arkadaşlar lütfen yardım edermisiniz??

CarlionE

New member
sevgili arkadaşlarım.hepinizin kıymetli zamanını çalıyorum ama benim için çok önemli olan konu var.KPDS yahut ÜDS

arkadaşlar lisans eğitimimi bitirdim master programımı bitirmek üzereyim.üstelik mezun olduğum okulda doktora yapıcam ve kadro var ve her şey bu sınavlara bağlı.

ya lütfen bilen arkadaşlar yardım etsin bu ingilizce sınavları

nasıldır

kısa zamanda 55 alırmıyım

nasıl çalışmam gerek?

çalışıp kazanan kaç ayda kaç puan aldı?

benim için hayar memat meselesi.eğer yardım ederseniz bana çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

bu arada benim ingilizce altyapım çok az.

sizlerden rica ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum şimdiden teşekkürler...

(arkadaşlar hadi bi yardım)

hattayfa

New member
arkadaşım bende öğrenciyim. hocalarımdan sınavın kolay oldugunu duydum saten sözlükle sınava giriyormuşsun yapman gereken kalıp ezberlemek gerisi kendiliğinden gelir ;) kolay gelsin

shinox

New member
aradasım ıngılızce sınavın ıcın sana sunları soyleye bılırım benım de bır arkadasım vardı doktora okudu ve bıtırdı suanda da ıs bası yaptı ama oda sen gibi ılk baslarda o ıngılızce sı navında cok zorlanıyordu yanı orada sorulan soruların cok zor oldugundan sureklı bahsederdı yanı bence arkadasım sen o ıngılızce sınavınca cok ıyı hazırlanmalısın yanı hemen hemen neredeyse normal bır ıngılızceyı ana dılın gıbı konusma seveyesınde olmalısın kı ancak yanı 55-60 arası puan alabılırsın
sımdıden sana bassarılar dılıyorum arkadasım

cetosbil

New member
Arkadaşım; ben KPDS Almanca ve İngilizce dillerinden girdim.
Genel olarak bakıldığında kolay sınavlar gibi görünüyor; ancak bu iki dilde çok iddalı olduğumu düşünürken aldığım sonuçlar beni hayal kırıklığına uğrattı.
Ama hedefin 55 ve üzeri almaksa işin o kadar da zor değil.
***** Öncelikle; forumdaki bağlantılardan ingilizce eğitim setlerinden edin kendine ve temel ingilizce bilgini arttırmayı hedefle.
*****hazırlanırken, özellikle gramer ve fiil kalıplarını(to be interested+"in", to look+"after" children vs)iyi ezberle çünkü ilk 20-30 soru neredeyse sırf bu ezberler üzerine kurulu..
*****hem çeviri hem de gramer bölümlerinde işine yarayacak bir diğer konu ise; bağlaçlar...(Not only....but also, instead of, because of.....while, gibi)Bunların anlamlarına ve kullanılışlarına dikkat et derim!!!
*****Dikkat etmen gereken bir diğer husus, özellikle ekonomik, sosyal ya da siyasi olaylar hakkında genel bir terminolojiye sahip olmak(globalization=Küreselleşme, inflation=enflasyon, recession=eko. daralma vs vs vs) Özellikle çeviri bölümlerinde ve soruları anlamanda sana kolaylık sağlayacaktır. En azından bir göz atmakta fayda vardır.

benim tavsiye edeceklerim bunlar. çok iddalı konuşmak istemem ama ben sadece bu alanlarda fazladan yaptığım günlük 1 saatlik çalışma ile ilk aldığım puandan 13 puan fazla aldım.
Genel bilgi ile 40-45 arası aldığını düşünürsek, bu çalışmalar ile 60 ı rahat geçeceğini düşünüyorum.

Sormak istediğin soru olursa bana özel mesaj atabilirsin... Allah kolaylık versin

HTML