asus k52jc invidia ekran kartı

sefa_1905

New member
öncelikle s.a asusdan k52jc serisndn laptop pes2010 yükledm özelliklerde 1gb invidia verine 64 mb lik inteli görüo optimus teknolojisi mi ne varmıs bi yrdmcı olsnz

W

WoLF

Guest
a.s

1gb lık nvidia ekran kartını nasıl 64 mb intel gördü anlamadım ?

desteklemediği bi model desem olmaz öle şey,çünkü öle şeyler çok eskide kaldı.

peki oyunu akıcı oynamıyomu ki öle görsede ?

sefa_1905

New member
şimdi krdes içinde 64lük intelle 1 gblık invidia var güç tasarrufu için yeni teknoloji filan,performans grektinde invidiayı kullanıo anlıcan ama işte onu nası ayarlıcamı bulamadım:D

W

WoLF

Guest
hocam yok öle bişi.sende sadece tek ekran kartı var o da 1 gb lık nvidia G310M.tasarruf dediğin doğru ama şöle.ekran kartının belleğini ayarlayamıyorsun o kullanıma göre kendi otomatik yükseltiyo yada çok daha fazlasına ihtiyacı olursa ram den alıyor bi miktar.

ama öle senin dediğin gibi hem intel hem nvidia değil.

ilk defa duyuyorum böle bişi.

inspector5

New member
kardeş aymı sorun bende de var halledmedim.. k52jc kullanıyorum bende ..
varsayyılan ekran kartını nvidia nasıl yapıcaz bilen yok mu..??

mikail_6

New member
Kardeşim şöyle aydınlatayım; ürün üzerinde bir intel entegre bir de harici NVIDIA ekran kartı olduğu doğrudur ve bu tasarruf özelliği genelde şu şekilde çalışır:

Bilgisayarı batarya üzerinden kullandığınızda güç tasarrufu için intel entegre ekran kartına atama yapar ki üründe performans düşmesi olur fakat pilin kullanım süresi uzar.

Bu durumda adaptör ile kullanırken otomatik harici ekran kartına atama yapar ve beklenen performans sağlanır. (bataryanın genel ömrünün uzun olması açısından sabit kullanımda direkt olarak adaptör ile kullanmak ve bataryayı iki haftada bir tamamen deşarj ve sonrasında tamamen şarj ederek harici olarak muhafaza etmek en sağlıklısıdır)

Şayet bunu denedikten sonra da sıkıntınız devam ederise gerekli bir iki işlem olacaktır.

Eğer ekran kartınızın son sürümü yüklüyse ki bu durumda NVIDIA işlemcili 64mb ram'e sahip tümleşik ekran kartı olarak görecektir; sürücüyü kaldırıp bir önceki versiyonunu kurmanız gerekecek.

Sonrasında da sıkıntınız devam ederse BIOS update'i gerçekleştirilmeli. (bu işlemi çağrı merkezi üzerinden verilecek yönergelerle gerçekleştirmeniz en sağlıklısı olacaktır çünkü BIOS güncelleştirmesi esnasında herhangi bir hatayla karşılaşılır ve donanımda bir pasifleşme hatta açılmama olursa resmi olarak garanti hakkınız doğsun. Aksi halde -firmaya göre değişir tabii ki- kullanıcı hatası olarak belirlenebilir)

Bu işlemler sonrasında da sıkıntı devam ederse çağrı merkezinden alabileceğiniz farklı öneriler olmazsa şayet, ürün onarıma gider, sıkıntı donanımsal onarım yahut değişim aracılığıyla giderilir.

İyi akşamlar.

ali2076

New member
arkadaşlar asus driverden bios bölümüne gelin. oradan 205 yazanı tıklayıp indirin.daha sonra rardan çıkarıp usb belleğe kopyalayın.ondan sonra bilgisayar açılırken f2 basarak biosa girin advange gibi bir sekme var en üstteki yeri tıklayın.ondan sonra açılan pencere de usb nin içindeki bios 205 sürümüne tıklayın.bios güncellenecektir.bu işlemleri yaparken bilgisayarınızın fişi takılı olsun ve internete bağlı olsun(kablolu bağlantı)ondan sonrada nvidianın sitesinden ekran kartı modelini seçerek örn nvidia 300m(notebook) 310m olanlar için... işletim sisteminizide seçerek doğru birşekilde yükleme yapın.ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.ardından masaüstünde sağ tıklayın nvidia kontrol paneline girin 3 d ayarlarından yüksek performanlı nvidia işlemcisini seçin veya program seçerek te olabilir.ben de de aynı sorun vardı bunu yapınca oldu ve pes 2012 yi rahatça açtım...bir teşekkürü çok görmeyin artık...

S

SqooK^

Guest
yorumlara bakamadım işim var onun için detaya giriyorum şimdi pesi acmak için yapcağın olay basit sımgenın ustune sag tıklayıp grafik işlemcisini calıştır nvidia seçiyorsun sorunun cozuluyor. Ordan grafik işlemciyi değiştir diyip hep nvidia acmasınıda saglayabilirsin.

SpooKs `

єภ๔๏קlคz&#3667
Kardeş Asus Genellikle Bi Intel HD Family ailesinden onboard ekran kartı birde harici olan nvidia ekran kartı vardır normal iş yaparken onboard devreye sokuyor çaok grafik kullanılan yerlerde ( oyun,çizim programları vb.) nvidia devreye giriyor.

HTML