ASUS P5PL2 Ethernet Yavaşlığı Sorunu Google 5 dkda açılıyor?

İSKETE

New member
Anakartımın ethernet girişi yıldırım sebebiyle yanmıştı. Bende Netgear FA311 fast ethernet kartı taktım 2 yıldır onu kullanıyordum. Ethernet kartı sorunsuz çalışıyordu. Geçen hafta bilgisayarımın power tuşundan açılma sorunu oldu ve bilgisayarcım biosu güncelledi. Bios güncellemesinden sonra 2 sorun oldu. Birincisi usbler hep usb1 olarak gözüktü ve çok yavaşladı bu sorunu bios ayarlarından hi-speede ayarlayarak hallettim. ikincisi ethernet kartım çok çok yavaş googleı 5dakikada açıyor. Bu sorunu nasıl çözerim biosta bununla ilgili bir ayar var mı? Format sorunu mu çözmedi ne yapmalıyım?

İSKETE

New member
Evet gözüküyor. Ağ bağdaştırıcıları kısmında Netgear fa311 olarak sorunsuz olarak görülüyor. Nete laptopla aynı modemden wireless ve ethernet girişiyle normal bir şekilde bağlanıyorum sorun yok. Herşey bios güncellemesinden sonra oldu. Acaba bios güncellemesi yapsam ne olur, tavsiye eder misiniz?

FirstSoldier

New member
bilmiyorsan elleme bence bilgisayarcına götür cunku bios update hata kabul etmeyen bi iş. ona durumu anlat kendisi de nete baglanıp sorunu gorsun.

XX1971ZZ

New member
Bios pilinin yakınındaki jumper denen küçük plastiyi çıkar 1-2 ye takılıysa 2-3 e tak yada tam tersi bu şekilde bios sıfırlanacaktır anakartın 2002 den önce üretildiyse deneme ...CMOS Clear yazar jumper'ın yanında....

HTML