD athlon 3500 vardı götürdüm AMD 64x2 6000 aldım.Yani 3.1 ghz.Şu anda onu kullanıyorum hiç bir sorun yok.Sende onla onu değiştir.Zaten o işlemcide 89 $ civarında sıfır fiyatı.

drxxx87

New member
işlemci 145+ekran kartı 250+power supply 100+ram 50:550 tl
benim için acayip fazla bir fiyat bu ya.
benim parçaları da alırlar mı alsalar ölü fiyatına alırlar amannnnnnn

black06

New member
işlemci 145+ekran kartı 250+power supply 100+ram 50:550 tl
benim için acayip fazla bir fiyat bu ya.
benim parçaları da alırlar mı alsalar ölü fiyatına alırlar amannnnnnn
Maalesef bu işler böle işliyo dostum.

Ben de ekran kartını alınca herşey düzelir dedim ama 480 milyona aldığım kartı çalıştırmak 1 milyara mal olmuştu bundan 7 8 ay önce.bence git 4850 al.Şimdilik kullan sonra para buldukkça diğer parçalarıda alırsın.Ama emn ol yeni çıkan çoğu oyun dx 11 desteli olacakl ve şu anda benim kullandığım kart bile yetersiz kalacak.Yani seçim senin.

drxxx87

New member
bak bu dediğin mantıklı oldu ama şimdi değiştirsem 4670 i 4850 ile getirip taksam karta bi zara gelmez mi?
eğer karta zarar gelmeyecekse onu ödeyince işlemci ile güö kaynağını alsam olur mu yani?

HTML