~ askerLik anıLarı ~

mr.aLi

Moderator
hackheLL'in kahraman mehmetçikLeri askerLik anıLarınızı bu başLıktan bizLerLe payLaşabiLirsiniz

iLk payLaşımı bizzat yapmak isterdim ama henüz askerLik görevimi yerine getirmiş değiLim

Çam Ağaçlarının Altına Uzanıp Çanakkale Boğazına Karşı Botları Çıkarmak Ayrı Bir Keyifti. Zaman Bulduğumda hep orda kahvaltı yapardım. Günlükleri orada karalardım Birgün ...... Komutanlığından Teftiş için Paşa Gelmişti Biz Arkadaşlarla tören kıtasına gideceğimize burada uykuya dalmışız. Tabi 5-10 dakika kala buldular bizi. Zira Bu Ağaçlık Çok Sapa Bir yerde. Tabi çıktık paşanın karşısına pancar gibi surat mayışmış yüz hatları. Paşa beğenmedi . Dolayısıyla 3 saate yakın ayakta hazır kıta bekletildik. Fakat beklerkende Olanca Duamızı edip son bulsun diye de dua etmiştik.

Komutanlık Ismini Güvenlik Amaçlı Belirtmedim...

icemen

New member
Güzel Türkiyem' in en soğuk memleketlerinden birinde Ardahan' da yaptım askerliğimi. Askerliğimin bitmesine 2-3 hafta kalmışken beni yazıcıklıktan aldılar, o sırada Erbaş gazinosunda tostçu olan arkadaş da izine çıkmıştı o gelene kadar idare et dediler. Of! dedim süper. ictima, eğitim, spor hiç bişey yok. Herkes eğitimdeyken de rahat rahat kullanılması yasak olan cep telefonumla konuşurum, kız arkadaşımla. 1 hafta iyi geçti rahat rahat konuşuyordum, bi sabah herkes eğitimdeyken yine sakladığım yerden çıkardım telefonu konuşuyorum. Sürgülü bir cam vardı benim satış yaptığım, konuşurken onu açık bırakmışım. ben herşeyden habersiz konuşurken bölük komutanı da gelmiş beni izliyo sinsi sinsi =) Onbaşıııı diye bağırmasıyla onunla gözgöze geldim bir elimde çay diğerinde telefon bacak bacak üstüne atmış vaziyette. Dondum kaldım, Komutanın ne bakıyosun olum gelsene demesine kadar telefonu açık olarak cebime attım gittim yanına adam bişeyler söylüyo ben anlamıyorum öyle korkmuşum ki, o konuşurken ben bi taraftan da sürgülü camı kapatıyorum, Cebimden de Canım orda mısın diye sesler geliyo. :) tak! komple kapattım camı adamın yüzüne korkudan ne yaptığımı bilmiyorum ki.Camı kapatınca uyandım. Tekrar açtım özür de dileyemiyorum. "Lan dedi altı üstü bi kutu istedim sen napıyosun geri zekalıı" gittim yan taraftaki kantinden koli almaya kantinci arkadaş gülmekten krize girmiş kıpkırmızı kesilmiş :)
Saolsun Bölük komutanı terhisime az kaldı diye ceza vermedi. Konuşmadı bile sanki o telefonu hiç görmemiş gibi davrandı.

Mayhoş

mayhoş
Konu sabite alınmıştır :)
Teşekkürler

DarthErim

Altın Üye
Yıl başında nöbetçi subay olarak devriye atarken noelbaba maskesi ile attım. Gece 24-02 nöbetini tutanların hepsi unutulmaz bir yılbaşıydı dedi.
Tatilin sonunda Bölük komutanımız beni yanına çağırıp ne olup bititğini set bir sille sordu ben birşey söylemeden abuk subuk telsiz mesajlarından söz etti.
Ben rahatladım tabii. meğer Akıllı askerin biri ben kutlarken benim telsizi cebimde iken kapatıp geyiğe sarmış yukardaki ast subay da bizi bir güzel dinlemiş.
Askerliğimin sonunda ağzında bakla ıslanmayan bölükten bir Allahın kulunun benim noelbaba devriyesini kimseye ispiyonlamadığını örendim. Anlattığım tüm rütbeliler oha ruhumuz bile duymadı demesi askerlerimin beni sevdiğinin gerçek göstergesiydi.
kim olduğumu anlayan olursa İsim vermeden ceza metodumu anlatın yada hiiiç anlatmayın hala beni oyarlar. :)

PirAdam

Ayın Üyesi
KKTC' de yaptım askerliğimi..unutamadığım pk çok komutan ve anım olmakla beraber..(Rahmetli) Eşref BİTLİS paşayı hiç unutamıyorum...Öldüğü vakit dünya başıma yıkılmıştı...Allah (C.C.) Rahmet Eylesin..

cakir

New member

Çanakkale / EzineDe Yapmıştım 79/ 3
Elli Günlük Askerken Abime Telefon Açmıştım Olum Burası Kamboçya Ben İzine Geliyom Diye He He :durdurun
18 Boyunca Hiç UnutamadıklarımDan BiriDe Paralı AskerlerDi 9 Aylık Askerken Adam 28 Gün Askerlik Yapmış Teskerisi ElinDe Havaya Atıyor Şafak Doğan Güneş Diye Sanki Askerlik Yapmış Gibi ...
Hepsini Anlatmaya Kalksam Ooooo, BirDen Eski Günlere Döndüm Bea Hey Gidi Günler Hey :)

tatarramoo

New member
benim en çok güldüğüm; klasik askerlik sözüdür.
asker diğer arkadaşına sorar.
onur: şafak kaç devrem?
sefer: 120 :(
onur: oha!! o ne lan kasatura numarasımı ?öle şafakmı olur? adam mı öldürdün?
sefer:senin kaç devrem?
onur:benim 119

sefer sigarayı derin derin çeker ve üzülerek , devresine özenerek.

sefer: vay be güzel şafakmış hakkatten.

bir gün bile çok önemliydi bir gün... bir gün.

Zombiee38

New member
Bende Kıbrısta yaptım askerliği. En unutamadığım anılardan birisi bölükten kaçan iki askeri aramam için bölük komutanımın beni lefkoşa ya göndermesidir. Ben laf olsun diye gönderildiğimi bildiğim için internet faturamı yatırmak ve birazda gezeyim diyerek dolaşırken bizim elemanları parkın birinde yatarken gördüm ve bunları tuttuğum gibi bölüğe götürüyordum. Bizim çocuklara baktım zar zor yürüyorlar .Gece kaçtıkları için Lefkoşaya 5-6 saat boyunca yürümüşler ve yolda köpekler kovalamış, ısırmış. Bizimkiler yorgunluktan ve açlıktan ölüyorlar Benimde vicdanım el vermedi böyle götürmeye dedim bide komutan döver şimdi bunları yazık bari tok dayak yesinler belki daha az yerler diyerekten bir lokantada iskender yedirdim. Biraz dinlendik ve bölüğe döndük. Bizim bölük astsubayına söylemiştim askerleri bulduğumu. Başçavuşta sağolsun ben bölüğe dönmeden bütün alaya yaymış haberi. Bir hafta boyunca beni gören bizede iskender diye dalga geçmişti. Komutan bile bir hafta boyunca beni görünce ''olum ne adamsın lan'' diyordu. Ama çok güzel günlerdi gerçekten

Buda bir hatıra En sevdiğim askerim