ASELSAN'da bir intihar daha

skyhan

New member
Üç mühendisin arka arkaya intihar ettiği ASELSAN'da bu seferde bir işçi canına kıydı...

Haber Tarihi: 5 Mart 2008
ASELSAN’da mühendislerin intiharlarından sonra bu defa da eşiyle tartışan bir işçi kendini astı.
3 mühendisin arka arkaya intihar etmesi gerekçesiyle MHP’nin “sır ölümlerin” araştırılması için TBMM’ye araştırma önergesi verdiği ASELSAN’da dün bir kişi daha canına kıydı. Stratejik askeri projelerin üretildiği kurumda bu defa İdari Hizmetler ve Destek Müdürlüğü’nde çalışan bir işçi olan Recep Ekinci(42) Sincan’da evinde ölü bulundu.

Eve dönen eşi tarafından asılı şekilde bulunan Ekinci’nin bir süredir maddi sıkıntı çektiği ve bu yüzden intihar etmiş olabileceği iddia edildi. 12 yaşında bir oğlu olan Ekinci’nin eşinin de 7 aylık ikizlere hamile olduğu bildirildi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre olay yerinde yapılan incelemede şüpheli bir durum gözükmediği ancak Ekinci’nin intihar mektubu bırakmadığı savcılık tarafından incelenmek üzere cenazesinin Adli Tıp’a gönderildiği bildirildi.

kaynak:http://www.bugun.com.tr/haber_detay.asp?haberID=18201

rejim elden gidiyor yok türbana özgürlük birbirimize saldırmaya devam edelimki (1970lerde olduğu gibi) başkalarının işini sessizce yapmalarını olanak sağlayalım:mad:

Kara Kartal

Banned
asellsanıda özelleştirsinlerrr tamm olsunnn..hiçbi sorun olmazzz

-ama buna cesaret edemezlerr..satacak başka şeyler bulmalılarrr

kaptan61ts

New member
Bağımsız Hür Ülkelerde Bunlar olmaz...Bağımsız İRAN , Fransa ..da oluyormu..Demek ki bir sorun var.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
her olayın altında bir şey aramayın
adam kişisel sorunlarından dolayı da intihar etmiş olabilir
3 mühendisin intiharı olayıyla tek bağıntısı aynı olayın ASELSAN'da olmuş olmasıdır

utkutan81

New member
Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ;2681889' Alıntı:
her olayın altında bir şey aramayın
adam kişisel sorunlarından dolayı da intihar etmiş olabilir
3 mühendisin intiharı olayıyla tek bağıntısı aynı olayın ASELSAN'da olmuş olmasıdır

Siz hala futbolla yatıp kalkın.
**ASELSAN'DAKİ SIR ÇÖZÜLDÜ ( 3 intiharın sırrı )**
Bundan bir kaç yıl öncesine kadar F-16 üretim merkezi TAI de uçakların dost-düşman tanımlamasını yapan elektronik sistemi, bir tane dahi Türk mühendisin bile giremediği bir bölümde üretiliyordu. * *Bu sistem Türk F-16 sının bir uçak ile karşılaştığında karşıdakinin dost mu düşman mı olduğunu pilota iletiyordu. Yalnız burada bir sorun vardı.Bir Türk F-16 sı stratejik kadim dostlarımızdan (!) ABD, İngiliz veya Yunan uçaklarından biri ile karşılaştığında onları DOST görüyordu. Bu da bir savaş halinde Bu kadim dostlarımızın (!) bizi sinek avlar gibi avlayabilmesi anlamını taşıyordu. ASELSAN mühendisleri 6 ay gibi kısa bir sürede ABD tarafından bize güdülen bu uçak tanıma
sisteminin hakimiyetini lehimize çevirmeyi başardı. ABD'nin yıllarca çalışarak kurduğu tezgah, dahi Türk mühendisleri tarafından kısa bir zamanda bertaraf edilmişti.

**Peki dahi mühendislerimiz şimdi ne ile uğraşıyorlardı?**Kadim dostumuz (!)
ABD, sadece uçak tanıma sistemini elinde tutma kozunu elinde bulundurmuyordu. Bundan daha vahim ve önemli bir kozu var:* *ABD, herhangi bir savaş veya askeri operasyon sırasında ABD tarafından satılmış veya modernize edilmiş elektronik sisteme sahip uçak,helikopter,tank, zırhlı birlikler, izleme sistemleri gibi hayati araçları **UYDUSUNDAN VERDİĞİ BİR EMİR İLE SAF DIŞI BIRAKABİLİYOR.* *Yani, kendi yaptığı bu elektronik sistemler istendiği anda uzaktan kumanda misali uydulardan kontrol
edilebiliyor. Bu Türk Ordusunun savaş başlamadan yenilgisi anlamına geliyor. **İşte 3 dahi mühendisin katlinin nedeni :**ASELSAN mühendisleri, uçak tanıma sistemlerinin MİLLİLEŞTİRİLMESİ konusundaki başarısından sonra, benzer bir başarıyı bu ABD güdümlü elektronik sistemlerinin kontrol dışı bırakılması, uydu müdahalesini bertaraf edecek yeni elektronik sistemlerin geliştirilerek silahlı gücümüzün MİLLİLEŞTİRİLMESİ için çalışıyorlardı. Bunlardan 3 gencimiz kadim dostumuz (!) tarafından ŞEHİT edildi. **Dostumuz bu sistemi EŞREF BİTLİS PAŞA'NIN ŞEHİT EDİLMESİNDE DE içinde bulunduğu helikopterde kullanmıştı.
**Uyumaya devam etmek isteyenler, UYUMAYA DEVAM EDİN!**

===================================
>> Kimden : Adnan KOSA (P.Kd.Ütğm.(1998-184))
>> Tarih : 21 Mart 11:47
>> Konu : İLET : [Teknolojimize sahip çıkalım....]

*Tarih: 7 Ağustos 2006*
*Yer: Pursaklar-Ayancık Yolu(Ankara)* Aselsan'da çok önemli projolere imza atan 31 yaşındaki makine mühendisi Hüseyin Başbilen bir aracın içinde ölü bulunuyor. ODTÜ mezunu mühendisin sol el bileğinde ve boynunda kesik izleri var. Otopsi sonucu "intihar etmiştir"deniliyor.

*Tarih: 16 Ocak 2007*
*Yer: Gölbaşı(Ankara)* Aselsan'da çalışan ODTÜ mezunu elektrik mühendisi 30 yaşındaki Ali Ünsem Ünal aracının içinde tabancayla intihar ediyor.3 yıldır Aselsan'da çalışan mühendis ölüyor.

*Tarih: 26 Ocak 2007*
*Yer: Batıkent(Ankara)* 26 yaşındaki ODTÜ mezunu elektrik mühendisi Evrim Yançeken evinde intihar ediyor. 2 yıldır ASELSAN'da görev yapan 26 yaşındaki Evrim Yançeken, 7. kattaki evinin pencerisinden atlıyor. Genç mühendis ölüyor.

Yüksek lisans yapan genç mühendisin, uzun süredir tez için çalıştığı ve bu nedenle psikolojisinin bozulduğu iddia edildi. Bir de intihar notu bırakmış: "Artık *dayanamıyorum. Psikolojim çok bozuldu. Yüksek lisans tezimle ilgili büyük sıkıntılar yaşıyorum. İntiharımdan kimse sorumlu değil. Ailemin üzülmesini istemiyorum.* ***7 Ağustos'taki ilk intiharda şüpheler vardı. Mühendis Hüseyin Başbilen'in vücudundaki kesikler için "kendi yaptı" dendi.

***Gölbaşı'ndaki 2. intihar da mühendis Ali Ünsem Ünal,aracının içinde başından vurulmuş bulundu. "İntihar etti" dendi.

***Batıkent'teki 3. intiharda ise Evrim Yançeken intihar notunu yazıp 7. kattan kendini attı.
Dikkat ederseniz 3 ölüm de farklı biçimde gerçekleşiyor. 3 farklı intihar metodunu uyguluyor mühendisler. İntiharlar son 6 aya sıkışmış. İlginç. Aselsan, TSK'nın dışa bağımlılığını azaltmak için kurulmuş bir şirket. En önemli özelliği aviyonik bakımından bunu büyük ölçüde başarmış olması. Bu aviyonik meselesi çok önemli. 650 milyon dolara F-16'larımızı ABD modernize edecek ya, işte o uçaklarda bizimkilerin yapamadığı tek şey aviyonik sistemler. Dışa bağımlılık o yüzden. Türkiye'nin en parlak üniversitesinden mezun olmuş 3 parlak mühendis. Türkiye'nin en parlak kuruluşlarından birinde iş buluyorlar. Türkiye standartlarına göre hayli iyi maaş alıyorlar. Ve "yüksek lisans tezi sıkıntısı" onları intihara sürüklüyor. Yüksek lisans neden yapılır? Daha iyi maaş, daha iyi mevkii için. Adam zaten 26 yaşında bunu başarmış. Diğerleri de...

Aselsan'ın internet sayfasına giriyorum,intiharlarla ilgili tek açıklama yok. Türkiye'nin en gözde kurumunun 3 mühendisi intihar ediyor, herkes "sus-pus". Ölenler Aselsan'ın çalışanı değil yalnızca, Bu ülkenin yetiştirdiği beyinler, Olay sadece "ruhsal sıkıntı" ise, ilk intiharın ardından çalışanlarına yönelik tedbir almayan Aselsan yönetimi yine kusurlu sayılır. Türkiye'nin en gözde mühendisleri bu ölümleri görünce Aselsan'da çalışmak ister mi? Kurum, adeta içine kapanarak kendi bacağına kurşun sıkmış olmuyor mu? Yanıtı gizlidir ama yine soralım: Bu mühendisler hangi proje üzeride çalışıyorlardı? Geleceklerini garanti altına almış 3 kişinin ard arda intihar etmesini "yüksek lisans" notu açıklamaya yetmiyor.

*HERGÜN ZEVK İÇİN GÖNDERDİĞİNİZ BİR SÜRÜ MAİLDEN BİRİNİN YERİNE BU MAİLİ BİRİLERİNE GONDERİRSENİZ, BELKİ DE MEMLEKETİMİZİN YETİŞTİRMİŞ OLDUĞU BU GENÇLERİN HESABI SORULUR. SORULMASA DA BİZ ONLARA KARSI GÖREVİMİZİ YAPMIŞ OLURUZ. LÜTFEN İLETEBİLDİĞİNİZ KADAR ÇOK KİŞİYE İLETİN BU MESAJI...

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
senin seviyene inmek istemem

yorumunda kopyaladığın elektronik postayı en az 20 kere posta kutumda gördüm ve defalarca okudum
3 mühendisin intiharı olayındaki bit yeniğini bilmeyen kalmadı

ancak

mühendislerle işçilerin yaptıkları işin ayrımını yapabilmek lazım
intihar eden işçinin yaptığı çok gizli çalışma neymiş yani???
konuyla ilgili saçma sapan komplo teorileri üretmek yerine mantıklı açıklamalarda bulunmak lazım

kaldı ki burada tek bir kişinin intiharından bahsediliyor.tek bir işçinin intiharın 3 mühendisin intiharı ile karşılaştırmak mantığa sığar mı?
bu olayın diğer olayla (kurumun ASELSAN olmasından başka) ne alakası var???

mesajındaki terbiye sınırlarını aşan yaklaşım hakkındaki şikayetimi yaptım
burada "kapak olsun" gibi terbiyesizce yorum yapmak kimseye yakışmaz
burası kahve değil sokak değil sınıf değil,FORUM

utkutan81

New member
ben asker çocuğuyum babam subay türkiyedeki f_16 ların TÜRK uçaklarımı olduğunu sanıyorsun.bu uçakların teknolojisi amerikan ve bu uçakla israil ve amerikan uçaklarını radarda görmemek üzere tasarlanmıştır.bizim yüce gurur duyacağımız TÜRK mühendisleri bu uçaklardaki donanımlaın elektronik programların şifresini kırmayı başardıkları için radarda amerikan ve israil uçaklarıda görüldüğü için emperyalist ülkelerin mitl ve ajanlarla birlikte çalıştığı bir intikamdır.bu çocukları intikam için öldürdüler.askeri ve gizli bilgiler bunklar,basına pek yansıtılma istenmiyor ama babamın sayesinde bir çok şeyi öğrenebiliyorum.************************.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
ben asker çocuğuyum babam subay türkiyedeki f_16 ların TÜRK uçaklarımı olduğunu sanıyorsun.bu uçakların teknolojisi amerikan ve bu uçakla israil ve amerikan uçaklarını radarda görmemek üzere tasarlanmıştır.bizim yüce gurur duyacağımız TÜRK mühendisleri bu uçaklardaki donanımlaın elektronik programların şifresini kırmayı başardıkları için radarda amerikan ve israil uçaklarıda görüldüğü için emperyalist ülkelerin mitl ve ajanlarla birlikte çalıştığı bir intikamdır.bu çocukları intikam için öldürdüler.askeri ve gizli bilgiler bunklar,basına pek yansıtılma istenmiyor ama babamın sayesinde bir çok şeyi öğrenebiliyorum.ayrıca ispiyonculuğun alemi yok,tozdan nem kapıyorsun...
ben sana bu yazdıklarının aksini söyledim mi? HAYIR

benim dediğim şu
ASELSAN da bir işçinin intihar etmesi olayının 3 mühendisin intihar etmesi olayıyla bir bağıntısı olmadığıdır.Eğer elinde mevcut olayla ilgili YANİ İŞÇİNİN İNTİHAR ETMESİ İLE İLGİLİ düşündüklerini yansıtan bir belge varsa geçmiş olayı anlatmayı bırakıp bunları göster ki bende ona göre bir yorum yapıyım.

Sunepe

New member
Lisedeyken arkadasımın babası ıntahar etmıstı oda aselsanda bır bolumde mudurdu.

Elasis

New member
Bu aselsanda Radioaktif yoğunluk var heralde. Orada çalışanlar intihar ediyor. İyice şüpheci ve korku memleketi olduk.

fatihsan

New member
asellsanıda özelleştirsinlerrr tamm olsunnn..hiçbi sorun olmazzz

-ama buna cesaret edemezlerr..satacak başka şeyler bulmalılarrr

Satarlar arkadaşım satarlar.Bunlar birşeyler bulur satarlar.Bunlarda acayip ticaret kafası var.Yaşlı kadını boyayıp kız diye satarlar.:durdurun:durdurun:durdurun

mustyss

New member
komplo teorileri uretilip duruluyor ama bu ülkenin istihbarat birimi yokmu kardeşim artık yeter yaffff :S
askeriyenin temel bilim taşlarından aselsan bile desifre olmus harcanıor ne kadar üzücü:(

HTML