Asus Vento 7700

emre1989

New member
Arkadaşlar ben kasamı ve psu yu değiştirmek istiyorum.kasa olarak asus vento 7700 çok hoşuma gitti.ama olumsuz yorumlar almış.psu olarak ne alcağıma karar vermedim.asus vento 7700 hakkında bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

Not: ASUS M3A32-MVP Deluxe/WiFi-AP anakartım bu kasaya sığarmı?

KİMSE YOKMU KOSKOCA SİTEDE??????

galiba yardım etcek qimse yok!!!!!:(

hemenyardim

New member
ASUS VENTO 7700 Asus un 2006 yılında çıkardığı bir model. Kasa Asusa özgü "Magic Mask" boya tekniği ile boyanıyor. Bu teknik boyanın kolaylıkla çizilmesine engel oluyor ve zamanla parlaklığını kaybetmiyor. Kasada vidasız montaj kullanılmış. Vida düştü kayboldu gibi dertler yok. Harddisk ve optik sürücüleri monte ederken kasa içine el sokmak gerekmiyor. Panel açılıp çıkabiliyor. Ön panele 4 adet 5.25" ve 4 adet 3.5" sürücü yerleştirilebilir. Kasanın önünde 4 adet USB, 2 det ses ve 1 adet 1384 bağlantısı noktası var. Ayrıca açılabilir sürücü koruması çok şık. Böylece farklı renkteki optik sürücülerden kaynaklanan renk bozukluğuda ortadan kalkmış oluyor.
Kasaya 7 adet PCI yuvaya sahip bir anakart dahi takılabiliyor. ATX tipinde. 308 x 527 x 627mm boyutlara sahip. 8cm lik 3 fana sahip. Bunların 2 si yanlarda biri önde. Gerekli soğutmayı ve hava akımını sağlıyorlar. Bu üç fana satın alacağın power supply nin , işlemcinin ve ekran kartlarının fanlarınında ekleneceğini düşünürsen fan sesleri artacaktır. 0,8mm sac kalınlığına sahip. Bu sac paslanmaz ve herhangi bir el kesilmelerine sebep olmaması için yuvarlatılmış.
Özellikle oyun için tasarlanmış sistemler için kullanılabilecek bir kasa. Tabii ki PowerSupply size ait. Bu kasaya yakışır bir power alacaksınız. Anakartınız sorunsuz sığacaktır. Fiyatıda 150-200 YTL arasında. Aşağıya bulduğum ASUS VENTO 7700 resimlerini fotoshopta birleştirip düzenledim ve yükledim.
Hayırlısı olsun alacak olursan.

emre1989

New member
bilgiler için çok tşk ederim ama resim gözükmüo.ses önemli deil.ilgin için çok tşk ederim ederim.

sebebsizce

Aviator Junior Officer
anakartın sıgmaması mumkunmu ya ıkısıde asus marka bırbırını dusunmustur herhalde ama ben bu kasayı tavsıye etmem cok kaba........

µ.CastieL

New member
güzel bi kasa ama ben kasanın dısından cok içine onem weirirm benım için kasa olmasa bıle olur ki kndı bılgısayarım kasada diil kopuk üstünde duruyo :D

emre1989

New member
Resmi bir kez daha yükledim. Bende gözüküyor umarım şimdi görebilirsin.
tşk ederim yeniden resimler gözüktü.yarın bu kasadan bitane ısmarlıcam.peki buna nasıl bi psu alsam?

anakartın sıgmaması mumkunmu ya ıkısıde asus marka bırbırını dusunmustur herhalde ama ben bu kasayı tavsıye etmem cok kaba........

kasada görüntü ve şekil var.kaba olması önemli deil:D kasa içi soğutmada oldukça iiyimiş.tek eksi yönü sesimiş oda sorun deil benim için.

a&v

New member
buna gerek yok bence cooler master elite serisi ideal önüne bide 12lik 1400 rpm fan takdırsınmı hava soğutmasını yüksek performansta kullanırsın petekli yapı sayesinde

sebebsizce

Aviator Junior Officer

RAIDMAX 918WBP NINJA ATX KASA SİYAH 430W

RAIDMAX 612WEB GAMER SMILODON ATX KASA SİYAH 430W

RAIDMAX 612WBP GAMER SMILODON ATX KASA SİYAH 430W

bıde sunlara bak ıstersen ıstedıgın kasalara benzıyor ve gurultu sorunuda yok...

HTML