Askerlikle Ilgili Bir Soru

orionxxx

New member
arkdaşlar ben üniversiteden yeni mezun oldum eğer aralıkta askere gitmeye karar verirsem 25 eylülden önce başvurmam gerekiyormuş acaba bu işlemler kaç gün sürer yani 22 sinde işlemlere başlasam yetişebilirmiyim? bu konuda deneyimli veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.Bunu sormamın nedeni iş görüşmemin sonucunu bekliyorumve o da 1 hafta önceden belli olmaz.

..єЯDєM..

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Askerlık işlemlerı 1-2 gun ıcınde bıter
Oyle uzun surmez muayane dıolar ama onu bıle olmuon :D
Doktor bısey var mı dıo yok dersen ımzalıo yolluyor senı :)

Aktuğ

Altın Üye
kesin bi bilgim yok.askerlik subesiyle bi görüş ama dikkat et üniversteden sonra belli bi süre tecilin oluyo daha sonra bitiyo.
ben o süreyi aşmıştım.gecen sene yakalayıp tutup kolumdan götürdüler.

omemo01

O ŞİMDİ ASKER
dostum ben bu kasım gideceğim . benim şubedeki işlemlerim en fazla 2 saat sürdü . o da muayene için ilçenin diğer ucundaki sağlık ocağına gitmem gerekti + mzaiçin şube komutanının gelmesini bekledik....

yani şubedeki işin fazla sürmez....

mchasso

New member
arkdaşlar ben üniversiteden yeni mezun oldum eğer aralıkta askere gitmeye karar verirsem 25 eylülden önce başvurmam gerekiyormuş acaba bu işlemler kaç gün sürer yani 22 sinde işlemlere başlasam yetişebilirmiyim? bu konuda deneyimli veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.Bunu sormamın nedeni iş görüşmemin sonucunu bekliyorumve o da 1 hafta önceden belli olmaz.
ıstenılen belgelerı verırsen bır gunde bıter ısın ayrıca sımdı basvurursan kasıma bıle yetısme olasılıgın var bende eylulde basvurmustum kasımda almıslardı askere...

holomanali

New member
Merhaba arkadaşım, ben haziran sonunda mezun oldum, askerlik için başvuruda bulundum benim kendi askerlik şubem Trabzon ama istanbulda olunca yabancı şube olarak şişliden başvurdum işlemler 3 gün sürdü velhasıl sonucunu aldım. Elimdeki kağıtta nisanda silah altına alıncak olduğum yazıyordu, askerlik şubesinde görevli memura aralıkta gitmek istediğimi söyledim o zaman dilekçe yazacaksın dedi dilekçe yazıp gönderdim 25 eylülde dilekçenin sonucu belli olacak yani anlıyacağın sen ilk önce bi askerlik şubene gidip işlemlerini yaptır bak bakalım hangi celp dönemine düşüyorsun ona göre dilekçe şansını denersin ama dilekçe için son gün 23 Eylül

Kopuk Dadı

Moderatör
Moderatör
benim kardeşim 1 günde halletmişti
ama erkek arkadaşım cuma günü gitti pazartesi gel demişler pteside istanbula geliceği için gidemicek detaylı bilgiyi kendisi geldiğinde verir :D
bence erkenden gidersen erkenden halledersin işin garanti olur

NeCcko

Altın Üye
Ben 4 defa gittim şubeye.

ilk önce gittim dedim girişteki arkadasa bak ben yeni mezun oldum 4 yıllık fakulte mezunuyum diplomayıda gösterdim ne yapacam diye, dedi muayene oldunmu.Olmadım dedim, git yan tarafa orada muayene ol öyle gel. Gittim oraya dedi kimliğini ver yarın öğleden sonra gel.
Ertesi gün gittim sırayla isimler okunuyor Benimki bi türlü gelmedi, tam o sırada rütbeli bi asker gördü beni dedi senin ne işin var burda sen yedek subaysın, yukarı çık mustafa beyi bul.
Çıktım yukarı kendisini buldum dedi 5-25 eylul arası gel.Halbuki o zamanlarda oluormus işlem beni sallamıslar.

Geçen perşembe gittim bana 4 tane evrak verdiler doldur bunu pazartesi gel dedim gelemem işim var istanbula gidicem.Bıraktım öyle

Sordum 3 günde yetişirmi diye yabancı şube oldugum için zor dediler, fax aps belki olur dediler.
Yani eğer yabancı şube deilsen en fazla 3 günde biter ama öyleysen zor biraz.

ben gelince işlemler için başvurucam oldu oldu olmadı ugrasmıcam çok istiyorlarsa gelsinler alsınlar bu ne yahu anam agladı benim askerlik şubesinde.

Fatih Hoca

Banned
Yetişirsin tabii. Evrakların hazırsa 1 gün önce bile gitsen hallolur.

muresin

New member
Torunlar Şırnak tan selamlar
Kardeşim işlemlerin hemen yapılır yetişirsin yani
87-3 KRAL DEVRE ŞAFAKLA İŞİMİZ OLMAZ ATARSA 058

HTML