asp nuke php farkları neler?

rustu

New member
arkdaslaar bu webmasterlık olayına yeni yeni ilgi duymaya basladım.şimdi her yerde raslıyorum asp php phpbb nuke vs ...şimdi benim ilk once bunların arasındaki farkı ogrenmem gerek bana basitce birer örnek de gostererke acıklayabilecek oln arkdasım var mı.
simdiden tesekurler

ProwL

Gitarist
phpnuke, phpbb, vbulletin; linux tabanlı yazılımlardır (php scriptler diyede ifade edilir.)

aspnuke vs; win tabanlı yazılımlardır (asp scriptler diyede ifade edilir.)

asp ve php arasında tabiki farklar vardır.. Değişik yetenekleri vardır diyebiliriz.. Bildiğimiz windows ve linux gibi düşünmemizde zarar yoktur çunku zaten o platformdan doğmuştur bu kodlar..

asp ve php hakkında forumda yayınlanan e-booklardan yararlanabilirsin..

rustu

New member
hımm anladım sanırım sagolasın.peki asp phpnuke, phpbb, vbulletin bunlarla neler yapbilcegimi anlatan bir e-book mevcut mu sitenizde

rustu

New member
sanırım aradım turu buldum benim aradım phpbb nuke ymis tam aradım sey şimdi bir tane free nuke forum hazırladım ama yonledirdim için adresleri sorun cıkıyor.şifreyi yazıyosun yazıyosun bi turlu giris yapmıyor.halbuku normal adresi kulanınca bunu yapmıyo.
bende soyle dusundum.
normal bir geocitiesden bir adres alsam sonra o sayfaya yonelendirme scripi koysam o sayfaya girince direk orjinal adrese yonlendirse dedim.olur herhalde byle ma bana bir yonlendirme scripi lazım bu html kodunu bilen varmıdır acaba???

rustu

New member
tm hocam onemli yerini anlamısın cok sagolasın işimi haletim sayende seni de aksam aksam ugrastırdım kusura bakma

HTML