asp ile puanlama nasıl

rahat_rahat

New member
asp de tecrübeli olan arkadaşlar ben yeni başladım sayılır bana asp ile puanlama nasıl yapılır yada örnek bir script var mı yardım edermisiniz?
(anket degil var olan bir resim secilerek üzerinde görüldükten sonra puan verebilmek ve genel ortalamayı görebilmek)

abidost

New member
Tabloda puan diye bi sütün aç. Ziyaretçi puan verdiğinde (Artık kaç puan verirse) ilgili kayıdı, ziyaretçinin verdiği puan kadar artır. +puan

ortalama almak için, bide puan dışında, oysayisi diye bi sütün aç, orayada, oy veren ziyaretçi sayısını işle.

sonra, puan/oysayi dedin mi, ortalama yazılır.

Aynı üyenin tekrar puan vermesini engellemek istersen, 2 yol olabilir. 1 ip kaydı. 2 cooki ile kontrol.

rahat_rahat

New member
teşekkür ederim bu kadarını aslında yapabiliyorum ama belki biraz hazırcı gibi kolayca bir script aramıştım (resimlerle ilgili işlemler için özellikle)

free!

artık yok...
ne gibi bişiy tam anlamadım ancak aspindir de bunun için yeterince açık scriptler bulabilirsin.
yapamadığın kendi kodlamaların varsa herşekilde yardımcı oluruz asp konusunda ama sende anlayışla karşılarsınki istek üzerine yazamayız önceden söliyim:)
bi sorun olursa pm var ulaşabilirsin..
kolay gelsin, iyi kodlamalar..

rahat_rahat

New member
bu mevzu hakkında calısmamı bitirebilrsem pm yollayacagım ya da upload eder adres veririm cok teşekkür ederim :)

HTML