arkadaşlar sizce Pentax K20D mi Sony Alpha A700 mü?

Hacker-22

Atam izindeyiz!
arkadaşlar selam, dslr kamera almayı düşünüyorum Pentax K20D ve Sony Alpha A700 arasında kaldım:saskin internette gezindim ama ikisinin arasında çok büyük bir fark bulamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler

salkutlu

New member
İkisinide Tavsiye Etmem...
DSL düşünüyorsan, ileride ekipman, ikinci el sorunu yaşamak istemiyorsan iki seçeneğim var, Canon yada Nikon....
Eğer dış çekimlere doğa,Kelebek, Ornito( kuş, macro ççiek, kelebek vs ler ) çekeceksen şaşmaman gereken marka Canon Dur ( 10D, 20D, 30D yada imkan varsa 40D)
Ama Allah Var Nikon D300 ler simos kullandığı için bunuda alabilirsin ki nikonlar Canon A göre ucuzdur ama yükse asa da iken ( D300 hariç) hepsi vasatı aşamaz...
VE Yüksek asada tartışmasız Canon Bodyleri üstündür.

Eğer stüdyo, manzara çekimleri yapacaksan nikon D200, D80 ve D70S i önerebilirim,

Yurtdışından Makie almanı Şiddetle tavsiye ederim zira 480 dolarlık makine türkiyede 1050 € gibi bir fiyata aliyorsun.
Bunlar deneyimlerime göre yazdılarımdır, zira Uzun yıllardır SLR ve DSLR kullanıcısıyım canon ve nikon içinden Canon'u seçmem yüksek asadaki tartışmasız performansı dır.

HTML